Ptt Kargo Barkod Hatalı Ne Demek?

PTT Barkod Hatalı Ne Demek? PTT kargo sorgulama hatası pek çok zaman vatandaşların karşısına çıkabilir. Bunun ilk ve en önemli sebebi barkodun yanlış yazılmış olmasıdır. Fakat barkodun doğru yazılmasına rağmen sistemden hata alınan durumlara rastlamak da mümkündür.

PTT barkod numarası nedir?

PTT BARKOD NUMARASI NEDİR? PTT barkod numarası, PTT üzerinden size gelecek ya da sizin ilettiğiniz gönderileri takip etmenizi sağlayan 13 haneli numaradır. Mektup, kargo, tebligat gibi gönderilerin sorgulama yaptığınız anda nerede olduğunu bulmanıza yarar.

PTT barkod numarası nasıl alınır?

Eğer gönderinize ait barkod numarasını bilmiyorsanız; gönderinizin durumu hakkındaki bilgileri PTT kargo takip isimle sorgulama hizmeti sayesinde elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerini aramak.

Barkod sorgulama nasıl yapılır?

Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  1. Google Play Store’u açın ve “barkod tarayıcı” araması yapın.
  2. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın.
  3. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutun.

PTT kargo şuan nerede?

PTT Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın takibini 444 1 788 (4441788) telefon numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 1 788 numaralı telefon ile işitme ve konuşma engelliler için uyumlu cep telefonlarından görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

You might be interested:  Mng Kargo Nasıl Bir Firma?

PTT kargo sorgulama nasıl yapılır?

PTT gönderi numarası ile yaptığınız sorgulamalarda bir sonuç alamıyorsanız yada size verilen takip numarası hatalı ise PTT kargo müşteri hizmetlerini (444 1 788) arayarak siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

PTT kargo adıma gelen kargo var mı?

PTT Adıma Kargo Var mı? Karşı taraf size üzerinden kargo gönderdiyse 444 1 788 PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak isimden kargo sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Barkod numarası ne anlama geliyor?

Barkod, temelde ürün tanımlayıcı bir koddur. Tüm dünyada kullanılır. Sekiz ila 13 rakamdan oluşan barkod, ticari ürün tanımlamalarında kullanılan “GTIN” yani “Global Ticari Ürün Numarası” olarak da bilinir. Ürünlerin veritabanlarındaki bilgilerine erişimi sağlayan barkod, her ürün için benzersiz bir koddur.

Barkod numarası kaç haneli olur?

EAN-13 barkodu (özgün adı European Article Number ama kısaltma değişmediği halde artık International Article Number olarak adlandırılıyor) 13 haneli (12 hane + kontrol hanesi) barkodlama standardıdır.

Ürünün orjinalliği nereden sorgulanır?

e-Devlet Kapısı

Bu hizmeti kullanarak, son tüketim yerindeki ürünlere ait künye numarası ve ürünün geçmişine ilişkin bilgiler sorgulanabilmektedir.

Barkod numarası kime ait?

Barkod Sistemi (GS1 Sistemi) merkezi Brüksel’de bulunan GS1 Organizasyonu tarafından yönetilmektedir. GS1 Organizasyonu GS1 Türkiye’ye 868 veya 869 önekini tahsis etmiştir, başka bir ifade ile GS1 Türkiye üyelerine 868 veya 869 öneki ile başlayan firma önekleri vermektedir.

PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT kargo saat kaça kadar dağıtım yapıyor?

PTT Kargo dağıtım saatleri, PTT Kargo çalışma saatleriyle aynı olacak şekilde ayarlanmıştır. Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.

You might be interested:  Resimli Magnet Kargo Ne Zaman Gelir?

PTT kargoyu kontrol ediyor mu?

PTT Kargo, sipariş ettiğiniz ürünle ilgili endişelerinizi bir kenara atan Kontrollü Teslimat Hizmeti’ni sunuyor. PTT Kargo, sunduğu yeni hizmet sayesinde kargolarınızı teslim almadan önce kontrol etme imkanı sağlıyor.

Tebligat barkod no nereden öğrenilir?

PTT KARGO TEBLİGAT BARKOD NUMARASI SORGULAMA

İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan ‘Sorgula’ sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.

Tebligat barkod numarasını nasıl öğrenebilirim?

l İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. l 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. l Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan ‘Sorgula’ sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.

PTT takip no kaç haneli?

PTT kargo takip işlemi için kargonuzu yolladığınızda size verilen evraktaki 13 haneli barkod numarasına sahip olmanız gerekir. 13 haneli barkod numarasını kaybettiyseniz müşteri hizmetlerini arayarak da destek isteyebilirsiniz.

PTT adıma gelen tebligatı nasıl öğrenebilirim?

Adıma çıkarılan tebliğ evrakı ulaşmadı, akıbetini nasıl öğrenebilirim? Sözkonusu tebligatın 13 haneli barkod numarasının bildirilmesi halinde otomasyon sisteminden takibi mümkün bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.