Cezaevine Kargo Nasıl Gönderilir?

Cezaevine akrabalarınızın PTT kargo ile eşya yollaması daha kolaydır. Hatta bu akrabalar hemen cezaevinin kapısında olsalar dahi PTT kargo ile göndermeleri halinde daha büyük kolaylık yaşayacaklardır. PTT kargo dışındaki kargo şirketlerinden gelen paketler cezaevine kabul edilmemektedir.
Cezaevleri kargo firması olarak PTT’yi tercih ediyor. Burada ise iki seçeneği tavsiye edeceğiz. Bunlardan ilki ve en çok önerileni, iadeli taahhüt yoluyla göndermek. Bu şekilde yolladığınız zaman mektup oraya ulaştığında size mektubun ulaştığına dair bir kağıt geliyor. Böylece mektubun sağ salim ulaşıp ulaşmadığını öğrenme şansınız oluyor.

Cezaevine nasıl para gönderilir?

Dünya genelinde ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden Korona Virüsü salgını nedeniyle tutuklu ve hükümlü yakınlarının ceza infaz kurumuna gelmeden ve PTT Şubelerine gitmeden banka hesabı üzerinden havale/EFT yoluyla para gönderme imkânı sağlanmıştır.

Cezaevine hediye gönderebilir mi?

a) Hükümlü, hediye olarak ancak kitap veya giyim eşyası kabul edebilir. Hediye olarak kitabın ücreti de gönderilebilir, bu durumda kitap, kurum kantini aracılığıyla temin edilir. b) Hediye, ziyaretçi tarafından verilebileceği gibi posta veya kargo yolu ile de gönderilebilir.

You might be interested:  Askeriyeye Kargo Nasıl Gönderilir?

Silivri cezaevine nasıl kargo gönderilir?

Cevap:

  1. PTT araciligi ile Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü PTT subesine gönderilmek üzere hükümlü/tutuklunun ismini belirterek Silivri 6 nolu L tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlügü adresine gönderebilirler.
  2. EFT ve HAVALE ile para göndermek için tiklayiniz.

Hapse giren para öder mi?

hükümlü ve tutukluların iaşe parası her altı ayda bir belirttiği adrese gönderilerek, iaşe bedeli o günkü şartlarda parasal tutarı kendisinden talep edilmektedir. parasal miktar o günkü miktar ne ise, onun üzerinden hesaplanan miktardır. zam ve faiz işletilmemektedir.

Hükümlü para gönderebilir mi?

Tutuklu ve hükümlü yakınlarınca gönderilen (Türk Lirası) paralar, kurum görevlilerince bu hesaptan alınarak ilgili tutuklu ve hükümlünün hesabına aktarılacaktır.

Cezaevine para gönderme hangi banka?

NOT: PARA YATIRMA İŞLEMİ SADECE ATM DEN YAPILMAKTADIR.

Cezaevinde sabah kaçta kalkılır?

Sabah 10:00-12:00, öğlenden sonra 14:00-18:00, akşam 20:00-00.00 arası sessizlik saati uyguluyoruz. Yani bu saatler rutin çalışma saatleri olarak belirlenmiş.

Cezaevinde hangi renk yasak?

Çorap ve iç çamaşırı, Şalvar, içerisinde demir bulunan ayakkabı, kapşonlu kıyafet, Mavi, Lacivert, Yeşil ve Haki tonlarında giyim eşyası, yazılı, baskılı kıyafet ve deri grubu giyim eşyası alınmaz.

Cezaevine mektup yazmak sakıncalı mı?

1) Mektubunuzda tehdit, hakaret, küfür, şantaj, terör vb. içerikler bulunduğu taktirde mektubunuz alıcısına teslim edilmeyecektir. 2) Yazınızın okunaklı olmasına dikkat edilmeli ve Türkçe harici bir dilde metin yazılmamalıdır. 3) Yazı içeriği haricinde mektubun içerisine kartpostal veya fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Ceza evine kaç tane fotoğraf gönderilir?

