Ptt Kargo Yanlış Adres Nasıl Düzeltilir?

PTT kargo yanlış adres nasıl düzeltilir? PTT kargo adres değişikliği yapmak isteyen bireylerin PTT müşteri hizmetlerini veya genel müdürlüğü aramaları ve adres değişikliğini talep ettiklerini söyleyerek, yeni adresi kayıtlarını yaptırmaları gerekir. Kargoda alıcıya mesaj gider mi?

PTT kargo adres değişikliği nasıl yapılır?

Adres değişikliği talebinizin yerine getirilebilmesi için en yakın PTT Merkez Müdürlüğüne müracaat etmeniz ve imzalı bir dilekçe ile talebinizi belirtmeniz durumunda müracaat ettiğiniz merkezden güncelleme işlemi gerçekleştirilebilecektir.

Adres hatalı adres yetersiz ne yapmalıyım?

Adres yetersiz veya yanlışsa, kargo yanlış dağıtım merkezine yönlendirilebilir ve bu nedenle gecikebilir. Ayrıca, adres ayrıntıları yoksa, kargonuz ‘teslim edilemez adres’ veya ‘yetersiz adres- gönderene döndü’ olarak işaretlenir.

Kargo yanlış adrese giderse ne olur?

Muhtemelen adresde herhangi biri varsa kargoyu kabul etmeyecektir. Kargo tekrar geri gelecek ve gönderen arkadaşınıza bilgi verecekler. Yalnız parasınıda çatır çatır alacaklar. Adresi değiştiriip tekrar göndereceksiniz.

You might be interested:  Ptt Teslim Edilemeyen Kargo Ne Olur?

PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

Kargo adresi değiştirilebilir mi?

Sevk edilen ve kargo süreci başlamış ürünlerinizin teslimatı gerçekleşmiş olması sebebiyle adresi değiştirilememektedir.

PTT kargo evde bulamazsa tekrar getirir mi?

Kargonuz size teslim edilemediyse dağıtıma çıktığı şubeye geri getirilir. Aynı gün içerisinde tekrar evinize bir servis yapılmaz.

Adrese ulaşmayan kargo ne olur?

Eğer görevlimiz, alıcının adresinde kimseyi bulamazsa, ‘Kargo İhbar Notu’ bırakır ve gönderiyi şubeye geri getirir. Bu durumda gönderinin alıcı ya da alıcının yetkili kıldığı kişi tarafından 3 gün içerisinde söz konusu şubeden alınması gerekmektedir.

Adres yanlış yetersiz olmasından dolayı teslimatı yapılamamıştır ne demek?

Eve hiç gelmeyen kargom, nasıl alıcı evde olmadığı ya da tanınmadığı için teslim edilemedi şeklinde bilgi iletilir.

Kargo elime ulaşmadı ne yapmalıyım?

Kargom gelmedi diyorsanız; mevzuat gereği, gerekli maddeler kapsamında vatandaşlar, ilgili kargo firması ile iletişime geçtikten sonra hala sorun yaşıyorsa yaşadığı sorunu belirterek; elinizdeki bilgi ve evraklarla ilgili bakanlık olan Ulaştırma Bakanlığına ya da bölge müdürlüklerine şikâyet edebilirsiniz.

Yanlış gelen kargo iade etmek zorunlu mu?

Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisindeki hiçbir koşula bağlı kalmadan iade edebilme imkânı sunar. Tüketicinin cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren, satıcı 10 gün içerisinde aldığı toplam bedeli tüketiciye iade etmek durumundadır.

Kargo başkasına teslim edilmiş ne yapmalıyım?

Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuracaksın. Telefonuna gelen kodu senden istemesi lazım normalde, veya kağıda imza atmanı istemesi lazım. Bir an önce kanıtlarınla başvur, zaman kaybetme. Bir de Aras Kargo’nun müşteri hizmetlerini ara.

You might be interested:  Aras Kargo Yahyakaptan Şubesi Nerede?

UPS adres değişikliği ücretli mi?

Adres Değişikliği Ek Hizmet Bedeli

Gönderinin yapıldığı alıcı adresi; gönderi hareketi sırasında değiştirilir ise gönderiye ait navlun bedelinin yarısı adres değişikliği ücreti olarak alınır. Navlun ücretinin %50’si.

PTT kargo kaç gün alınmazsa geri gider?

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün? Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil üç (3) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

PTT kargo hafta sonu dağıtım yapıyor mu?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz.

PTT kargo en geç saat kaçta gelir?

İşte çalışma saatleri… PTT Kargo dağıtım saatleri, PTT’nin çalışma saatleriyle aynı olacak şekilde ayarlanmıştır. Buna göre PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.

Kargoyu başkası teslim alabilir mi?

Arkadaşın haricinde kimse o kargoyu alamaz, tabi kargocular tanıdık değilse, Ama, Gönderici gönderi yaptığı şube ile iletişime geçip, alıcı bilgilerini değiştirebilir.

PTT Kargo nasıl teslim alınır?

Alıcı, Kargomat’tan teslim alınmak üzere bir gönderisi olduğu yönünde SMS yoluyla bilgilendirilir. Gönderilen SMS ile barkod, Kargomat’ın konum bilgisi ve şifre iletilir. Alıcı belirtilen Kargomat’a giderek ekrandan “Gönderi Teslimi”ni seçer. Kargomat alıcıdan TC Kimlik Numarası ve SMS şifresini sorar.

PTT kargo cumartesi açık mi?

Merkez PTT şubeleri dışında tüm PTT’ler cumartesi günü kapalıdır. Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü 13.30 kadar hizmet vermektedir. Tüm PTT şubeleri pazar günleri kapalıdır.

You might be interested:  Sürat Kargo Takip Numarası Nerede Yazar?

PTT kargo ücretsiz mi?

PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.