Aliexpressten Gelen Kargo Nereye Gider?

Öncelikle satın aldığınız ürünler satıcı tarafından kargoya teslim edilecektir. Sonrasında kargo Türkiye’ye teslimat yaparak aracı kargo şirketi PTT’ye teslim edilmektedir. Bulunduğunuz şehrin dağıtım merkezine gönderilen ürünleriniz, PTT aracılığıyla evinize kadar getirilmektedir.
Takipsiz kargo ise aparman veya evinin kapısının önüne bırakır gider. Ama sorun yapma ürün sana ulaşmazsa dispute açıp para iadesi alabilirsin. Ben çok alışveriş yaptım Aliexpress’ten.

AliExpress kargo Türkiyede nerede?

Aliexpress uzerinden size verilen kargo takip kodunu gonderitakip.ptt.gov.tr’ye yazarak Turkiye ici kargo takibini yapabilirsiniz.

AliExpress Çinden Türkiyeye kaç günde gelir?

AliExpress gönderilerinin tarafınıza ulaşması 3 ila 4 hafta sürmektedir ancak koruma süresi 60 güne kadar geçerli olup siparişin varış yerine bağlı olarak uzatılabilmektedir.

AliExpress ürünleri nereden geliyo?

Kullanıcıları ve mağaza sahiplerinin alışveriş yaptığı bir online alışveriş platformu olan AliExpress, Çin’de kurulmuştur. Site üzerinden aldığınız ürünlerin çok büyük bir kısmı Çin’den gelmektedir. Bu yüzden AliExkpress’de satışa sunulan ürünlerin büyük çoğunluğu da Çin malıdır.

You might be interested:  Milas Mng Kargo Nerede?

AliExpress Türkiye ye gönderim yapıyor mu?

En başta şunu belirteyim, evet ürünleriniz geliyor. Diyelim platformdan bir ürün aldınız ve beklemeye başladınız. Normalde 2-3 hafta ya da 1 ayda gelebilecek ürününüz bundan daha sürede elinize ulaşacak, bunu belirteyim.

AliExpress Gümrüğe takılan ürün nasıl alınır?

Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

AliExpress takipsiz kargo nasıl anlaşılır?

Takipli kargonun avantajı kargonun her hareketini sana uygulama üzerinden bildiriyorlar veya takip edebiliyorsun. Takipsiz kargo seçeneğinde rastgele zamanlarda belli başlı hareketleri giriyorlar ve kargonun tam olarak nerede olduğunu bilemiyorsun.

AliExpress kargo ücreti neden pahalı?

Aliexpress genellikle yurtdışından gelen büyük ürünler için daha yüksek tutarlarda vergi ve kargo ücreti almaktadır. Bunun nedeni ise gümrük vergisi olarak bilinmektedir.

AliExpress kaç TL üzeri gümrük?

AliExpress’ten alacağınız her ürün için ürün bedelinin %20’si gümrük vergisi, 12 TL gümrük sunum ücreti, 1 TL damga pulu vergisi ödemeniz gerekmektedir. Yani 100 liralık bir ürün 133 liraya gelmektedir. Eğer ürün ÖTV kapsamında ise %20 ÖTV ile birlikte 157 liraya tekabül etmektedir.

AliExpress en iyi kargo hangisi?

Türk kullanıcıların en çok tercih ettiği Aliexpress Standart Kargo işlemi, en hesaplı ve güvenilir sevkiyat seçenekleri arasında yer almaktadır.

Aliexpressten alışveriş yapmak güvenli mi?

AliExpress, alıcı koruması programı kapsamında müşteri destekli bir hizmet sunmayı hedeflerken, ürünün gelmemesi ya da belirtildiği şekilde teslim edilmemesi durumunda tam para iade garantisi sunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle AliExpress sitesi güvenilir bir alışveriş olanağı sağlamaktadır.

You might be interested:  Mudanya Yurtiçi Kargo Nerede?

AliExpress den cep telefonu alan var mı?

AliExpress, kullanıcılarına kaliteli ve hesaplı fiyata cep telefonu alma imkanı sunmaktadır.

AliExpress kapıda ödeme var mı?

Akla gelebilecek bütün ürün, parça, eşya vb. şeyleri bünyesin de bulunduran köklü bir alışveriş sitesidir. Yabancı bir kuruluş firmasıdır genellikle ürünler Çin ve Rusya gibi ülkeler den gelmektedir. Bunun için Aliexpress kuruluşun da kapıda ödeme seçeneği yer almamaktadır.

AliExpress gümrük vergisi nereye ödenir?

ALİEXPRESS GÜMRÜK VERGİSİ NEREYE ÖDENİR? AliExpress üzerinden satın aldığınız ürünler için vergi ödemesi kargo firmaları tarafından sağlanıyor. Aliexpress gümrük vergisi nasıl ödenir? Sorusunun bir diğer yanıtı da PTT kargo şirketinin kapıda teslimatı sırasında ödeyebilirsiniz.

AliExpress kargo ücretine vergi dahil mi?

AliExpress üzerinden satın aldığınız ürünler için vergi ödemesi kargo firmaları tarafından sağlanıyor. Aldığınız ürün PTT kargo ile geliyorsa, kapıda teslimatı sırasında da verginizi ödeyebilirsiniz.

AliExpress gelen ürün teslim alınmazsa ne olur?

Ürün size ulaşmasa bile bu işlemi başlattığınız için aliexpress üzerinden yanlış hatırlamıyorsam 60 iş günü içerisinde ürün için ödemiş olduğunuz ücreti banka hesabınıza da 4 hafta gibi bir sürede yani toplamda 90 gün sonra alabiliyorsunuz.

Yurt dışından gelen kargom nerede?

YURTDIŞI KARGO TAKİP

KargomKolay ile 219+ ülkeden herhangi birine gönderdiğiniz kargonuzu takip etmek çok kolay. Bunun için öncelikle “Yurtdışı kargo takip” sayfamıza girmeniz gerekiyor. Sayfanın üst kısmında bulunan takip numaranızı giriniz alanına kargonuzun üzerindeki takip numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

AliExpress gümrük işlemleri kaç gün sürer?

Aliexpress, Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitesi kullanıcıları, yurt dışından ürün sipariş ettiklerinde 15 ila 40 gün arasında söz konusu ürünün eline ulaşması gerekiyor. Bu sürede ürün ya gümrükten geri gönderiliyor ya da PTT Kargo’ya veriliyor.

You might be interested:  Kitap Yurdu Hangi Kargo?

AliExpress den alınan ürünler gümrük vergisi ne kadar?

AliExpress’ten alacağınız her ürün için ürün bedelinin %20’si gümrük vergisi, 12 TL gümrük sunum ücreti, 1 TL damga pulu vergisi ödemeniz gerekmektedir. Yani 100 liralık bir ürün 133 liraya gelmektedir. Eğer ürün ÖTV kapsamında ise %20 ÖTV ile birlikte 157 liraya tekabül etmektedir.

AliExpress ürün nasıl kargolanır?

AliExpress’te Ürünlerimi Kargoya Nasıl Verebilirim? AliExpress satıcı paneli>Siparişler>Tüm Siparişler>Kargolanmayı Bekliyor>Şimdi Gönder adımlarıyla ürünlerinizin kargolama sürecinizi başlatabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.