Kargo Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

PTT kargo adres değişikliği yapmak istediğinizde 444 17 88 numarasıyla müşteri hizmetlerini veya genel müdürlüğünü arayarak adres değişikliğini yapabilirsiniz. Fakat kargonuz yola çıktıysa bu işlem yapılamamaktadır. Adres değişikliğini kargonuz yola çıkmadan onaylatmanız gerekir.
PTT Kargo Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? PTT kargo adresini değiştirmek isteyen kişiler, PTT Müşteri Hizmetlerini veya Genel Müdürlüğü arayıp adres değişikliği talep edip yeni adreslerini kaydettirmek istediklerini belirtmelidir. Ancak bazı durumlarda adres değişikliği onaylanmayabilir.

PTT Kargo adres değişikliği nasıl yapılır?

Adres değişikliği talebinizin yerine getirilebilmesi için en yakın PTT Merkez Müdürlüğüne müracaat etmeniz ve imzalı bir dilekçe ile talebinizi belirtmeniz durumunda müracaat ettiğiniz merkezden güncelleme işlemi gerçekleştirilebilecektir.

MNG Kargo adres değişikliği nasıl yapılır?

Ne yapmalıyım? Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra bizim tarafımızdan adres değişikliği yapılamamaktadır. Bu tür durumlarda siparişinizi oluştururken seçmiş olduğunuz teslimat tipine göre 444 06 06 MNG Kargo müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Hangi Günler Gelir?

Kargoyu başkası teslim alabilir mi?

Arkadaşın haricinde kimse o kargoyu alamaz, tabi kargocular tanıdık değilse, Ama, Gönderici gönderi yaptığı şube ile iletişime geçip, alıcı bilgilerini değiştirebilir.

Adres hatalı adres yetersiz ne yapmalıyım?

Adres yetersiz veya yanlışsa, kargo yanlış dağıtım merkezine yönlendirilebilir ve bu nedenle gecikebilir. Ayrıca, adres ayrıntıları yoksa, kargonuz ‘teslim edilemez adres’ veya ‘yetersiz adres- gönderene döndü’ olarak işaretlenir.

PTT Kargo yanlış adres nasıl düzeltilir?

Kargoyu verdiği şubeye gidip durumu anlatın, düzeltiyor.

Kargoyu teslim almamak suç mu?

Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde tüketici her zaman cayma hakkını kullanabildiğinden kargo teslim alınmadan da iade edilebilir. * Bu cayma hakkından dolayı hiç bir firma, hukuk bürosu, avukat veya kurum tehditle taciz edemez, icra işlemi başlatamaz.

Eve gelen kargo alınmazsa ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

MNG Kargo şubede kaç gün bekler?

Telefon İhbarlı Teslimat

Bilgilendirmenin ardından alıcı müşterimiz kimlik ibrazı ile kargosunu şubeden teslim alabilir. Şubeden teslim alınmayan kargolar 3 iş günü içerisinde göndericinin bilgisi dahilinde çıkış şubesine iade edilir.

Evde yokken gelen kargo tekrar gelir mi?

Kargonuz size teslim edilemediyse dağıtıma çıktığı şubeye geri getirilir. Aynı gün içerisinde tekrar evinize bir servis yapılmaz. Eğer isterseniz kargonuzu ilgili şubeye giderek teslim alabilirsiniz.

Bir kargo şubede kaç gün bekler?

Eğer görevlimiz, alıcının adresinde kimseyi bulamazsa, ‘Kargo İhbar Notu’ bırakır ve gönderiyi şubeye geri getirir. Bu durumda gönderinin alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içerisinde söz konusu şubeden alınması gerekmektedir.

You might be interested:  Ptt Kargo Takip Barkod Numarası Nerede Yazar?

PTT kargo eşim alabilir mi?

(2) PTT işyerinde teslim edilecek gönderiler, alıcılarına ya da yasal temsilcilerine kimlikleri tespit edilerek imza karşılığı teslim edilir. Gönderileri teslim alan, alıcının kendisinden başkası ise alıcının yasal temsilcisi olduğuna dair resmi ve geçerli belgeyi ibraz etmek zorundadır.

18 Yaş Altı kargo teslim alabilir mi?

Kargo da bana ait ve araştırmalarıma göre 18 yaşından küçüklerin kargo alması yasak diye de bir kanun/kural yok.

Adres yanlış yetersiz olmasından dolayı teslimatı yapılamamıştır ne demek?

Eve hiç gelmeyen kargom, nasıl alıcı evde olmadığı ya da tanınmadığı için teslim edilemedi şeklinde bilgi iletilir.

Kargo zamanında ulaşmadı ne demek?

Mesa’i saatleri içerisinde kargo tarafınıza teslimatı için dağıtıma çıkamadı veya dağıtım içerisinde Mesa’i saatlerinde yetişmedi. Şeklinde yorumlayabiliriz açıkcası.

PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT Kargo nasıl teslim alınır?

Alıcı, Kargomat’tan teslim alınmak üzere bir gönderisi olduğu yönünde SMS yoluyla bilgilendirilir. Gönderilen SMS ile barkod, Kargomat’ın konum bilgisi ve şifre iletilir. Alıcı belirtilen Kargomat’a giderek ekrandan “Gönderi Teslimi”ni seçer. Kargomat alıcıdan TC Kimlik Numarası ve SMS şifresini sorar.

PTT kargo cumartesi açık mi?

Merkez PTT şubeleri dışında tüm PTT’ler cumartesi günü kapalıdır. Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü 13.30 kadar hizmet vermektedir. Tüm PTT şubeleri pazar günleri kapalıdır.

PTT kargo ücretsiz mi?

PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.