Aras Kargo Gittigidiyor Iade Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor iade nasıl yapılır?Öncelikle ana sayfamızdan “hesabım” sekmesine tıklıyoruz. Hesabım sekmesi içinde bulunan “aldıklarım” sekmesine tıklıyoruz. Aldıklarım sekmesi içinde karşınıza satın aldığınız bütün mamüller çıkacaktır. Burada siparişi devam eden ürünleriniz görünecektir.
Gittigidiyor iade yapmak için takip etmeniz gereken belirli adımlar bulunmaktadır. Öncelikle giriş yaptıktan sonra Hesabım sekmesi üzerinden Aldıklarım sayfasını seçiniz. Burada iadeyi başlat seçeneğini seçin. Daha sonra iadeyi başlatma için ilk adım ekrana gelecektir. Burada iade nedenini belirtmeniz gerekmektedir.

GittiGidiyor geri iade nasıl yapılır?

Ürünü nasıl iade edebilirim? Hesaplarım-Aldıklarım sayfanızdaki ‘İade / Sorun Bildir’ butonu ile iade talebi oluşturarak 72 saat (Ek 24 saat) içinde ürünü satıcıya iade edebilirsiniz.

GittiGidiyor iade kargo ücreti kime ait?

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereği cayma hakkı kapsamında yapılan ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Ayrıntılı bilgi için İade Süreci ve Cayma Hakkı’nı okuyabilirsiniz.

GittiGidiyor hangi kargo şirketi ile çalışıyor?

Aynı alıcının birden fazla ürün alması halinde ürünleri toplu olarak tek bir kargo ile gönderebilirsiniz. Ürünleri Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo veya PTT Kargo ile gönderecekseniz GGK kodunu kargo görevlisine iletiniz. Ürünler gönderildiğinde, kargo bilgileri sisteme otomatik olarak tanımlanacaktır.

You might be interested:  Mng Kargo Anlaşma Nasıl Yapılır?

GittiGidiyor GGK kodu nedir?

Kargo görevlisi, GGK kodunu sisteme girdiğinde, GittiGidiyor’un sistemine tüm ürünler için kargo bilgileri otomatik olarak tanımlanacaktır. GGK kodu yalnızca GittiGidiyor Platform Öder sistemi dahilinde yapacağınız gönderimlerde kullanabilirsiniz.

GittiGidiyor iade kargo bilgisi nasıl girilir?

Ürünü Kargolayın

Ürünü iade ederken kargo görevlisine ürünün SC ile başlayan GittiGidiyor gönderi kodu (satış kodu) ile iade etmek istediğinizi mutlaka belirtin. Kargo görevlisi giriş yaptığı anda kargo bilgileri GittiGidiyor’un sistemine otomatik olarak girilecek ve işleminiz iade aşamasına geçecektir.

Kargo iade için ne gerekli?

İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız. Ürünü teslim aldıysanız iade etmek için Siparişlerim sayfasından ilgili ürünü seçerek talep oluşturmalısınız. Ürününüz, kargo firması tarafından satıcıya teslim edildikten sonra geri ödemeniz bankanıza yapılır.

Aras kargo iade ücreti ne kadar?

İade işlemlerinde dönüş kargo ücreti (19tl) müşteri tarafından karşılanmaktadır.

GittiGidiyor para iadesi ne zaman?

Kredi kartlarına yapılan iadelerde iade tutarı 1 veya 2 iş günü içinde (Bu süre bankaların süreç ve uygulamalarına göre değişebilir) kredi kartına yansır. Banka kartına yapılan iadelerde ise ortalama 7 iş günü içerisinde iade tutarı banka hesabına aktarılır.

GittiGidiyor kargo seçimi nasıl yapılır?

Ürünün bulunduğu satırda yer alan Kargo Bilgileri butonu üzerinden, o siparişe ait barkoda ulaşabilir ve çıktısını alabilirsiniz. GittiGidiyor Platform Öder sistemi dahilinde Kargo Ayarları sayfanızdan sözleşme onaylama, varsayılan kargo firması değiştirme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aras Kargo anlaşması nasıl yapılır?

Aras Kargo ile Anlaşma Nasıl Yapılır? Aras kargo ile anlaşma yapmak için gönderi ve taşıma şartlarını öğrenmek, anlaşmayı yapmak üzere bölgede bulunan şubeye gidilmelidir. Yetkili kişi ile gerekli koşullar konuşulmalı ve işletme ya da şahıs adına sözleşme yapılmalıdır.

You might be interested:  Kırmızı Kamyon Hangi Gün Yayınlanacak?

Aras Kargo Kargom Nerede?

Elinizde Aras kargo takip numarası var fakat sorgulama yapamıyorsanız, 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetlerini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Elinizde bir barkod numarası yoksa, size en yakın Aras Kargo şubesini arayarak adınıza bir kargo gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

Iade edilen ürünün kargo ücretini kim öder?

Bu kapsamda tüketiciye, ürün bedelinin tamamı ve ürün iadesinin kargo ücreti satıcı tarafından eksiksiz olarak geri ödenmelidir. Ürün iadelerindeki kargo ücreti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulama yönetmeliği gereğince satıcı veya sağlayıcı firmaya aittir.

GittiGidiyor satış kodu nerede yazıyor?

Satış koduna; satın alma sonrası sipariş onay sayfasından, gelen sipariş onay e-posta’sından, cep telefonunuza gönderilen sms’ten, kayıtlı kullanıcılar için ‘Hesabım – Satın Aldıklarım’ sayfasından ulaşılabilir.

GittiGidiyor hangi kargo ile çalışıyor 2022?

GittiGidiyor, Yurtiçi, Aras, MNG, PTT, UPS ve CEVA Kargo firmalarıyla anlaşmalı fiyatlara sahiptir.

GittiGidiyor onay vermezse ne olur?

Alıcı son 24 saat içerisinde de ödeme onayı vermezse veya onay süresini uzatmazsa GittiGidiyor tarafından siparişe otomatik onay verilir. Ödeme onayı bekleyen işlemlere Hesabım-Sattıklarım sayfasından ulaşabilirsin.

GittiGidiyor para iadesi kaç günde yapılır?

Kredi kartlarına yapılan iadelerde iade tutarı 1 veya 2 iş günü içinde (Bu süre bankaların süreç ve uygulamalarına göre değişebilir) kredi kartına yansır. Banka kartına yapılan iadelerde ise ortalama 7 iş günü içerisinde iade tutarı banka hesabına aktarılır.

Iadelerde kargo ücreti kime ait?

Ürün iadelerindeki kargo ücreti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulama yönetmeliği gereğince satıcı veya sağlayıcı firmaya aittir.

GittiGidiyor paramı nasıl alabilirim?

Sattığım ürünün bedeli hesabıma nasıl aktarılacak? Sattığınız ürünü alıcıya kagolamadan önce Hesabım sayfasından banka hesap bilgilerinizi sisteme girmelisiniz. Alıcı ürün teslim alıp onayladıktan sonra 10’uncu günü takip eden ilk iş gününde sisteme tanımladığınız banka hesabına ürün bedeli aktarılacaktır.

You might be interested:  Konya Ereğli Mng Kargo Nerede?

Kullanılan ürün iade edilir mi?

Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ürünleri iade alamamaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.