Cezaevine Kitap göndermek ile ilgili tam detaylı açıklama için Tıklayın. Fotoğraflar ise sayı sınırı yoktur. Dilediğiniz sayıda gönderebilirsiniz.

Cezaevindeki sevgilimi nasıl görebilirim?

1 – Hükümlü veya tutuklu kendisi görüşmek istediği 3 kişinin ismini verebilir ve bunlarla görüşme yapması için farklı bir izne gerek yoktur. 2 – Cezaevindeki birini görmek isteyen kişi Cezaevinin bağlı bulunduğu Cumhuriyet Başsavcılığında görevli Cezaevi Savcısından izin alarak bu görüşmeyi yapabilir.

You might be interested:  Mobil Kurye Ne Demek?

Ceza evlerinde TV var mı?

Madde 67- (1) Hükümlü, ceza infaz kurumlarında merkezî yayın sistemi bulunduğu takdirde bu sisteme bağlı olarak radyo ve televizyon yayınlarını izleme hakkına sahiptir.

Cezaevinde neye para harcanır?

Cezaevinde para neden mi lazım? Su ısıtıcısı, televizyon, buzdolabı alabilmek veya elektrik faturalarını ödeyebilmek için; sabun, deterjan, şampuan gibi temizlik ihtiyaçlarını almak için; iç çamaşırı, giysi, ayakkabı almak için; hapishane karavanası dışında bir şey-meyve veya bisküvi gibi-yemek için…

Hapishane pembe oda ne demek?

Cezaevlerinde eşlerin mahrem görüşmeler yapmalarına olanak sağlayan ‘pembe oda’ nedir? E.K.: Hükümlü ve Tutukluların Ödüllendirilmesi Hakkında Yönetmelik’te düzenlenen eş görüşmesi kamuoyunda “pembe oda” olarak bilinir. Aynı zamanda bu uygulama hükümlüler açısından bir ödül niteliğindedir.

Açık cezaevine nasıl para yatırılır?

Para yatırma işlemi sadece Vakıfbank ATM’lerinden kartsız olarak gerçekleştirilmektedir. Hükümlü adına yatırılan bu paralar herhangi bir kesinti olmadan hükümlülerin kart bakiyelerine eklenmektedir. Bankamatikten para yatırılırken size verilen 8 ve 9 haneli ID numarasıyla veya 16 haneli kart numarası ile olmaktadır.

Vakıfbank hükümlü para yatirma nasıl yapılır?

Vakıfbank ATM ve Gişelerinden aşağıda belirtilen aşamalar ile yapılacaktır. 1-KARTSIZ İŞLEMLERDEN 2-NAKİT PARA YATIRMA İŞLEMİ SEÇİLİR. 3-ÖN ÖDEMELİ KART YATIRMA SEÇİLİR. 5- KART NUMARASI İLE YATIRMA SEÇENEĞİ SEÇİLİR. 6-ON ALTI (16) HANELİ KART NUMARASI GİRİLİR.(HÜKÜMLÜYE TESLİM EDİLEN KART NUMARASI GİRİLİR.

Cezaevine telefon numarası vermek için ne gerekli?

✸ Hükümlü ve tutuklu telefon görüşme hakkını kullanabilmek için Telefon Görüşme Formu doldurulur. Bu formda görüşme yapmak istedişi kişiler, yakınlık derecesi, görüşme yapmak istediği sabit, cep ve yurtdışı telefon numarasını yakınlarının açık adreslerini belirtir ve gerekli belgeleri ekledikten sonra idareye verir.

Ziraat atm den havale nasıl yapılır?

Atm’ye giderek kartınızı sokete yerleştiriniz. Sonrasında giriş bilgileriniz girin ve para transferleri bölümüne tıklayarak, Havale ve Cebe Havale diyerek işleme devam ediniz. Söz konusu bilgiler girildikten sonra, ödemenin çıkacağı hesabı seçin ve gönderilecek tutarı seçin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.