Ptt Kargo Ödeme Şekli N Ne Demek?

PTT Ödeme Tipi N Ne Demek? PTT Ödeme tipi N, kargo ücretinin gönderici tarafından nakit olarak ödendiği ya da ödeneceği ödeme tipidir. Burada kargo gönderilirken ödeme yapılmaktadır. Alıcı taraf hiçbir şekilde kargo ücreti ödememektedir. Özellikle ülkemizde en çok kullanılan ödeme tiplerinden biri olarak bilinmektedir.
N: Kargo ücretinin nakit ödendiği/ödeneceği anlamına gelir. MH: Kargonun ücretinin gönderici tarafından ödendiğini belirtir. PO: Kargo ücreti peşin ödendi demektir. UA: Kargo ücretinin teslim edilecek kişiden alınacağını belirtir.

PTT kargo ödeme tipi pp ne demek?

ptt kargoda gönderi ücretinin gönderirken peşin alındığını gösteren ifade.

Ödeme tipi gönderici ödemeli ne demek?

Gönderici Ödemeli (G.Ö) : Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir. Şube’den yapacağınız gönderilerde kargo ücretini gönderi esnasında nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Ödeme tipi at nedir?

AT (Adrese Teslim) : Genellikle en çok tercih edilen adrese teslim gönderilerde faturanızda AT kısaltmasını görürsünüz. Bu kısaltma gönderinizin alıcının adresine teslim edileceğini bildirmektedir.

Ek hizmet UA ne demek?

bu ne demektir? ne analama geliyor? biraz geç bir cevap olacak ama UA ‘Ücret Alıcıdan’ demek.

You might be interested:  Çiçek Sepeti Aynı Gün Teslimat Nasıl Yapılır?

Ödeme şekli UA ne demek?

UA: Kargo ücreti karşı tarafın yani alıcının ödeyeceğini gösterir. MH: Kargo ücreti gönderen tarafından ödendiğini gösterir. N: Kargo ücretinin nakit ödendiği/ödeneceği gösterir.

Kargo ücreti ödenmezse ne olur?

Kargo alınmadığı takdirde gönderene iade edilir. İnternetten alışverişlerde tüketicinin siparişten sonra teslim anına kadar vazgeçme hakkı olduğu gibi teslim alsa bile teslimden itibaren 14 gün zarfında koşulsuz, cezasız ve herhangi bir masrafa katlanmadan iade hakkı vardır.

PTT kargo ödeme ne kadar?

PTT KARGO KAPIDA ÖDEME ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo kapıda ödeme sisteminde gönderiye göre fiyat değişmektedir. Örnek verecek olursak 1 kg olan bir kargonun 26 TL olan normal ücreti alıcıya teslimde 31 TL olmaktadır.

Kargo ücreti alıcı öder ne demek?

Alıcı öder olarak satışa açılan ürünlerde kargo ücreti ödeme sırasında alıcının kartından tahsil edilerek siparişe yansıtılmaktadır. Satıcı Öder olarak satışa açılan ürünlerde kargo ücreti satıcının kazancından düşülecektir.

Kargo at ne demek?

İlgili gün içerisinde Adres Teslim ( A.T. ) olarak şubeye ulaşan, çeşitli nedenlerle teslim edilememesinden dolayı birimde kalan kargodur.

Kargoda Ah ne demek?

Gönderi Rehberi | MNG KARGO. Belirli sürelerde bir yerden başka bir yere taşınan, tek parçada 100 kg’yu geçmeyen, ambalaj ve kap içerisinde olan dosya, paket,koli, sandık vb. eşya ve emtialara kargo denir. 3. Alıcı varış merkezinde kargoyu teslim alsın. (Alıcı haberli) Kısaltma:AH.

PTT kargo ücreti alıcıdan tahsil ne demek?

Göndericinin talebine göre, yurt içi kayıtlı gönderilerin, yollama ücreti ile varsa özel hizmetlere ilişkin toplam ücretin, alıcıdan tahsil edilmesine ‘Ücreti Alıcıdan Tahsil’ özel hizmeti denir. Bu hizmet APS Kurye Taathütlü gönderileri için istenebilir, ancak ödeme şartlı özel hizmeti ile birlikte istenemez.

You might be interested:  Amasya By Express Kargo Nerede?

PTT kargo ödeme şartlı gönderi nasıl yapılır?

Bu hizmeti kullanmak için yapmanız gereken sadece ürünü kargoya verirken gönderinin içerik bedelini belirtmek ve Ödeme Şartlı Özel Hizmeti talep etmek. 1000 lirayı aşan siparişlerinizde, ürününüzü yine PTT işyerlerinden teslim alıyorsunuz.

PTT kargo ücreti nasıl hesaplanır?

PTT Kargo Hesaplama ve Fiyatları Nasıldır? 3 kg ile 30 kg arası olan gönderiler her 1 kg başına 1,80 TL olarak hesaplanır. 30 kg ile 50 kg arasındaki gönderiler için her 1 kg başına ücret 1,60 TL olarak hesaplanır. 50 kg ve üzeri paketler her bir kilo başına 1,30 TL ücret katılır ve o şekilde hesaplanır.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • PP ne anlama gelir?

  PP ifadesi İngilizce ‘Profile Picture’ kelimelerinin kısaltmasından oluşur. Bu kısaltma İngilizce’de oluştuğu haliyle dilimize geçmiştir. Profil Picture dilimize profil fotoğrafı, profil görseli olarak çevrilebilir. Kişinin profilinde takipçilerinin ya da arkadaşlarının ilk gördüğü fotoğraf budur.

  PTT APS kurye ne demek?

  APS PTT’ye ait olan özel bir hizmettir. Uzun adıyla acele posta servisi olarak ifade edilir. Özellikle alıcısına en hızlı şekilde ulaşılması istenen gönderiler adına kurulmuş olan bir servistir.

  PTT kargo ücreti alıcıdan tahsil ne demek?

  Göndericinin talebine göre, yurt içi kayıtlı gönderilerin, yollama ücreti ile varsa özel hizmetlere ilişkin toplam ücretin, alıcıdan tahsil edilmesine ‘Ücreti Alıcıdan Tahsil’ özel hizmeti denir. Bu hizmet APS Kurye Taathütlü gönderileri için istenebilir, ancak ödeme şartlı özel hizmeti ile birlikte istenemez.

  PTT Kargo ücreti ne kadar?

  PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.