Kargo Firması Nasıl Kurulur?

Kargo şirketi açabilmek için L1 veya L2 Yetki Belgesi almanız gerekiyor. Bu belgenin şartları çok ağırdır. Örneğin L2 Yetki Belgesi için minimum 300 bin liralık sermayeye sahip bir şirket kurmanız ve en az 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bir merkez belirlemeniz gerekiyor.
Kargo şubesi açmak için resmi işlemleri tamamlamak için çatı şirketinizin yetki belgelerine ihtiyacınız olacak. İlgili belgeler ile birlikte dükkan için aldığınız çalışma ruhsatını da birleştirerek bir mali müşavir veya muhasebeciden yardım alarak işletmenizi kurmanız gerekir.
Sıfırdan kargo firması kurulması için en az 20 milyon lira sermayeniz olmalıdır ve günümüzde bu şartlarda kargo firması girişimciler tarafından kurulması imkansız oldukça zor ve maliyetli olacağından, kargo firmalarının verdiği bayilikleri alarak işletmenliği yani isim hakkı bedelini kullanarak, o firmanın tüm desteklerinden ve lojistik hizmetlerinden yararlanarak yani bayiliğini alarak işyeri açılabilmektedir.

Kargo Şubeleri ne kadar kazanıyor?

2-Kargo firmaları, bayilik usulü ile açılan işletmeler için, gönderimlerden yüzde 13, gelen gönderiler için ise yüzde 18 kâr marjı vermektedir. 3-Örneğin bedeli 20 TL olan bir kargo, şubeye geldiğinde 3,60 TL kar edersiniz. Bedeli 20 TL olan bir kargo, sizin şubenizden çıktığında ise 2,60 TL kar elde edersiniz.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Hangi Günler Kapalı?

Kargo şirketleri nasıl çalışır?

Şubeye teslim edilen kargolar, kargo şirketi tarafından ölçüm, tartım ve içerik kontrolleri yapılarak barkodlanır. Bu işlemden sonra gönderi adrese ulaştırılmak üzere kargo aracına yüklenir. Kargolar gideceğe şehrin kargo araçlarına yüklenmeden önce transfer merkezinden birbirleri ile ayrılır.

MNG Kargo bayilik veriyor mu?

Ticaretin kapılarını kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimcilere açıyoruz. Güçlü, güvenli ve karlı bir yatırım yapmak isteyenleri MNG Kargo acentesi olmaya davet ediyoruz. Seçim yaptığınız il / ilçe için şu an başvuru kabul edemiyoruz.

Kaç tane kargo var?

 • MNG Kargo. MNG Kargo 2003 yılında hizmet hayatına başlamıştır.
 • Aras Kargo. Aras Kargo, 1979 yılında Celal Aras tarafından Aras Dağıtım ve Pazarlama olarak kurulmuştur.
 • Sürat Kargo. Sürat Kargo 2003 yılında kurulmuş, 2015 yılı itibariyle TMSF çatısı altına girmiştir.
 • Yurtiçi Kargo.
 • PTT Kargo.
 • Vatan Kargo.
 • UPS Kargo.
 • İyi Kargo.
 • Aras Kargo çalışanları ne kadar maaş alıyor?

  Aras Kargo’nun maaş politikasının merkezinde asgari ücret vardır. İşe yeni başlayan personeller asgari ücret tutarında yani 3 bin 200 TL civarında maaşla başlar. Yani en düşük Aras Kargo personel maaşı 3 bin 200 TL seviyesindedir.

  Kargo araçları gece çalışır mı?

  Kargolar gündüz şubelerde toplanır gece Tır ve Ucaklar ile gideceği yere gönderilir. Evet.Kargolar gece nakliye islemine devam eder.

  GKN kargo bayilik veriyor mu?

  İSTANBUL(AA) – GKN Kargo yoğunlaşan iş hacmiyle yeni noktalara ulaşmak için Türkiye çapında bayilik vermeye başladı.

