Pasaport Hangi Kargo Ile Gönderiliyor?

Pasaportlar basımı gerçekleştirildikten sonra 56 il merkezine 1 gün, diğer il merkezlerine 2 gün, ilçe merkezlerine en geç 4 iş günü içinde PTT kargo tarafından teslim edilebilmektedir.
Pasaportunuz, başvurunuzdan sonra 5 – 7 iş günü içinde başvuru sırasında belirttiğiniz adrese kurye ya da kargo ile gönderiliyor. Bordo pasaport hakkında ek bilgi olarak; bordo pasaport seri numarası U harfi ile başlamaktadır. Pasaport bilgilerine nasıl ulaşılır?

Pasaport kargoya verilince mesaj gelir mi?

Pasaportunuz PTT merkezine ulaştığı zaman vermiş olduğunuz telefona bir SMS mesajı atılarak bilgilendirme yapılacaktır bu sebeple mesaj size ulaştıktan sonra belirttiğiniz adreste bulunarak görevlinin pasaportunuzu teslim etmenizi beklemenizi öneriyoruz.

Pasaport kargosu ne zaman gelir?

Pasaport işlemlerin tamamlanmasının ardından Türkiye’de 5 ila 7 gün içerisinde pasaport PTT aracılığı ile kişinin adresine geliyor. Ancak yurt dışında bir kişi için bekleme süreci biraz daha uzun olabilmektedir.

PTT’den alınmayan pasaport nereye gider?

7 gün içerisinde Posta Merkezinden teslim alınmayan pasaport gönderileri, ilgilisi tarafından teslim alınana kadar muhafaza edilmek üzere müracaat ettikleri Pasaport Birimine gönderilmektedir YURTDIŞI BAŞVURU BİLGİSİ : Başvuru sahipleri ise e-Pasaportlarını yalnızca başvuruda bulundukları Büyükelçilik veya

You might be interested:  Kargo Şirketleri Ile Anlaşma Nasıl Oluyor?

Pasaport kaç günde gelir 2022?

Pasaport başvurusu yapıldıktan sonra ve evraklarda herhangi bir sorun olmadığı sürece 2 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. En geç olmak üzere de il merkezlerine 3 iş günü, ilçe merkezlerine 4 iş günü, köylere ise 7 iş günü içerisinde teslim edilir.

Pasaportun nerede olduğunu öğrenme?

– Öncelikle e-devlet Kapısı’nda yer alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasına girmelisiniz. Oradan da Pasaport Başvuru Durumu Sorgulama bölümüne girin. – Bunun için direk olarak https://www.turkiye.gov.tr/nvi-pasaport-basvuru-durum-sorgu linkini kullanabilirsiniz.

Pasaport kargosunu başkası alabilir mi?

Pasaportumu benim dışında başka biri teslim alabilir mi? Başvuru sırasında size iletilen takip fişi üzerinde yazan isimler dışında pasaport teslimatı yapılmamaktadır. Şahsen pasaport teslimatlarında kimlik ibrazı, vekalet sahibi teslim almaya geldiğininde de başvuru fişi aslı ve kimlik ibrazı zorunludur.

Pasaport elden teslim alınır mı?

Aciliyet içeren bir durumunuz varsa aşağıda da belirttiğim gibi Ankara-Yenimahalle’de bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

Pasaport nasıl hızlandırılır?

Pasaport çıkartma işleminde öncelikli olarak resmi adresinden başvuruda bulunarak randevu alınması gerekir. Randevu aldıktan sonra Emniyet Müdürlüğü’ne gidilip acil başvuru formu doldurulmalıdır. Böylece pasaport işlemleri hızlandırılabilir.

Pasaportun erken gelmesi için ne yapmalı?

Öncelikle pasaport başvurunu yaptıysan ve halen eline ulaşmadıysa pasaportunu daha hızlı almanızın bir çözümü var. Bunun için ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’ni arayıp acilen yurt dışına çıkmanı belirtmen gerekiyor. Bu durumda pasaportun hemen basılıp kargoya veriliyor.

Pasaport nereden teslim alınır?

Pasaport başvurusu ise randevulu veya randevusuz olarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılıyor.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Takip Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Pasaport en erken kaç günde çıkar?

Pasaport başvurusu Türkiye’de yapıldığında pasaport kaç gün sonra teslim edilir? Pasaport başvurusu yapıldıktan sonraki 2 iş günü içerisinde hazırlanan pasaportlar en geç; il merkezlerine 3 iş günü, ilçe merkezlerine 4 iş günü ve köylere 7 iş günü içerisinde teslim edilir.

PTT hızlı kargo var mı?

Normal gönderiler dışında PTT acil gönderiler için APS hizmeti sağlamaktadır. Bu hizmet genel olarak aynı sisteme sahiptir ve kargolar aynı şekilde alınır. Ancak diğer kargo sürelerine bağlı olarak çok daha hızlı şekilde ilgili adrese ulaşım sağlanır.

Pasaport gelmedi nereyi arayabilirim?

199’u arayıp acil kaydı bırakırsanız pasaportunuz 1-2 gün içerisinde adresinizde olmuş oluyor ama acil kaydını açtırmaya ikna etmeniz lazım, işin meşakkatli kısmı bu. şansınıza direkt açabilirler de.

Pasaport için parmak izi nereden alınır?

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilecek. Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza, bütün işlemler için geçerli olacak.

Konsolosluktan pasaport uzatma kaç günde gelir?

Pasaportların basıldıktan sonra yurtdışındaki başvuru merkezine 5-7 içinde ulaştırılması hedeflenir. Bu da başvuru sahiplerinin 7- 10 gün içinde pasaportlarını teslim alabileceği anlamına gelir.

Pasaport kargo takibi nasıl yapılır?

Pasaport gönderi takibi yapmak için e-Devlet kapısı kullanılmaktadır. e-Devlet şifresi olan vatandaşlar pasaportunun nerede olduğunu öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/pasaport-gonderi-takibi web sitesine gitmelidir.

Pasaport gelmedi nereyi arayabilirim?

199’u arayıp acil kaydı bırakırsanız pasaportunuz 1-2 gün içerisinde adresinizde olmuş oluyor ama acil kaydını açtırmaya ikna etmeniz lazım, işin meşakkatli kısmı bu. şansınıza direkt açabilirler de.

Nüfus müdürlüğü pasaport kaç günde çıkar?

Pasaport başvurusu Türkiye’de yapıldığında pasaport kaç gün sonra teslim edilir? Pasaport başvurusu yapıldıktan sonraki 2 iş günü içerisinde hazırlanan pasaportlar en geç; il merkezlerine 3 iş günü, ilçe merkezlerine 4 iş günü ve köylere 7 iş günü içerisinde teslim edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.