Kontrollü Kargo Ne Demek?

1- ürününüz geldiği zaman kargo görevlisinden teslim almayın. 2- dilerseniz sipariş esnasında ‘kargo şubesinden alacağım’ yazabilirsiniz. 3- ürün şubeye geldiği zaman bilgilendirilirsiniz. 4- şubeye geçtiğiniz zaman şube görevlisine ‘kargom için tutanak tutar mısınız, içeriğini görmem gerekiyor’ demeniz yeterli.

Kargo kontrollü teslim nedir?

Gönderici talebine istinaden teslim esnasında gönderi kapsamının alıcı tarafından kontrol edilerek teslim alınması hizmetine ‘Kontrollü Teslim’ özel hizmeti denir.

PTT kontrollü kargo nasıl gönderilir?

İşte PTT Kargo, tüm bu endişelerinizi bir kenara atmanızı istiyor ve size Kontrollü Teslimat Hizmeti’ni sunuyor. Bu hizmeti kullanabilmek için göndericinin gönderiyi Kontrollü Teslim Ek Hizmeti Seçeneği ile göndermesi gerekiyor. Bu sayede alıcı, adına gelen kargoyu kontrol ettikten sonra teslim alabiliyor.

Şeffaf kargo ne anlama geliyor?

Şeffaf Kargo Poşeti Nedir? Satıcı ile alıcı arasında güvenilir alışveriş açısından günümüzde kullanılan en çok tercih edilen şeffaf kargo poşeti, Sağladığı şeffaflığı sayesinde alınan ürünün poşet açılmadan önce gözle görülür olması müşterinin rahat alışveriş yapması açısından oldukça önemli yere sahiptir.

You might be interested:  Geri Ödemeli Kargo Ne Demek?

Kargo ücreti alıcıdan ne demek?

Alıcı Ödemeli (A.Ö): Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesidir. Alıcının şubeden veya adresinden gönderiyi teslim almadan önce kargo bedelini ödemesi gerekmektedir.

Kargoyu kontrol etme hakkı var mı?

– Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir.

PTT kargo evde bulamazsa tekrar getirir mi?

Kargonuz size teslim edilemediyse dağıtıma çıktığı şubeye geri getirilir. Aynı gün içerisinde tekrar evinize bir servis yapılmaz.

En ucuz kargo hangisi 2022?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • Kargoda kutu var mı?

  Yurtiçi Kargo Şubelerinde gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo’da her ihtiyaca yönelik farklı ebatta gönderileriniz için tam 24 çeşit ambalaj var.

  PTT Kargo poşet veriyor mu?

  Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

  MNG Kargo paketleme yapıyor mu?

  Gönderilerinizi güvenle paketlemek için farklı tip ve ebatlardaki ambalaj ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Kargonuza en uygun ambalajı şubelerimizden temin edebilir ve paketlemesini gerçekleştirebilirsiniz.

  Kargoyu teslim almamak suç mu?

  Konuyla ilgili Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise şunları söyledi: “Bu tarz bir olayda kargoyu teslim almamak sorumluya hiçbir yükümlülük ve sorumluluk yüklemez. Kargoyu almazsanız ‘Şu cezayı alırsınız’ gibi mesajlara itibar etmeyin. Kargo alınmadığı takdirde gönderene iade edilir.

  You might be interested:  Antakya Mng Kargo Nerede?

  En ucuz kargo şirketi hangisi?

  Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

  Kargo ücretini kim öder?

  Alıcı öder olarak satışa açılan ürünlerde kargo ücreti ödeme sırasında alıcının kartından tahsil edilerek siparişe yansıtılmaktadır. Satıcı Öder olarak satışa açılan ürünlerde kargo ücreti satıcının kazancından düşülecektir.

  PTT kargo en hızlı nasıl gönderilir?

  APS PTT’ye ait olan özel bir hizmettir. Uzun adıyla acele posta servisi olarak ifade edilir. Özellikle alıcısına en hızlı şekilde ulaşılması istenen gönderiler adına kurulmuş olan bir servistir.

  PTT kargo Evden alma ücreti ne kadar?

  Bu doğrultularda PTT kargo firması sizlere evde alım hizmeti sağlayacaktır. Bu hizmetin bedeli yaklaşık 10 tl civarlarında olduğu bilinmektedir.

  Her PTT’den kargo gönderilir mi?

  PTT işyerlerinde kargo göndermek oldukça kolaydır. TC Kimlik Numarasını gişe görevlisine söylemek yeterlidir. Kargo, aynı gün veya ilk posta ile sevk edilir. Varış adresi Türkiye’nin diğer ucu olsa dahi kargo, en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına teslim edilir.

  Kargo göndermek için T.C gerekli mi?

  Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.