Getir Kurye Nasıl Olunur?

Getir Kuryesi Nasıl Olunur? Getir kuryesi olmak için öncelikli aranan şartların sağlanmış olması gerekmektedir. Özellikle moto kuryecilik gibi oldukça zahmetli bir mesleğin icra edilecek olması, işe alımlarda çok seçici olmalarına neden oluyor. Getir kurye için aranan şartlar; 18 yaşını doldurmuş olması,
Getir kuryesi olmak için Getir uygulamasının kurye bölümündeki başvuru formunu doldurarak ya da bulunduğunuz ildeki getir bürolarında bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze iş başvurusunda bulunabilirsiniz.
GETİR KURYE NASIL OLUNUR? Getir kuryesi olmak için Getir uygulamasının kurye bölümündeki başvuru formunu doldurarak ya da bulunduğunuz şehirdeki Getir bürolarında bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze iş başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında istenen belgeler:

Getir kuryeleri ne kadar maaş alıyor?

Kullanılacak araba tipine uygun ehliyete sahip olan kişiler, Getir araçlı kurye olabilirler. Getir’de çalışanların maaşları, 3200 TL ile 9000 TL arasında değişiklik gösterir.

Getirde çalışmak için ne gerekli?

2022 yılında güncel olarak Getir çalışma şartları şu şekildedir:

 • A1-A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • En az yıllık ehliyet tecrübesi.
 • Temiz sabıka kaydı
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • Gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde iletmek.
 • İş kıyafeti standartlarına uymak.
 • Dakik olmak.
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak.
 • Getir kurye paket başı ne kadar?

  Getir kuryeleri, saat başı yaklaşık 30 TL ücret kazanırlar. Yaklaşık olarak asgari ücret tutarında ücret alırlar. Aldıkları ücrete ek olarak yemek parası da ödenir.

  You might be interested:  Kargo Şirketleri Ne Zaman Açılıyor Bayram?

  Getir eleman alıyor mu?

  Getir duyurduğu işçi alımı ilanlarına göre pozisyonların bazı özel şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını yaparken özel şartlara uymaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar, her pozisyonların başvuru tarihleri farklı olduğu için başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmektedir.

  Getir elemanları kaç saat çalışıyor?

  Genelde 15 saat çalışılır. Burada asıl mesele sigortanın çalıştığın süre üzerinden yapılması gerekirken aksine part-time sigorta yapılıyor, o da asgari ücretin yarısı. 1200-1300 lira gibi bir para bankaya yatıyor, geri kalanı kaçak şekilde elden veriliyor.

  Getir kuryesine bahşiş verilir mi?

  Bahşiş Müşteri memnuniyetine bağlıdır ve tamamıyla Müşteri’nin isteği üzerine uygulanır. Bahşiş tutarının tamamı Müşteri’nin bahşiş vermeyi seçtiği kuryeye ödenecektir. Getir bu tutarı sadece bir aracı olarak tahsil etmektedir.

  Getir hangi ehliyet?

  Kimler Başvurmalı: Aktif araç kullanımı engeli olmayan. En az 2 yıl motorlu kurye ya da restoran/mağaza mavi yaka ekip yönetimi yapmış, tercihen A sınıfı ehliyet sahibi aktif motosiklet kullanıcısı

  Getir kurye kaç yaş?

  18 yaşını doldurmuş, gerekli eğitim ve sertifikaları bulunan herkes getir kurye iş başvurusu yapmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Getir kurye iş başvurusu için gerekli şartların sağlanmasın durumunda başvuru yapılabilmektedir.

  Getir kuryeleri nasıl kazanıyor?

  keza türkiye’de getir depolarında çalışanlar deposuna göre değişmekle beraber asgari ücret veya asgari ücretin bir tık üstü maaş alıp dağıttıkları sipariş başına 50 kuruş-1 lira arasında prim kazanmaktadır.

  A1 ehliyet ile kurye olabilir mi?

  Ülkemizde moto kurye olmak için A1 ya da A2 ehliyete sahip olmak yeterlidir. Kurye olabilmek için genellikle eğitim seviyesi, yabancı dil ya da deneyim aranmamaktadır.

  Getir kurye ücreti var mı?

  Webtekno’nun aktardığına göre; Getir’in getirme ücreti 6,99 TL olarak güncellenirken, alt sepet limiti de 30 TL olarak belirlendi. Aynı fiyatlar Avrupa’da minimum paket tutarı için 10 Euro iken, getirme bedeli içinse 1,99 Euro.

  You might be interested:  Dikmen Aras Kargo Nerede?

  Getir esnaf kurye ne kadar kazanır?

  Getir esnaf kurye genel olarak ayda 10-15 bin TL aralığında kazanıyor. Bu rakam motor bakım ve diğer masrafları düşüldükten sonra net olarak elde kalan rakamdır. Getir esnaf kurye sisteminde saatlik çalışma ücreti 27 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yüksek performans ücreti kategorisinde ise bu rakam 30 TL’dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.