Gizli Kargo Nasıl Gönderilir?

Bütün siparişler gizli paketlerde gönderilir. Siparişler kargoya gizli paketlerde verilir ve Kargo yetkilisi dahil kimse içinde ne olduğunu bilmez. Kapıda ödemelerde kullanılan Faturalarda Hediyelik Eşya genel tanımlaması geçer.

Isimsiz kargo göndermek mümkün mü?

Çünkü tehdit, şantaj ve taciz amaçlı da kullanılabiliyor böyle bir kargo gönderimi. Burada sorun, kimlik bilgilerinin paylaşılmaması. Normal şartlarda bu işe aracılık eden şirketin, kimlik bilgilerini alıcıyla doğrudan paylaşmasını gerektiren bir mevzuat düzenlemesi yok” dedi.

Adres bilgisi olmadan kargo gönderilir mi?

Gönderinizin doğrudan alıcının adresine teslim edilmesini istemişseniz, kargo görevlimiz kimlik ibrazı karşılığında gönderiyi alıcıya teslim eder. Eğer görevlimiz, alıcının adresinde kimseyi bulamazsa, ‘Kargo İhbar Notu’ bırakır ve gönderiyi şubeye geri getirir.

Kargo göndermek için hangi bilgiler gerekli?

Kargoyu gönderen kişinin; kimlik numarası, telefon numarası, açık adresi, sistem üzerinde doğrulanır. Kargoyu alacak kişinin adres ve iletişim bilgilerinin sisteme yansıtılması sağlanır. Kargonun, ağırlık ve hacmi sonucunda çıkarılan ücret ile vergi eklenmiş total ücret halinin bildirilmesi sağlanır.

Kargo göndermek için T.C gerekli mi?

Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

You might be interested:  Aras Kargo Kargom Ne Zaman Gelir?

Kargo içeriği kontrol ediliyor mu?

Bunun da önüne geçilmesi için mektup gibi haberleşme gönderileri hariç diğer bireysel gönderilerin gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilmesi şartı getirildi. Kargo içeriği kargoyu gönderenin huzurunda yetkililer tarafından açılarak kontrol edilecek.

Karşı ödemeli kargo nasıl yapılır?

Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Yurtiçi Kargo’ya direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir. Gönderi, entegrasyon aracılığı ile satıcının ilettiği bedel için nakit tahsilat yapılması sonrası alıcıya teslim edilir.

Kargo güvenliği nasıl sağlanır?

Kargolar arabaların bagajında ya da arka koltuğunda güvenle taşınır. Böylece en hassas kargolarını bile güvenle gönderebilirsin. Ayrıca kargolar, istenmeyen durumlara karşı sigortalıdır. Bunun için kargoyu teslim ederken ve teslim alırken uygulama üzerinden fotoğraf çekmiş olman yeterlidir.

Kargocu neden TC alır?

yeni karayolları taşıma yönetmeliğine göre kargoyu teslim eden görevlinin kimlik doğrulaması yaptığını alıcının tc kimlik numarasını kaydederek işletmeye kanıtlama yöntemi yerine kod kullanılması, tc kimlik numarası verilmesinin sakıncalarının önüne geçilebilmesi için.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • 18 yaşından küçük biri kargo gönderebilir mi?

  tc kimlik yeter bazen istemiyolar bile acele işleri varsa direk koliyi verip gidiyolar. Eskiden böyle değildi. Eskiden 18 yaşından küçükler veremiyordu. Şimdi para kazanmak için yaş gözetmeksizin alıyorlar.

  PTT kargo paketleme yapıyor mu?

  Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

  PTT kargo ücreti ne kadardır?

  PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

  You might be interested:  Mng Kargo Nasıl Bir Firma?

  Sürat kargo niye TC istiyor?

  Hızlı kargo taşıyıcısı olarak gönderilerin sizlere dağıtılabilmesi için gümrüğe varışda verdiğimiz verdiğimiz beyan sistemine, sizlerden alınacak TC kimlik numarası / vergi numarası ile adınıza tamamlayıcı beyan yapılacaktır.

  Kimliksiz kargo alınır mı?

  Alamazsın kimliksiz her hangi bir kargo, eğer alınsaydı herkes çalıntı kartlar ile bir ton alışveriş yapıp şubeden teslim alırdı.

  Kargo içeriğine ne yazılır?

  Alıcı Müşteri ve Kargo Bilgileri alanında “Alıcı İsmi”, “Alıcı Adresi”, “İl”, “İlçe”, “Telefon Ev/İş”, “Cep”, “Email”, “Varış Şubesi”, “Vergi Dairesi” ve “Vergi Numarası” alanları mevcuttur. “*” ile gösterilen alanların giriş yapılması zorunludur.

  Kargoda gönderenin adresi yazar mı?

  Alıcı, göndericiyi bilmeyecek. Kargo şirketinin bilmesinde sıkıntı yok. O bilgileri kargonun üzerinde yazıyorlar yalnız kargo öyle düz kutu olarak gitmiyor kutunun üzerinde ya da zarfın üzerinde gönderenin bilgileri yazıyor.

  Kargo şubesine kargo gönderilir mi?

  Dağıtıma çıkmasını beklemeden,paket kargo şubesindeyken gidip kimlikle alabilirsin Sabahleyin kargo şirketine gidip adını söyleyip ‘Kargom geldi mi acaba?’ diye soruyorsun. O da ‘Geldi efendim.’ derse ve sen de ‘Kargomu alabilir miyim?’ dersen kargonu çıkarıp verirler hemen.

  Aras Kargo Kargom Nerede?

  Elinizde Aras kargo takip numarası var fakat sorgulama yapamıyorsanız, 444 25 52 numaralı Aras Kargo Müşteri Hizmetlerini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Elinizde bir barkod numarası yoksa, size en yakın Aras Kargo şubesini arayarak adınıza bir kargo gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.