Kargo Eksik Geldi Ne Yapmalıyım?

Yanlış kargo geldi ne yapmalıyım? Aldığınız ürün hasarlı ya da yanlış ürün gelirse ücretini kargo şirketinden alabilirsiniz. Tüketici kargo geldiği zaman kargosunu açarak yanlış ya da eksik bir ürün olup olmadığını kontrol etmesi gerekiyor.

Eksik ürün gönderdi ne yapmalıyım?

Eksik ürün talebinde bulunulan ürüne ait sipariş “Teslim Edildi” statüsüne geçmemiş olabilir. Bu durumda Satıcı Destek Hattı ya da Canlı Destek üzerinden Trendyol ekipleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Trendyol eksik ürün paketi nasıl oluşturulur?

Eksik ürün talebini tedarik etmeniz durumunda “Ürünü tedarik edeceğim” butonunu kullanmalısınız. Satıcı panelinde Sipariş & Kargo başlığında Kargo Aşamasındakiler > Teslim Edilen sekmesinden ilgili siparişi bulduktan sonra Diğer İşlemler > Eksik Ürün Paketi Oluştur’a tıklayarak işleme alabilirsiniz.

Hepsiburada eksik ürün talebi nasıl yapılır?

İade süreci nasıl yapılır?

  1. İade talebi oluştur. Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğin ürünü bul ve Kolay iade et’e tıkla.
  2. İade yöntemi seç
  3. Kargo kodunu not et.
  4. Ürünü teslim et.
  5. İadeniz onaylansın.
You might be interested:  Ptt Kargo Takip Kargom Nerede?

Trendyol yanlış ürün talebi nasıl yapılır?

1. trendyol.com ve mobil uygulamalarda yer alan ‘Hesabım’ bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin. 2. “Detaylar” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. 3. ‘Kolay İade Talebi Oluştur’ butonuna basın.

Trendyol tedarik talebi nedir?

‘Tedarik Sürecinde’ Ne demek? Sayın Müşterimiz, Siparişinizde yer alan ürün stoklarımızda mevcut ise (ilk gelen sipariş ilk çıkar kuralına göre) hemen siparişinize rezerve edilir, faturanız düzenlenir, ürün paketlenir ve kargoya verilir.

Trendyol nasıl iletişim?

Trendyol müşterileri 0212 331 02 00 numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirler. Trendyol Satıcı Panelinde sol alt köşede bulunan Trendyol Asistan kanalı üzerinden tüm konu başlıklarında chat yöntemiyle canlı destek alabilirsiniz.

N11 eksik ürün talebi nasıl yapılır?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.

Trendyol Express Kargom Nerede?

Trendyol Express Kargom Nerede

Trendyol Express Kargo takip numarası ile yaptığınız sorgulamalarda bir sonuç alamıyorsanız yada numaranızın yanlış olduğunu düşünüyorsanız Trendyol Express kargo müşteri hizmetleri (0850 759 15 15) yada en yakın kargo şubesini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Iade edilen ürünün kargo ücretini kim öder?

Bu kapsamda tüketiciye, ürün bedelinin tamamı ve ürün iadesinin kargo ücreti satıcı tarafından eksiksiz olarak geri ödenmelidir. Ürün iadelerindeki kargo ücreti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulama yönetmeliği gereğince satıcı veya sağlayıcı firmaya aittir.

Kargo geri giderse para iade edilir mi?

Çünkü ilgili yönetmelikte açıkça belirtildiği gibi; “satıcı varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlü”. Ayrıca, malın geri gönderilmesi halinde, tüketici “iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamıyor” (Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Md.12).

You might be interested:  Kargo Nasıl Iptal Edilir?

Kutusu açılmış ürün iade edilir mi?

Paketi ya da ambalajı açılmış ürünlerde de internetten alındıkları müddetçe tüketici kural olarak cayma hakkına sahiptir.

Trendyol Hangi ürünler iade edilemez?

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturası ile beraber iade etmeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Trendyol ürün iade kabul edilmezse ne olur?

Satıcı lehine karar verildiğinde iade reddedilir ve Reddedilen statüsüne geçer. Reddedilen statüsüne geçen siparişler için kargo kodu oluşur. Satıcı bu kod ile birlikte ürünü müşteriye kargolar. (Reddedilen iadelerin gönderim ücreti Trendyol’a aittir.)

Trendyol iade kargo ücreti kime ait?

Müşterilerin yaptıkları iadelerin kargo ücretini satıcılarımız karşılamaktadır. Yeniden gönderim yapılan ve teslim edilmeden geri dönen iadelerin kargo ücretlerini ise Trendyol karşılamaktadır.

Internetten aldığım ürün eksik geldi ne yapmalıyım?

Kanun, açık ayıp bulunan ürünleri 30 gün içinde satıcıya bildirme hakkı vererek, tüketicilere malı iade etme, ödediği ücreti geri alma, değiştirme, söz konusu kusur oranında indirim ve ücretsiz onarım isteme fırsatı sağlıyor.

Internetten sipariş ettiğim ürün yanlış geldi ne yapmalı?

Cayma Hakkı ile İade Gerçekleştirebilirsiniz

Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisindeki hiçbir koşula bağlı kalmadan iade edebilme imkânı sunar. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.

Kargo kırık gelirse ne olur?

Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, ‘Uzaktan alışverişte ürün farklı ya da kırık çıkarsa tüketici satış yapılan firmada muhatabını bulamazsa, ücreti kargo şirketinden tahsil edilebilir’ dedi.

Bedel iadesi nedir?

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.