Mobil Kurye Ne Demek?

Bu uygulama hakkında tarafından geliştirilen ve Kuryelerin kullanımına sunulmuş olan uygulama yalnızca çalışanlar (kurye) tarafından kullanılmasına yönelik hazırlanmıştır. Müşteri uygulaması değildir. Mobil Kurye Uygulaması Kargo Alım, Kargo Teslimat, Kargo Tahsilat ve Kargo Devir İşlemleri yapmaktadır.

Araçlı kurye ne demek?

2) Araçlı Kuryeler: Gönderici tarafından teslim edilen gönderinin teslimatını bir araba vasıtasıyla gerçekleştiren kurye hizmetidir. Genel itibariyle motorlu kuryeler tarafından taşınamayacak kadar büyük boyuttaki ürünlerin gönderimini araçlı kuryeler sağlamaktadır.

Yaya kurye ne demek?

Yaya Kurye, toplu dağıtım hizmetlerimizde kullanmış olduğumuz kuryelerimizdir. Yaya kuryeler metro, Otobüs ve benzeri toplu taşıma vasıtalarını kullanarak kurye gönderilerinin teslimatını gerçekleştirirler. Yaya Kurye hizmetine sıklıkla rast gelebiliriz.

Özel kurye nasıl olunur?

Kuryelik için herhangi bir diploma gerekmemektedir. Moto kurye olmak isteyen A1 ya da A2 ehliyetine sahip olması gerekir. B ehliyeti olanlar ise arabalı kurye arayan firmalara başvuru yapabilir. Kuryelik için talep edilen belgeler diğer işler ile aynıdır.

Esnaf kurye ne demek?

Esnaf kurye, bir markaya bağlı olan veya olmayan tüketicinin talep etmesiyle adresine kadar ürünü getiren kişiye esnaf kurye denilmektedir. Esnaf kuryelerden genellikle istenilen, hızlı ve güvenilir teslimattır. Esnaf kuryeler hizmetin kalitesi çalıştığı markanın talep edilebilirliğini sağlamaktadır.

You might be interested:  Kargo Ücretini Ödemezsem Ne Olur?

Trendyol Express kaç para alıyor?

Express olarak adlandırılan bu uygulama ile şu an binlerce çalışan aylık 10.000 TL civarında kazanç sağlamaktadır.

Trendyol kargo ne kadar kazanıyor?

Günde ortalama 100 teslimat yaptığınızda ortalama 600 TL kazanabilirsiniz. Pazar günleri hariç günde 100 teslimat yaptığınızda ise aylık ortalama 12.000 TL Trendyol araçlı kurye maaşı kazanabilirsiniz. Muhasebe, yemek, ve yakıt gibi giderler kurye tarafından karşılanıyor.

Z kurye nedir?

A’dan Z’ye güvenlik

Dijital Kurye Platformu, elle atılan imza ile elektronik imzayı kombine eden evraklı işlemlerin güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dijital olarak tamamlanmasını sağlayan, en gelişmiş güvenlik protokolleri ile korunan biyometrik imza aracıdır.

Sürücü kurye nedir?

Sürücü kurye, çeşitli işletmeler, kurumlar, bireyler veya devlet kurumları için belgeleri ve paketleri bir araçla teslim eder. Sürücü kuryeler, siparişleri merkezi bir sevkıyattan alır. Paketleri ve belgeleri bir müşterinin adresinden alır ve belirlenen varış noktasına zamanında ve güvenli bir şekilde teslim ederler.

Bir kurye nasıl olmalı?

Kuryeler görev süresi boyunca sürekli insanlarla iletişim içerisinde olacağından güçlü iletişim becerilerine sahip olmalıdır. Ürünün teslimatı gerçekleşene kadar taşıdıkları ürünün güvenliğinden kuryeler sorumludur. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmalıdır.

Kurye olmak için motor lazım mı?