  Aras kargo Nasıl Çalışır?

  Nasıl ve Ne Şekilde Gönderi Yapabilirim? Kargonuzu şubeye kendiniz teslim etmek isterseniz, hafta içi saat 17.30 ‘e, Cumartesi günleri ise saat 13:00 ‘e kadar Türkiye geneli tüm Aras Kargo şubelerine uğrayıp, gönderim yapabilirsiniz. Dilerseniz şubeye kadar yorulmayıp, adresten alım hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

  You might be interested:  Aras Kargo Ihsaniye Şubesi Nerede?

  PTT bayilik veriyor mu?

  T.C. Gerçek ve tüzel kişilere teminat alınmak suretiyle PTT işyeri bulunmayan yerleşim yerlerinde PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık PTT Acentelikleri verilecektir.

  MNG Kargo kime ait?

  2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yatırım getirmeyi başaran Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve başta Haydar Sancak ile Suat Sancak olmak üzere, Sancak Ailesi 2017 yılında MNG Kargo’yu satın almıştır.

  UPS yetkili servis sağlayıcı nedir?

  UPS, United Parcel Servise (Birleşik Paket Hizmeti) sözcüklerinin kısaltmasıdır. UPS taşımacılık, zaman içinde Amerika’daki eyaletlerlede ve daha sonra diğer kıtalarda hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizde yaygın olarak UPS kargo olarak bilinen firma, dünyanın en büyük paket teslimat şirketi olmayı başarmıştır.

  Türkiyenin en iyi kargo şirketi hangisi?

  MNG Kargo. 2003 yılından beri hizmet veren MNG Kargo, Türkiye’nin en iyi kargo firması listesindeki yerini alıyor.

  Türkiye’nin en büyük kargo şirketi hangisi?

  UPS Türkiye, 3.000’e yakın çalışanı, 260’tan fazla şube ve yetkili servis sağlayıcısı ve 700 araçlık filosuyla Türkiye pazarında da sektörün lider firmaları arasında yerini almıştır.

  Dünyanın en büyük kargo şirketi hangisi?

  Digital Supply Chain, dünyanın en büyük 10 hava kargo taşıyıcısını değerlendirdi. 1. FedEX Express, 688 uçaklık filosuyla ve 37’den fazla sipariş edilmiş uçakla birlikte, dünyada 375 farklı noktaya hizmet vermektedir.

  Kargocular ne kadar kazanıyor 2022?

  2022 Araç Takip Görevlisi (Kargo) Maaşları Araç Takip Görevlisi (Kargo) maaşı ortalama aylık 8385 _TL’dir. En düşük Araç Takip Görevlisi (Kargo) maaşı 6695 _TL, En yüksek ise 10075 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız

  Vatan kargo kime ait?

  Şirketin sahibi ve kurucu olarak Fas uyruklu Souad Bouaddi isimli bir kişi görünüyor. Bu kişinin 27 Temmuz 2020 tarihinde soyadını Kutlu olarak değiştirdiği yine resmi belgelerde yer alan bilgilerden biridir. Şirketin genel merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunuyor.

  You might be interested:  By Express Kargo Kimin?

  Kargo çalışanları ne iş yapar?

  Meslek Tanımı Nedir? Dağıtım merkezlerinden,şubelerden gelen kargoların belirli bir düzen içinde ve zamanında diğer şube veya dağıtım merkezlerine aktarılması işlem sürecinde kargonun seyir durumunu hem fiziki hem de bilgisayar ortamında takip ve kontrol eden kişidir.

  Kargoist kime ait?

  2012 yılında İsak Temel ve Alim Yazlı tarafından hayata geçirilen Kargoist, teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kurumsal kargo taşımacılığı girişimi olarak faaliyet gösteriyor. E-ticarete olan talep, özellikle pandemi döneminde ciddi anlamda artış gösterdi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.