Askeriyeye Kargo Nasıl Gönderilir?

Askerde Nasıl Kargo Gönderiliyor? Nizamiye Kapısının Önünde PTT Şubesi ve Araçları Vardır! Genelde askeri yerlerde nizamiyeler önünde, karşısında ya da yanında PTT şubeleri bulunur. Hatta bu şubelerin olmadığı yerde PTT araçları bekliyor olabilir.

Askeriyeye hangi kargo gidiyor?

Askeriyeye PTT kargo dışında teslimat kabul edilmemektedir. Biz Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmaktayız.

Askere kargo ücretsiz mi?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, asker anne ve babalarının, eşlerinin ve kardeşlerinin askerlere göndereceği mektup ve kargo gönderilerinden herhangi bir ücret alınmaması yönünde kanun değişikliği çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Askere kıyafet gönderilir mi?

Askerde sivil kıyafet kullanımı verilen görevler dışında kesinlikle yasaktır. Bu durum mesai saatleri içerisinde kesin katı kurallar barındırmaktadır. Mesai saatleri dışında ise birçok yerde kişisel kıyafetlerini giyebilirsiniz. Burada bahsettiğimiz kıyafetler, pijama ve eşofman tarzı kıyafetlerdir.

Askeriyeye ne sokulmaz?

Elektrikle çalışançay ve kahve makinesi gibi eşyaları sokmak ceza alınmasına neden olur. Fotoğraf makinesi, kamera,ses kayıt cihazı ve radyo gibi eşyalar da güvenlik açığı oluşturacağı için yasaktır. Gıda ve Besin: Dışarıdan alınan gıda ve besin maddelerinin denetimi oldukça güçtür ve zehirlenmelere sebep olabilir.

You might be interested:  Cumartesi Verilen Kargo Ne Zaman Gelir Mng?

Aras kargo askeriyeye gider mi?

Sadece, Askeri Bölgeler’in kargo şirketleri için belirlediği ve izin verdiği nizamiye alanlarına, gönderilerinizi teslim edebiliyoruz.

PTT kargo bedeli ne kadar?

PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

Asker Künyesi neden iki tane?

Asker künyesinin iki tane olması da bir tanesinin vatani görevi esnasında şehit düştüğü zaman yapılacak sayımda kullanılması, diğerinin de şehit düşen askerde kalması amacını taşıyor.

Askere giderken telefon nereye saklanır?

eğer telefonun boyutu büyük değilse en uygun yer kalaşnikof dipçiğinin içidir. bunun için yıldız tornavi da lazım ki askeriyede bulmak zor bir şey değildir.

Şehitlerin ağzına neden Künye koyulur?

ucundaki çentikler ölen askerin dişlerinin arasına kolayca sıkışmasını sağlamak içindir. savaşlarda ölü sayısının çok olduğundan eve gönderilenler karışmaması için yapılır.

Askerde sigara ucuz mu?

Askerde sigara fiyatları sivil hayattaki sigara fiyatlarından daha pahalıdır. Kantin işletmelerinin de belirli sigara firmaları ile anlaşmaları vardır. Bu sebeple bazı markalar kantin içerisinde satışa sunulur. Kışlada birkaç tane kantin olsa dahi bu durum genellikle değişmez.

Acemi asker yanina ne almali?

 • Askeri pantolon.
 • Askeri gömlek.
 • Askeri parke.
 • Askeri şapka.
 • Yazlık veya kışlık bot.
 • Spor ayakkabı
 • Eşofman takımı
 • Terlik.
 • Askeriyede sivil hat yasak mı?

  Hayır askerde cep telefonu kullanmak yasak değil! Çünkü siz akıllı olmayan tuşlu bir telefon getirdiğinizde hiç kimse sizden telefonunuzu almayacaktır.

  Askerde ilk gün nasıl geçer?

  bir gün öncesinden askerlik şubesinden aldığınız evraklar ve askere götürülmesi gereken malzemelerin olduğu çanta ile otobüs terminaline/tren garına/havaalanına yanınızda aile fertleri, yakın arkadaşlar, sevgili olmak üzere cümbür cemaat gidilir. vedalaşma faslı, gözyaşları ve ‘en büyük asker bizim asker’ gazlamaları

  You might be interested:  Erdemli Aras Kargo Nerede?

  Askerliğe ilaç götürülür mü?

  Eğer ilaç götürmek istiyorsanız ilacınızın doktor raporlu olması gerekmekte. Rapor alıp askere gitseniz dahi yine askere o ilacı toplu olarak yanınızda bulunduramazsınız.

  Askere giderken telefon nasıl sokulur?

  3 5 kutu ıslak mendil alcaksınız büyük boy içlerindeki mendilleri kurutcaksın arasına telefonu ve sarjını koycacksın agzını guzelce kapatcaksınız o kadar bende bu sekil sokmustum :D.

  PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

  PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

  Askere giderken telefon nasıl sokulur?

  3 5 kutu ıslak mendil alcaksınız büyük boy içlerindeki mendilleri kurutcaksın arasına telefonu ve sarjını koycacksın agzını guzelce kapatcaksınız o kadar bende bu sekil sokmustum :D.

  Askerde olan birine ne hediye alınır?

  Kategori

 • Askeri, Kamuflaj Giyim.
 • Biblo.
 • Çocuk Giyim Kostüm.
 • Kılıf.
 • Biblo, Figür, Obje.
 • Eğitici Oyun Setleri.
 • Ev Yaşam Hediye Setleri.
 • Bot & Bootie, Çizme.
 • PTT Kargo Cts açık mı?

  Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT’ler kapalıdır. Cumartesi günü sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.