Pek çok firma motosiklet temini yapmakta ancak çoğu firma kuryenin kendine ait bir motorun olması beklemektedir. Bu yüzden kendi motorunuz olması faydalı olacaktır. Koruyucu kıyafetlere ve kaska sahip olunması gerekmektedir. Moto kurye olmak için özel bir eğitim veya belgeye sahip olmanız gerekmiyor.

Kurye olmak için ehliyet şart mı?

Ülkemizde motorlu kurye olabilmek için A1 ve A2 ehliyet gereklidir. Bir sürücü kursundan alınacak eğitim sonrasında sınava girmeniz ve kazanmanız durumunda emniyetten alınabilecek sürücü belgesi ile A1 ve A2 ehliyeti sahibi olabilirsiniz.

You might be interested:  Yurtdışına Hangi Kargo Gider?

Getir yaş sınırı var mı?

Getir kuryesi olabilecek kişiler sahip olunması gereken tüm şartlara uyan kişilerdir. Getir kuryesi olacak kişilerde 18 yaş sınırı aranıyor. Bu kişiler, 18 yaşını doldurdukları takdirde Getir kuryesi olabilir. Ayrıca A1 ehliyet sahibi olunması ve bu ehliyet üzerinden en az 2 yıllık tecrübe sağlanması gerekiyor.

Kurye serbest meslek mi?

Öncesinde bir yere bağlı olarak çalışmaya devam eden kurye, artık serbest olarak çalışmaya devam eder. Kurye en düşük ücretten Bağkur’unu yatırdığı ve fatura kestiği müddetçe devletin herhangi bir yaptırım uygulaması söz konusu değil.

Esnaf kurye için ne gerekli?

Gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Kimliğinizin ön yüzünün fotoğrafı,
 • İşinizi gerçekleştirdiğiniz aracın ruhsatı,
 • Araç size ait ise araç faturası; size ait değilse kira sözleşmesi, eğer ikinci el bir araç ise Noter Satış Sözleşmesi,
 • e-Devlet üzerinden alınacak ikametgah belgesi,
 • Noterden alınacak olan imza sirküleri.
 • Kuryeler ne kadar vergi öder?

  Elde edilen gelirlere, esnaf kurye Katma Değer Vergisi Kanunu Genel Uygulama tebliğinde yer alan en yüksek kdv oranı olan %18 ile “hizmet faturası” düzenler ve ilgili firmasına gönderir. Bu gelen faturaya göre firma, esnaf kurye yani motorlu kuryeye ödeme yapar.

  Araçlı kurye ne iş yapar?

  Araçlı kuryeler, teslim edilecek belge, evrak ve eşyaların güvenliğinden de sorumludur. Eşyaların kırılmaması, resmi evrak ve belgelerin kaybolmaması da araçlı kuryelerin sorumluluğudur. Müşteri gizliliği ve memnuniyetini ön planda tutmak da araçlı kuryelerin görevidir.

  Sürücü kurye nedir?

  Sürücü kurye, çeşitli işletmeler, kurumlar, bireyler veya devlet kurumları için belgeleri ve paketleri bir araçla teslim eder. Sürücü kuryeler, siparişleri merkezi bir sevkıyattan alır. Paketleri ve belgeleri bir müşterinin adresinden alır ve belirlenen varış noktasına zamanında ve güvenli bir şekilde teslim ederler.

  You might be interested:  Trendyol Kargo Ücreti Nasıl Ödenir?

  Motor kurye maaşları ne kadar?

  Kariyerinde Maaşlar

  EN DÜŞÜK ORTALAMA
  Motorlu Kurye 5.500 6.240

  Kurye ne kadar maaş alır?

  Bu bağlamda bir motorlu kurye aylık ortalama 4 bin 250 TL ile 17 bin TL arasında para kazanıyor. Ancak bu ücretlendirmenin içinde bahşiş, paket başına alınan ücret ve paketin götürüldüğü konumda ücretin artması gibi ek ücretler yok. Aracın benzin masrafının karşılaması da şirketten şirkete değişkenlik gösteriyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.