Getir Kurye Nasıl Çalışıyor?

İlk kurulduğu yıllarda 24 saat hizmeti olmayan ve gece belirli bir saatte dağıtımı bitiren şirket rağbet görmesi üzerine 24 saat hizmete başlamıştır. Bundan dolayı Getir kuryeleri de vardiyalı olarak çalışmaktadır. 24 saat boyunca vardiyalar halinde kuryeler gelmektedir.
Getir kurye çalışma saatleri nedir? Getir, esnek iş saatleri ile mesai saatlerinizi kendinize göre ayarlamanıza imkan sunuyor ve 7/24 hizmet veriyor. Ayrıca yarı zamanlı, sabah ve akşam gibi günde 5 ile 15 saat arasında çalışma sürelerine sahip.
Getir kuryeleri esnaf kurye sistemi ile veya şirket motorunu kullanarak çalışmaktadırlar. Esnaf kurye, genel olarak tek bir firmaya bağlı olarak değil de birden çok firma için çalışan ve daha fazla kazanç elde eden, istediği zaman, istediği kadar çalışabilen bir kurye sistemidir.

Getir kurye kac tl maaş aliyor?

Getir çalışanlarının saat başı olarak aldıkları ücret, 30 TL olarak belirlenmiştir. Ancak Getir çalışanları, saatlik ücretlerine ek olarak teslim ettikleri siparişlere de ücret alırlar. Aylık alacakları maaşlar, saatlik ücretlerine ek olarak teslim ettikleri siparişlere göre de değişir.

Getirde çalışmak için ne gerekli?

2022 yılında güncel olarak Getir çalışma şartları şu şekildedir:

 • A1-A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • En az yıllık ehliyet tecrübesi.
 • Temiz sabıka kaydı
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • Gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde iletmek.
 • İş kıyafeti standartlarına uymak.
 • Dakik olmak.
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak.
 • You might be interested:  Media Markt Hangi Kargo Şirketi?

  Getir elemanları kaç saat çalışıyor?

  Genelde 15 saat çalışılır. Burada asıl mesele sigortanın çalıştığın süre üzerinden yapılması gerekirken aksine part-time sigorta yapılıyor, o da asgari ücretin yarısı. 1200-1300 lira gibi bir para bankaya yatıyor, geri kalanı kaçak şekilde elden veriliyor.

  Getir kuryesine bahşiş verilir mi?

  Bahşiş Müşteri memnuniyetine bağlıdır ve tamamıyla Müşteri’nin isteği üzerine uygulanır. Bahşiş tutarının tamamı Müşteri’nin bahşiş vermeyi seçtiği kuryeye ödenecektir. Getir bu tutarı sadece bir aracı olarak tahsil etmektedir.

  Getir eleman alıyor mu?

  Getir duyurduğu işçi alımı ilanlarına göre pozisyonların bazı özel şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını yaparken özel şartlara uymaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar, her pozisyonların başvuru tarihleri farklı olduğu için başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmektedir.

  Getir kurye sigorta yapıyor mu?

  Pandemi sürecinde binlerce kişiyi istihdam etmekle övünen Getir şirketinin çalıştırdığı motokuryelerin neredeyse yarısı ‘esnaf kurye’ adı verilen sistemle çalışıyor. Bir nevi taşeron sistemini anımsatan bu sistemde kurye kendi motoruyla çalışıyor, saatlik ücret alıyor, sigortası ve güvencesi de bulunmuyor.

  Getir çalışma sistemi nasıl?

  ‘ Getir, ‘talebe dayalı gelişen uygulama’ kategorisinde yer aldığı için kullanıcıdan aldığı geri dönüşler ile kendini yeniliyor. Uygulamada istediğiniz ürünü bulamazsanız öneride bulunabiliyorsunuz ve satış şartları uygunsa ürün 1-2 hafta içinde depoya alınıyor.

  Getir yaş sınırı var mı?

  18 yaşını doldurmuş, gerekli eğitim ve sertifikaları bulunan herkes getir kurye iş başvurusu yapmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Getir kurye iş başvurusu için gerekli şartların sağlanmasın durumunda başvuru yapılabilmektedir.

  Kuryeye kaç TL bahşiş verilmeli?

  özellikle kargo ile çok işi olanların yapması gereken olay. bunu yaparsanız kargolarınız hızlıca teslim edilir ve hizmetten memnun kalırsınız. kargosuna ve kargo tutarına göre 10-20 tl bahşiş veriyorum. bu hem insanlık görevi hem de emeğe saygıdır.

  You might be interested:  Yurtdışına Kargo Ne Kadar Tutar?

  Getir kuryeleri ne kadar kazanıyor Ekşi?

  15 bin tl ülke ortalamasının üzerinde olan aylık kazançtır. o kadar yoğun ve uzun saatler çalışıyorlar ki eğer doğruysa bile bu maaş analarının ak sütü gibi helaldir onlara.

  Getir para iadesi kaç gün?

  Getir’de İptal Edilen Siparişin Para İadesi Kaç Gün Sürer? Getir Müşteri Hizmetleri siparişinizi iptal ettikten sonra kredi kartınıza iadeyi hemen sistem üzerinden gerçekleştirir ancak bankacılık işlemler bankanıza bağlı olarak anında parayı kartınıza yansıtmayabilir.

  Getir kurye ücreti var mı?

  Webtekno’nun aktardığına göre; Getir’in getirme ücreti 6,99 TL olarak güncellenirken, alt sepet limiti de 30 TL olarak belirlendi. Aynı fiyatlar Avrupa’da minimum paket tutarı için 10 Euro iken, getirme bedeli içinse 1,99 Euro.

  Kurye ne kadar maaş alır?

  Kariyerinde Maaşlar

  EN DÜŞÜK ORTALAMA
  Kurye 5.500 5.920

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.