Ptt Kargo Barkod Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

PTT barkod dosya numarası sorgulama, sadece 444 1 788 hattı üzerinden yapılabilir. PTT gönderinizi barkod ve dosya numarasını bilmiyorsanız PTT müşteri hizmetlerini arayarak detaylı tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. PTT Takip No hangisi?
PTT barkod dosya numarası sorgulama, sadece 444 1 788 hattı üzerinden yapılabilir. PTT gönderinizi barkod ve dosya numarasını bilmiyorsanız PTT müşteri hizmetlerini arayarak detaylı tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.
PTT kargo barkod numaramı nasıl öğrenebilirim? PTT barkod dosya numarası sorgulama, sadece 444 1 788 hattı üzerinden yapılabilir. PTT gönderinizi barkod ve dosya numarasını bilmiyorsanız PTT müşteri hizmetlerini arayarak detaylı tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

PTT kargo takip numarası ile sorgulama nasıl yapılır?

PTT gönderi takip için;

PTT Kargo Takip linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede sizden 13 haneli barkod numarası istenecek. Kargo gönderimi esnasında size verilen evrakta kargo numarası yazıyor olacaktır. 13 haneli barkod numarasını tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız.

Barkod numarası nasıl sorgulanır?

Barkod Numarası ile Sorgulama

Perakende olarak satılan ürünlere ait bir barkodları tanımlamakta kullanılan GTIN(Global Trade Item Number) ile sorgulama yapacaksanız, ticari ürünün üzerinde yazan ve GS1 sistemine göre oluşturulan barkod numarasını, arama alanına girip “Ara” butonuna basarak sorgulayabilirsiniz.

You might be interested:  Tarsus Mng Kargo Nerede?

PTT kargo barkod Nedir?

PTT Kargo ile gönderilen kargoların sorgulaması barkod numarası sayesinde yapılabilmektedir. Bunun için sistem üzerinden barkod numarası ve güvenlik kodu ile sorgulama yapılması gerekmektedir. Kısmi olarak devlet bünyesinde posta ve kargo hizmeti veren bir kurum olan PTT, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur.

Ürün barkod numarası nasıl alınır?

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

PTT barkod numarası nedir?

Vatandaşlar taraflarına gönderilen kargo tebligatları barkod numarasını girerek internet üzerinden hızlıca kontrol edebilmektedirler. PTT sitesi üzerinden kargo tebligat sorgulamak için; İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın.

PTT kargonun nerede olduğunu öğrenme?

Telefon ile kargo takip öğrenmek için sadece 444 1 788 numaralı hattı aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli olacaktır. Burada sizi müşteri temsilcisi yönlendirecektir.

PTT Kargo İletişim Numaraları;

  1. PTT Kargo Tel: 0 (312) 509 50 00.
  2. PTT Kargo Fax: 0 (312) 309 51 44 – 45.
  3. PTT Kargo Çağrı Merkezi: 444 1 788.

Barkod numarası kaç haneli olur?

EAN-13 barkodu (özgün adı European Article Number ama kısaltma değişmediği halde artık International Article Number olarak adlandırılıyor) 13 haneli (12 hane + kontrol hanesi) barkodlama standardıdır.

Barkod numarası nasıl oluşur?

Barkodların ilk üç rakamı “EAN Tarafından Verilmiş Ülke Numarası”dır. Sonra gelen 4 rakam “Numaralama Teşkilatı Tarafından Verilmiş İşletme Numarasıdır.” Sonra gelen 5 rakam ise “İşletme Tarafından Verilmiş Mamul Numarası”dır. Son rakam ise “Kontrol Sayısı”dır.

Barkod okuma nasıl yapılır?

Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Ardından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar.

You might be interested:  Gratis Online Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

Kargo takip numarasını nasıl alabilirim?

Kargo takip numaranız, kargoyu gönderen şubeye teslim ettiğinizde size verilen etikette bulabilirsiniz. Eğer bu etiketi bulamıyorsanız şubeyi arayarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Sizden isminizi soy isminizi ve kargoyu nereye gönderdiğiniz bilgisini isteyeceklerdir.

PTT kargo takip numarası nedir?

PTT Kargo ile beklediğiniz kargolarınızın takibini 444 1 788 (4441788) telefon numaralı çağrı merkezinden yapabilirsiniz.

PTT gönderi takip numarası nerede yazar?

Eğer kargo gönderiyorsanız şubedeki güzel insan size bir irsaliye veya fatura verecektir. Bu faturanın sağ üstünde bir yerlerde bulunan kodlardan biri kargo takip numaranızdır. Büyük ihtimalle de irsaliyenin köşesindeki barkodun altında yazan rakamlar sizin takip kodunuzdur.

Ürün barkod numarası nerede yazar?

Ürününüzün belirli numara gereklilikleri olup olmadığını görmek istiyorsanız Ürün numaraları için kategori gerekliliklerini kontrol edin. Ürününüzün ambalajındaki (veya kapağındaki) barkodun üst veya alt kısmında bulunan ISBN, UPC veya EAN kodlarına bakın. GTIN-14 kodları kargo konteynerinde bulunur.

Barkod numarası alma kaç günde çıkar?

Barkod Numarası Başvuru sürecinin başlatılabilmesi için gerekli evrakların ve talep edilen ücretin yatırılarak dekontunun tarafımıza posta veya kargo ile gönderilmesi zorunludur. Ticaret Odalarına kayıtlı olan firmaların Barkod Numarası başvuruları takribi olarak 1 Hafta (5 iş günü) içerisinde sonuçlanmaktadır.

Barkod numarası almak zorunlu mu?

Örneğin; Amazon, Trendyol, Hepsiburada gibi platformlarda barkod kullanımı zorunlu iken N11, GittiGidiyor gibi pazaryerlerinde barkod kullanımı zorunlu değil. Zorunlu olmayanların bazılarında satıcı ürünleri için kendi barkod serisini belirleyebiliyor.

Kargonun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kargo şirketlerinin kargoyu yollamanız ardından size verilen kağıtta kargo takip numarası yer almaktadır. Kargo takip numarasını bir yere kaydederek internet üzerinden hangi kargo şirketiyle gönderim yaptıysanız sitesine girerek takibini gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Çeşme Aras Kargo Nerede?

Kargonun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Kargomun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

  1. Web sitemizin “Gönderi Takibi”) modülü üzerinden.
  2. Çağrı Merkezimizi (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
  3. Mobil Servislerimiz ‘den faydalanarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT kargo ne zaman gelir?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor. Kargoların kurumlara veriliş süresi de, teslimatı etkileyen durumlardan biridir.

Kargo no nedir?

Eğer kargo gönderiyorsanız şubedeki güzel insan size bir irsaliye veya fatura verecektir. Bu faturanın sağ üstünde bir yerlerde bulunan kodlardan biri kargo takip numaranızdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.