Gitti Gidiyor Iade Kargo Bilgisi Nasıl Girilir?

Ürünü Kargolayın Ürünü iade ederken kargo görevlisine ürünün SC ile başlayan GittiGidiyor gönderi kodu (satış kodu) ile iade etmek istediğinizi mutlaka belirtin. Kargo görevlisi giriş yaptığı anda kargo bilgileri GittiGidiyor’un sistemine otomatik olarak girilecek ve işleminiz iade aşamasına geçecektir.

GittiGidiyor iade kodu nerede?

Hesabım – Satın Aldıklarım Hesabım – Satın Aldıklarım sayfasında, ürünün bulunduğu satırda yer alan SC ile başlayan kod GittiGidiyor Satış Kodu’dur.

GittiGidiyor para iadesi nasıl yapılır?

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum. Teslim aldığınız ürünü iade etmek için Bana Özel/Durum sayfanızdaki Sorun Bildir butonuna tıklayın. Açılan sayfada yine ‘Sorun Bildir’ butonuna tıklayıp iade sebebinize en yakın olan başlıklardan birini seçerek iade sürecini başlatabilir ve ürünü iade edebilirsiniz.

Kargo iade kodu nasıl alınır?

Kargo gönderi kodunu tekrar nasıl alabilirim? İade taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 14 gün boyunca geçerlidir. 14 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda ‘Hesabım > Siparişlerim’ sayfasından başvuruda bulunarak yeni bir gönderi kodu alabilirsiniz.

You might be interested:  Ptt'Den Kargo Nasıl Alınır?

Iade edilen ürünün kargo ücretini kim öder?

Bu kapsamda tüketiciye, ürün bedelinin tamamı ve ürün iadesinin kargo ücreti satıcı tarafından eksiksiz olarak geri ödenmelidir. Ürün iadelerindeki kargo ücreti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulama yönetmeliği gereğince satıcı veya sağlayıcı firmaya aittir.

Iade süreci nasıl işler?

Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

GittiGidiyor iade kargo ücreti kime ait?

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereği cayma hakkı kapsamında yapılan ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Ayrıntılı bilgi için İade Süreci ve Cayma Hakkı’nı okuyabilirsiniz.

Gelen kargoyu teslim almadan iade edilir mi?

Kargo alınmadığı takdirde gönderene iade edilir. İnternetten alışverişlerde tüketicinin siparişten sonra teslim anına kadar vazgeçme hakkı olduğu gibi teslim alsa bile teslimden itibaren 14 gün zarfında koşulsuz, cezasız ve herhangi bir masrafa katlanmadan iade hakkı vardır.

GittiGidiyor hangi kargo şirketi ile çalışıyor?

Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, MNG Kargo, Sürat Kargo veya PTT Kargo ile yapacağınız gönderimlerde, sattığınız ürüne ait satış kodunu kargo görevlisine bildiriniz. Gönderen ve alıcı adres bilgileri, kargo şirketinin sistemine otomatik olarak yansıyacak ve kargo bilgileri Bana Özel sayfanıza otomatik olarak tanımlanacaktır.

Iade edilen kargo nasıl takip edilir?

İade edilen ürünün kargo takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade başvurusu sırasında ‘Takip Numarası’ alanına eklemeniz gerekmektedir.

Iade edilen kargo ne olur?

Tüketici bu ürünleri iade etmek istediğinde şirket kargo ücretini kesip geri ödeme yapıyor. Yönetmelik çok açık: İadede ürün satılırken yapılan tüm masrafları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder.

You might be interested:  Sinbo Hangi Kargo Ile Anlaşmalı?

Iade talebi nasıl oluşturulur?

İade Koşulları

  1. trendyol.com ve mobile uygulamalarda yer alan ‘Hesabım’ bölümünden “Siparişlerime” gidin.
  2. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin.
  3. Kolay iade butonuna basın.
  4. İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.
  5. Birden fazla kargo seçeneği çıktığı durumda kargo seçiminizi yapın.

Kargoyu teslim almadan iade ettim ne yapmalıyım?

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

Kargo geri giderse para iade edilir mi?

Çünkü ilgili yönetmelikte açıkça belirtildiği gibi; “satıcı varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlü”. Ayrıca, malın geri gönderilmesi halinde, tüketici “iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamıyor” (Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Md.12).

Kargoyu teslim almazsam ne olur?

Alıcının şubeden veya adresinden gönderiyi teslim almadan önce kargo bedelini ödemesi gerekmektedir. Alıcısı tarafından teslim alınmayan veya alıcısına ulaşılamayan kargolar için göndericiden kargonun bekletilmesi veya kendisine iadesi ile ilgili yazılı olarak talimat istenir.

GittiGidiyor sipariş kodu nedir?

GittiGidiyor satış kodu, her satış işlemi sonunda ”SC” ile başlayan, sistem tarafından otomatik oluşturulan bir koddur. Bu kod hem sizin hem de alıcının Hesabım sayfasında çıkar.

GittiGidiyor iade kargo ücreti kime ait?

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereği cayma hakkı kapsamında yapılan ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Ayrıntılı bilgi için İade Süreci ve Cayma Hakkı’nı okuyabilirsiniz.

GittiGidiyor onay vermezse ne olur?

Alıcı son 24 saat içerisinde de ödeme onayı vermezse veya onay süresini uzatmazsa GittiGidiyor tarafından siparişe otomatik onay verilir. Ödeme onayı bekleyen işlemlere Hesabım-Sattıklarım sayfasından ulaşabilirsin.

You might be interested:  Mng Kargo Hoşdere Şubesi Nerede?

GittiGidiyor a nasıl ulaşabilirim?

Gittigidiyor müşteri hizmetlerine 0850 252 32 29 hatlı numaradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.