Kamyon Vizesi Ne Kadar?

Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 507,40 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 685,58 TL.

2022 TÜVTÜRK muayene ücreti ne kadar?

2022 Araç Muayene Ücreti

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile söz konusu ücretlere 2022 yılı için 36.2% geldiği açıklandı. Gelen zamların ardından otomobil, minibüs ve kamyonetlerin muayene ücreti 372,88 TL’den 507,40 TL’ye yükseldi.

2022 Vize cezası ne kadar?

Muayenesiz araçla trafiğe çıkmanın cezası 2022 yılında 427 TL.

2021 kamyonet muayene ücreti ne kadar?

Farklı araç için belirlenen muayene ücretileri şöyle: Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Yömork: 507,40 TL. Otobüs, Kamyon, Çekici, Tanker: 685,58 TL. Traktör (Römorklu / Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet: 258,42 TL.

Genel muayene ücreti ne kadar?

KDV dahil muayene ücretleri; otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 503,86 liradan 685,58 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 372,88 liradan 507,40 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 189,98 liradan 258,42 liraya yükseldi.

You might be interested:  Sakarya Mng Kargo Nerede?

Egzoz muayene ücreti ne kadar oldu?

Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar? Egzoz muayenesine periyodik olarak girmek zorunludur ve egzoz muayene ücreti her araç için aynıdır. 2021 yılında 90 TL olan araç muayene ücreti, 2022 yılında 110 TL olarak belirlenmiştir.

Araç muayene ücreti egzoz dahil mi?

Her ne kadar araçların cinsine bağlı olarak genel araç muayene ücretleri değişkenlik gösterse bile, egzoz emisyon ölçümü ücreti sabit olarak ele alınmaktadır. Tabii zaten otomobil ile beraber kamyonet aynı kategoride yer aldıkları için, muayene ücretleri de eşit olarak 2021 yılı kapsamında öne çıkar.

Muayenesi olmayan araç yakalanırsa ne olur?

Muayenesiz olarak denetimlere takılan araçlar trafikten men edilirler ve muayenelerini yaptırmaları için 7 günlük süre tanınır. Bu süre için araç sahibi hiçbir şey yapmaz ve yeniden denetimlerde yakalanırsa Karayolları Trafik Kanunu’nun 34/b ceza koduna göre 752 TL para cezası ödemek zorunda kalır.

2 senelik muayene borcu ne kadar?

1 yıl gecikmiş bir otomobil 205 TL gecikme cezası yerine 17 TL, 2 yıl gecikmiş bir kamyon 529 TL gecikme cezası yerine 41 TL, 4 yıl gecikmiş bir minibüs 820 TL gecikme cezası yerine 50 TL, 4 yıl gecikmiş bir traktör 418 TL gecikme cezası yerine 31 TL ödeyecektir.

5 yıllık muayene borcu ne kadar?

Yeni düzenlemeye göre, araç muayenesini 1 yıl geciktirmiş bir otomobil sahibi, 205,08 TL gecikme cezası yerine yaklaşık 14,36 TL ödeyecek. 5 yıl muayeneye gelmeyen bir ticari aracın ödeyeceği gecikme bedeli ise 1.062,71 TL yerine 74,68 TL olacak.

TÜVTÜRK muayene ücreti 2022 kredi kartı ile ödenir mi?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebilecek.

You might be interested:  Altıparmak Sürat Kargo Nerede?

TÜVTÜRK kime ait?

Doğuş Otomotiv. TÜVTÜRK- DOAS, Bridgepoint ve TÜV SÜD’ün kârlı iş koludur. Türkiye Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan TÜVTÜRK konsorsiyumuna araç muayene istasyonlarını geliştirme ve işletim hakkı 552 milyon dolar bedel ile 20 yıllığına verilmiştir.

Araç muayene cezası ne kadar?

Muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkılması halinde, 314 TL muayenesiz araçla trafiğe çıkma cezası ödüyorsunuz. Ancak ceza kesildikten sonraki 15 gün içerisinde ödemesini yapabilirseniz %25 indirim uygulanıyor ve indirimli ödeme 216 TL’ye düşüyor.

TÜVTÜRK Araç Muayenesi ne kadar?

Buna göre 2022 yılında araç muayene ücretleri şu şekildedir: Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 258,42 TL. Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 507,40 TL.

Muayene ücreti nasıl ödenir?

Araç muayene hizmetinde kredi kartı veya banka kartı ile ödenme yapılabiliyor. Motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebiliyor.

Araç muayene ücreti peşin mi?

Araç muayene bedelleri, yeni yıla kadar peşin olarak ödenebiliyordu. Söz konusu bedelin, kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir süredir yürütülen çalışmalar tamamlandı. Araç muayene ücretleri, kredi ya da banka kartıyla yapılabiliyor.

TÜVTÜRK muayene ücreti 2022 kredi kartı ile ödenir mi?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebilecek.

Araç muayene ücreti 2022 nasıl ödenir?

TÜVTÜRK ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ NEREYE VE NASIL ÖDENİR? TÜVTÜRK’ün paylaştığı bilgilere göre tüm muayene istasyonlarında kredi kartı, banka kartı veya nakip olarak ödeme yapmak mümkün. Ancak kredi kartı ve banka kartıyla yapılan ödemelerde hizmet sağlayıcı firmanın belirlediği hizmet bedeli ücrete eklenir.

You might be interested:  Kayseri Argıncık Yurtiçi Kargo Nerede?

TÜVTÜRK araç muayene ücreti kredi kartı geçerli mi?

TÜVTÜRK 15 Ocak 2021 tarihi itibariyle artık araç muyane ücretlerini kredi kartıyla da tahsil ediyor.

Araç muayene randevu ücreti ne kadar?

Araç muayene randevularının ücretsiz olduğunu belirten Özcan, ‘TÜVTÜRK olarak hiçbir şekilde araç muayene randevusunu ücretle vermiyoruz. Araç muayene randevusu almak için hiç kimseye, hiçbir kuruma, hiçbir kuruluşa, internet sitesine, çağrı merkezine vatandaşlarımız ücret ödemesinler’ ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.