Ptt Kargo Barkod No Ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT KARGO BARKOD SORGULAMASI PTT Kargo takip işlemi adresi olan http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapılmalıdır. Bu ekrandan gönderinin üzerindeki barkod numarası ile gönderi sorgulaması yapılabilmektedir.
PTT yurtiçi barkod sorgulama, gonderitakip.ptt.gov.tr adresinden yapılır. PTT kargo gönderi sorgulama ekranına giriş yaptıktan sonra 13 haneli barkod numaranızı giriniz. Sonrasında ”Sorgula” butonuna tıklayarak yurtiçi gönderinizin nerede olduğunu öğreniniz.
ptt kargo barkod no ile sorgulama islemi Kargo takip işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirmek için kargo gönderimi esnasında sizlere verilen belgenin üzerindeki “Kargo Barkod No” yazan bölümdeki numarayı kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak Ptt’nin kargo takip sayfasına erişebilirsiniz.

PTT barkod sorgulama nasıl yapılır?

PTT KARGO TEBLİGAT BARKOD NUMARASI SORGULAMA

İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan ‘Sorgula’ sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.

PTT kargo takip numarası ile sorgulama nasıl yapılır?

PTT gönderi takip için;

PTT Kargo Takip linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede sizden 13 haneli barkod numarası istenecek. Kargo gönderimi esnasında size verilen evrakta kargo numarası yazıyor olacaktır. 13 haneli barkod numarasını tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız.

You might be interested:  Karabağlar Sürat Kargo Nerede?

PTT kargonun nerede olduğunu öğrenme?

Telefon ile kargo takip öğrenmek için sadece 444 1 788 numaralı hattı aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli olacaktır. Burada sizi müşteri temsilcisi yönlendirecektir.

PTT Kargo İletişim Numaraları;

  1. PTT Kargo Tel: 0 (312) 509 50 00.
  2. PTT Kargo Fax: 0 (312) 309 51 44 – 45.
  3. PTT Kargo Çağrı Merkezi: 444 1 788.

Barkod numarası nasıl sorgulanır?

Barkod Numarası ile Sorgulama

Perakende olarak satılan ürünlere ait bir barkodları tanımlamakta kullanılan GTIN(Global Trade Item Number) ile sorgulama yapacaksanız, ticari ürünün üzerinde yazan ve GS1 sistemine göre oluşturulan barkod numarasını, arama alanına girip “Ara” butonuna basarak sorgulayabilirsiniz.

Takip koduna nasıl bakılır?

BARKOD NUMARASI SORGULAMA İÇİN ÖNEMLİ

Gönderisinin barkod numarasına sahip olan bir kişi, hızlı bir şekilde kargo takip sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bunun için sorgulama ekranına barkod numarasının girilmesi ve açılan sayfadaki güvenlik kodunun girilip sorgulama butonuna tıklanması yeterli olacaktır.

PTT kargo takip numarası kaç haneli olur?

Yukarıda ki takip bölümüne kargonuzun takip numarasını yazarak PTT Kargo Takip sorgulaması yapabilirsiniz. Genelde Kargo takip numarası `KP` ile başlar ve toplamda 13 haneli olur.

PTT kargo adıma gelen kargo var mı?

PTT Adıma Kargo Var mı? Karşı taraf size üzerinden kargo gönderdiyse 444 1 788 PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak isimden kargo sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT kargo bekleme süresi kaç gün?

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün? Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil üç (3) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

You might be interested:  Mng Kargo Takip No Kargom Nerede?

PTT kargo takip kodu nedir?

İnternetten http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapın. Açılan sayfada kargo takip bölümü gelerek PTT takip numarasını (barkod numarası) yazarak kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takip kodunu büyük ve küçük harflere dikkat ederek hatasız yazmaya özen gösterin.

PTT kargo takip numarası nedir?

PTT şubesinden kendi adınıza kargo olup olmadığını ve kargonuzun nerede olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile kargo sorgulama: 444 1 788 numarasını da arayarak müşteri hizmetlerinden kargo takibi sorgulaması da yapabilirsiniz.

Barkod numarası ne anlama geliyor?

Barkod, temelde ürün tanımlayıcı bir koddur. Tüm dünyada kullanılır. Sekiz ila 13 rakamdan oluşan barkod, ticari ürün tanımlamalarında kullanılan “GTIN” yani “Global Ticari Ürün Numarası” olarak da bilinir. Ürünlerin veritabanlarındaki bilgilerine erişimi sağlayan barkod, her ürün için benzersiz bir koddur.

PTT kargo takip kodu nedir?

PTT Kargo takip sorgulama işlemini sitemizden tek tuşla yapılmaktadır. Ayrıca PTT kargo takip numarası öğrenme adımını tamamladıysanız, sadece sitemize kargo takip numarasını girmeniz yeterlidir. Sistemden müşterilere gelen PTT Kargo takip numarası KP ile başlamaktadır ve genellikle 14 haneli olmaktadır.

Kargonun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kargo şirketlerinin kargoyu yollamanız ardından size verilen kağıtta kargo takip numarası yer almaktadır. Kargo takip numarasını bir yere kaydederek internet üzerinden hangi kargo şirketiyle gönderim yaptıysanız sitesine girerek takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Tebligatim nerede?

Tebligat sorgulama işlemi hem PTT hem de E Devlet’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak cep telefonunuza gönderilen 13 haneli barkod numarası ile tebligat sorgulama ve takibini yapabilirsiniz. gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.