Aliexpress Kargo Ücreti Ne Kadar?

Aliexpress kargo ücretleri normal boyuttaki ürünler için 10 TL ile 20 TL arasında olmaktadır. Fakat büyük ürünler için gümrükte oluşan farklı durumlardan ötürü daha yüksek tutarlarda kargo ücreti ya da vergi ödemesi ortaya çıkması mümkündür.
Ücretsiz kargo seçeneği var, ama 30-50 gün arasında teslim edileceği yazıyor, ücretsiz seçeneğinde teslim edecek olan ise Aliexpress standart shipping. En düşük vergi ücreti hakkında farklı şeyler okudum, kimi yerde 18 lira yazarken kiminde en az 25 lira yazıyordu.

AliExpress kaç TL üzeri gümrük?

AliExpress’ten alacağınız her ürün için ürün bedelinin %20’si gümrük vergisi, 12 TL gümrük sunum ücreti, 1 TL damga pulu vergisi ödemeniz gerekmektedir. Yani 100 liralık bir ürün 133 liraya gelmektedir. Eğer ürün ÖTV kapsamında ise %20 ÖTV ile birlikte 157 liraya tekabül etmektedir.

AliExpress kargo ücretine vergi dahil mi?

AliExpress üzerinden satın aldığınız ürünler için vergi ödemesi kargo firmaları tarafından sağlanıyor. Aldığınız ürün PTT kargo ile geliyorsa, kapıda teslimatı sırasında da verginizi ödeyebilirsiniz.

You might be interested:  Aras Kargo Temsilci Ne Iş Yapar?

AliExpress niye pahalı?

Ilk Ürün için olanlardansa bilerek fazla oluyor. ilk urun değil de normal bir urun alacaksaniz bazıları bedava oluyor. Bazıları da artık kargo ucreti koyuyor. Bazı insanların gelen urune gelmedi demesi de bunda bi etken.

AliExpress kapıda ödeme var mı?

Akla gelebilecek bütün ürün, parça, eşya vb. şeyleri bünyesin de bulunduran köklü bir alışveriş sitesidir. Yabancı bir kuruluş firmasıdır genellikle ürünler Çin ve Rusya gibi ülkeler den gelmektedir. Bunun için Aliexpress kuruluşun da kapıda ödeme seçeneği yer almamaktadır.

Kaç dolar üstü gümrüğe takılır 2022?

Kaç euro veya kaç dolardır? Yurt dışından Amazon, Ebay, Aliexpress, Alibaba gibi e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerde 22 euro ve bunun dolar karşılığı olan yaklaşık 25 $ (dolar) ve üstü ise gümrük vergisi alınmaktadır. Ayrıca aldığınızı ürünler ticari miktar arz etmemelidir.

Gümrük vergisi kaç tl 2022?

2022 yılı için Gümrük Beyannamesi Damga Vergisi:176,70 TL olarak belirlendi.

AliExpress gümrük vergisi kim öder?

AliExpress üzerinden satın alınan ürünler 2019 yılından önce rahatlıkla getirilirken şimdi gümrük vergisi engeline takıldı. Artık yeni yasa ile AliExpress gibi web siteleri üzerinden gelen ürünler için gümrük vergisi alıcı tarafından ödenecek.

AliExpress gümrüğe takılan ürün nasıl alınır?

Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

AliExpress Türkiyede hangi kargo ile çalışıyor?

Çinli e-ticaret devi Aliexpress.com, dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerine tüm siparişleri kapısına kadar ulaştırmaktadır. Türkiye üzerinden de yüzbinlerce müşteriye sahip site, anlaşmalı kargo firması PTT tarafından yurt dışı gönderimi olarak tarafınıza gönderilmektedir.

You might be interested:  Yeşilpınar Yurtiçi Kargo Nerede?

AliExpress kargo neyle gelir?

Öncelikle satın aldığınız ürünler satıcı tarafından kargoya teslim edilecektir. Sonrasında kargo Türkiye’ye teslimat yaparak aracı kargo şirketi PTT’ye teslim edilmektedir. Bulunduğunuz şehrin dağıtım merkezine gönderilen ürünleriniz, PTT aracılığıyla evinize kadar getirilmektedir.

AliExpress nasıl ucuza alınır?

Daha ucuza satın almak istiyorsanız bir diğer önemli nokta AliExpressödediğiniz bir para birimi seçeneği var. En karlı yöntem bu sitede dolar kullanmaktır. USD üzerinden satın alma işlemleri, örneğin Revolut kartı ve Przelewy24 sistemi aracılığıyla yapılabilir. Sadece bununla biraz tasarruf edebilirsiniz.

AliExpress ücret nasıl ödenir?

Aliexpress kullanıcılarına 14 farklı ödeme seçeneği sunmaktadır. Aliexpress ödeme yöntemleri arasında kredi kartı, iDeal, Przelewy24, Yandex.Money, WebMoney, Mobil Ödeme, QIWI Hesabı, PayU, Sofort., Bancontact, Nakit Ödeme, Banka Havalesi, Paypal ve Westunion yer almaktadır.

Aliexpressten alışveriş yapmak güvenli mi?

AliExpress, alıcı koruması programı kapsamında müşteri destekli bir hizmet sunmayı hedeflerken, ürünün gelmemesi ya da belirtildiği şekilde teslim edilmemesi durumunda tam para iade garantisi sunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle AliExpress sitesi güvenilir bir alışveriş olanağı sağlamaktadır.

AliExpress para birimi nedir?

AliExpress platformu satıcı tarafında Amerikan Doları (USD) tabanında çalışmaktadır. Yani satış fiyatı ve ek maliyetlerinizi düşünerek USD bazında bir satış fiyatı belirlemelisiniz. Alıcı tarafında ise, alıcının bulunduğu coğrafi lokasyon veya tercih ettiği teslim ülkesi seçeneğine göre para birimi görüntülenmektedir.

Kaç TL üzeri gümrüğe takılır?

Değeri 1,500 Euro’yu geçmemek üzere yolcu beraberinde gelen sigara, alkollü içki, kozmetik, gıda ürünlerin dışında kalan ve değeri 430 Euro, 15 yaşından küçükler için ise 150 Euro’nun üzerinde olan eşya üzerinden belirlenen maktu vergiler alınacak.

Gümrükten en fazla kaç liralık ürün geçer?

Resmi Gazete’de yayınlanan (126’ncı madde) ve 14 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan karar kapsamında, aylık ürün sipariş etme limiti 5 olarak belirlendi. Daha önce de bedeli 22 euroyu (150 TL) aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırılmıştı. Vatandaşlar yurt dışından getirilen her ürün için vergi ödüyor.

You might be interested:  Kapıda Ödeme Kargo Alınmazsa Ne Olur?

AliExpress den hangi ürünler gümrüğe takılır?

Gümrük yasaklı ürünler listesi

 • cep telefonu.
 • kozmetik ürünleri.
 • et ve süt ürünleri.
 • tütün mamulleri (elektronik sigara ve kartuşları dahil)
 • alkollü ürünler.
 • uyuşturucu ve uyarıcı etkiye haiz maddeler.
 • silah ve tüfek.
 • AliExpress gümrüğe takılan ürün nasıl anlaşılır?

  Aldığınız ürün gümrüğe takılırsa gelen paketin gümrük işlemlerinin yapılması gerektiğini belirten bir yazı adresinize gönderilir. Bu yazıyı aldıysanız ürününüz gümrüğe takılmış demektir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.