Alıcı Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir?

Göndereceğiniz kargoyu eğer masrafsız göndermek isterseniz yani masrafı alıcıya yüklemek isterseniz kargonuzu karşı ödemeli kargo olarak gönderebilirsiniz.Bu şekilde gönderimlerde kargo şubesine gittiğinizde kargo ücretinin alıcı tarafından ödeneceğini beyan etmelisiniz.Şayet bu şekilde belirtmez iseniz şubede ödemeyi siz yapmak zorunda kalırsınız.Bu yüzden gönderici ödemeli kargo değilde alıcı ödemeli kargo seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Yurtiçi Kargo’ya direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir. Gönderi, entegrasyon aracılığı ile satıcının ilettiği bedel için nakit tahsilat yapılması sonrası alıcıya teslim edilir.
Gönderici Ödemeli / Peşin Ödeme Kargonuzu Alıcı Ödemeli olarak gönderirseniz Kargo şirketi sizden hiç bir ücret talep etmeden, kargoyu teslim ederken ücreti kargoyu alan kişiden tahsil eder. Kargonuzun üzerine (A.Ö) veya (A.Ü) İfadesi ile belirtir.

Kargo alıcı ödemeli nasıl oluyor?

Alıcı Ödemeli (A.Ö): Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesidir. Alıcının şubeden veya adresinden gönderiyi teslim almadan önce kargo bedelini ödemesi gerekmektedir.

PTT alıcı ödemeli kargo nasıl gönderilir?

Kargo ücretini Alıcı Ödemeli olarak gönderemezsiniz. PTT de kargo ücretini peşin isterler.

Kapıda ödemeli kargo nasıl gönderilir?

Kapıda ödeme sistemi, tüketicilerin internet üzerinden yaptıkları alışverişleri kargo teslimatı sırasında, kargo görevlisi aracılığılı ile yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Kargo firmasının anlaşmasına göre, tüketiciler kargo teslimatı sırasında nakit ya da kredi kartı ile ödemelerini kargo görevlisine yapabilirler.

You might be interested:  Kayıp Kargo Nereye Şikayet Edilir?

Alıcı ödemeli kargoda para ödenir mi?

1-) GÖNDEREN tarafından yapılacak navlun ücreti alıcı tarafından ödenecek gönderimlerde, alıcı kargo ücretini ödemez ise teslimat yapılmaz. GÖNDEREN, talimatı olmaksızın teslimat yapılsa dahi kargo ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Ödeme konusundan doğan gecikme ve anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

PTT kargo karşı ödemeli ne kadar?

PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo kapıda ödeme sisteminde gönderiye göre fiyat değişmektedir. Örnek verecek olursak 1 kg olan bir kargonun 26 TL olan normal ücreti alıcıya teslimde 31 TL olmaktadır.

Kapıda ödeme ücreti satıcıya nasıl ulaşır?

Kapıda ödeme sistemiyle çalışan firmalar, sipariş, gönderi, teslimat ve tahsilat, tahsilat transferi ile sattıkları ürünlerin ücretini almaktadır. Ürünün tahsilat transferi sipariş teslim edildikten 3 iş günü sonra satıcıya aktarılmaktadır. Genellikle işlem ücreti 5- 10 TL arasında değişmektedir.

Hangi kargo kapıda ödeme?

Hangi Kargo Firmaları Kapıda Ödeme Hizmeti Verir? Ülkemizde birçok kargo firması kapıda ödeme hizmeti vermektedir. Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, UPS Kargo, Sürat Kargo ve PTT Kargo gibi önde gelen firmalar e-ticaret web sitelerine bu hizmeti sunmaktadır.

Karşı ödemeli kargo hangisi?

Siparişlerin teslimi sırasında kapıda ödeme kolaylığı sağlayan ARAS TAHSİLATLI ile sattığınız ürünün müşteriye teslimi, ürün bedelinin müşteriden tahsilâtı ve banka hesabınıza transferi tamamen ARAS KARGO güvencesinde. Üstelik nakit ve kredi kartı ödeme seçenekleriyle ürün bedeliniz alıcıdan kapıda tahsil edilebiliyor.

En ucuz kargo şirketi hangisi?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

You might be interested:  Kargo Nasıl Iade Edilir?

Kargo ile nasıl anlaşma yapılır?

Gönderiler için anlaşma yapılacak olan şirket belirlendikten sonra işletmeye yakın olan kargo şubesine gidilerek anlaşma için görüşülmektedir. Gönderiler için bir ihtimal dahilinde belirlenen adet ve paket büyüklüklerinin bilgisi verilmektedir. Adet ve paket boyutlarına göre bir bütçe belirlenmektedir.

Kapıda ödeme ile gelen kargoyu almazsak ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

PTT kargo ödeme şartlı gönderi nasıl yapılır?

Bu hizmeti kullanmak için yapmanız gereken sadece ürünü kargoya verirken gönderinin içerik bedelini belirtmek ve Ödeme Şartlı Özel Hizmeti talep etmek. 1000 lirayı aşan siparişlerinizde, ürününüzü yine PTT işyerlerinden teslim alıyorsunuz.

Ödeme şartlı kargo ne demek?

Alıcıya belli bir para karşılığı teslim edilmesi ve tahsil edilen paranın göndericiye iletilmesi şartıyla postaya verilecek maddeleri kapsayan gönderilere ‘Ödeme şartlı özel hizmeti’, bu ek hizmeti içeren gönderilere ise ‘Ödeme şartlı gönderi’ denir.

Kapıda ödemeli kargo teslim alınmazsa ne olur?

Tüketiciler kapıda ödemeli olarak ödemek üzere sipariş verdikleri ürünleri teslim almak zorunda değildir. Bu konuda bir zorlama yapılamayacak, müşteri dilerse siparişi satın almaktan vazgeçebilecektir. Sonuç olarak, tüketici ürünü teslim almadığında kargo ücretini ödemek zorunda değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.