Değerli Eşya Kargo Nasıl Gönderilir?

Herhangi bir eşyanızı fazlalık olarak yanınıza aldıysanız ve ağırlık olmaması açısından göndermek istiyorsanız, kargo ile yollayabilirsiniz. Ya da önemli ve değerli bir eşyanızı kendinizle getirdiğinizi düşünüyor ve bu eşyayı tekrar adresinize göndermek istiyorsanız, bu durumda da kargo tercihinizi kullanabilirsiniz.

Büyük eşyalar nasıl kargolanır?

Büyük Eşya Taşıyan Kargo Firmaları

Lojistik firmaları da sadece anlaşmalı oldukları firmaların eşyalarını taşımayı kabul etmektedir. Eğer taşınmasını istediğiniz bulaşık makinesi gibi bir beyaz eşyanız var ise bu hizmeti alabileceğiniz tek adres parça eşya taşıma hizmeti veren evden eve nakliyat firmalardır.

Altın kargo ile gönderilir mi?

Kargo ile altın göndermek??

Bankaya altın hesabı açıp başka kişi adına havale yapabilirsin. altını bi kağıda sarın belli olmayacak şekilde.gönderirken de sigortalı yollayın.ptt ile falan yollamayın.aras,yurtiçi kargo gibi firmayla yollayın.

50 kg kargo ne kadar tutar?

Ağırlığı fazla olan gönderilerin ücretlendirilmesi ise şu şekildedir; 30 Kilogramdan 50 Kilograma kadar olan gönderide her 1 kg için olmak üzere ücreti 1,60 TL’dir. 50 Kilogram ve daha ağır gönderiler için her bir kilo başına a kadar olan gönderinin ücreti 1,30 TL’dir.

You might be interested:  Kargo Sevk Işlemi Gerçekleşti Ne Demek?

Ziynet eşyası kargo ile gönderilir mi?

1- Özel kargo şirketlerinde kambiyo senetleri (çek, senet), para, kıymetli ziynet eşyaları “taşınması yasak ve sakıncalı olan gönderi” niteliğindedir.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • Kargoya ne verilmez?

  Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları. Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar. İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.

  Altın neyle gönderilir?

  Banka hesabınıza havale olarak gönderileceği için (fiziki teslimat olmadığı için) ‘Elektronik’ olarak ifade edilir. Altın transferi Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Akbank, Denizbank ve Kuveyt Türk altın hesaplarına yapılmaktadır.

  Silah kargoya verilir mi?

  Mevzuata göre tüfeklerin kargo ile gönderilmesi önünde bir engel yok.

  Kırılacak eşya hangi kargo?

  Fast express olarak cam eşya ve ürünleri için özel kuryelerimiz aracılığı ile dikkatli şekilde taşınmaktadır. Kargonuza hasar gelmemesi dikkatli davranan firmamız alıcısına teslim edene kadar kargonuzu hassasiyetle davranmaktadır.

  Aras Kargo kaç kilo taşır?

  Kargonuz, 0-30 kg/desi aralığında ve tek parça ise kargonuzun kata teslimatı yapılır. Tek parçada ağırlığı 31kg – 100 kg arasında veya (ağırlığı 100 kg altında olmak kaydıyla) hacmi 31 desi– 300 desi olan ve en uzun kenarı 270 cm’ye kadar olan kargoların teslimatı bina kapısından yapılır, kata çıkarılmaz.

  30 kilo kargo ne kadar?

  Kargo Fiyatı Hesaplama

  KG/DS
  16-20 66,45 TL 82,35 TL
  21-25 88,65 TL 104,85 TL
  26-30 103,45 TL 119,85 TL
  +30 2,96 TL 3,00 TL
  You might be interested:  Yurtdışına Kargo Nasıl Yollanır?

  PTT kaç kilo ne kadar?

  PTT KARGO 1 KG ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo ile 1 KG ağırlığında gönderi ücreti 26,00 TL olarak belirlenmiştir. PTT kargoda 1 kg olan gönderinin ücreti ( 1 kg dahil olmak üzere) 26,00 TL’dir. PTT kargoda 2 kg olan gönderinin ücreti ( 2 kg dahil olmak üzere) 30,00 TL’dir.

  Değerli kargo nedir?

  DEĞERLİ KARGO TANIMI

  Değeri beher kilo başına 1.000 Amerikan Doları veya üstü (İngiltere’de bu değer 450 İngiliz sterlinidir) olan ve aşağıdaki maddelerden bir ya da bir kaçını içeren kargolar değerli kargo olarak tanımlanır.

  Değerli gönderi nedir?

  Kaybı, çalınması veya hasara uğraması halinde gönderici tarafından kabulde beyan edilen değere kadar tazminat ödenebilen bu şekildeki gönderiye ‘Değer konulmuş veya sigortalı özel hizmetli’ gönderi denir.

  Kargo şirketleri kaç kilo taşır?

  ya şunu da ekleyeyim bilindik kargo firmaları tek parça yük limiti olarak 100 kg belirtmiştir. (yurtiçi, aras, mng vs) yani 100 kg üründen fazlasını taşımamaktadırlar ki zaten forklift, transpalet gibi kaldırma araçları kullanma zorunlulukları da yoktur

  Dolapta büyük ürün nasıl kargolanır?

  Ürünlerini Dolap’ın anlaşmalı olduğu Aras Kargo, MNG Kargo, PTT Kargo, Sürat Kargo ve Yurtiçi Kargo ile,

  1. 0-1,99 desi aralığındaki ürünleri ‘küçük paket’ olarak ₺14,99’a,
  2. 2-10,99 desi aralığındaki ürünleri ‘orta paket’ olarak ₺18,99’a,
  3. 11-99 desi aralığındaki ürünleri ‘büyük paket’ olarak ₺23,99’a gönderebilirsin.

  Kargo şirketleri kaç kilo taşır?

  ya şunu da ekleyeyim bilindik kargo firmaları tek parça yük limiti olarak 100 kg belirtmiştir. (yurtiçi, aras, mng vs) yani 100 kg üründen fazlasını taşımamaktadırlar ki zaten forklift, transpalet gibi kaldırma araçları kullanma zorunlulukları da yoktur

  Kargo Evden eşya alıyor mu?

  Kargo görevlimiz adresinize gelir. Yetkili belgesini gösterir. Size ‘Ambar Tesellüm Fişi’ bırakarak gönderinizi teslim alır. Eğer gönderi ticari bir emtia ise yetkili, gönderinize ait fatura ve irsaliye fişi talebinde bulunabilir.

  You might be interested:  Aras Kargo Kargom Ne Zaman Gelir?

  Kargo kırılacak eşya nasıl paketlenir?

  Eşyalar koliye konulmadan önce kolinin içine kumaş benzeri koruyucu bir malzeme serilebilir. Eşyalar koliye konulduğunda arada kalan boşluklar mutlaka ama mutlaka hava kabarcıklı ambalaj malzemesi ya da kağıtla doldurulmalıdır. Bu sayede koli içindeki kırılabilir ürünler desteklenmiş olur.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.