Ptt Kargomat Ile Kargo Nasıl Alınır?

Alıcı belirtilen Kargomat’a giderek ekrandan “Gönderi Teslimi”ni seçer. Kargomat alıcıdan TC Kimlik Numarası ve SMS şifresini sorar. Bu aşamada, barkodu ve şifreyi birlikte barındıran 1D veya 2D barkod kullanılarak işlem hızlıca gerçekleştirilir. Alıcı gönderiyi alır ve bölmeyi kapatır.
PTT kargomat ile teslimat nasıl yapılır ve nasıl kullanılır sorusunun cevabını arayanlar aşağıdaki işlemleri adım adım takip etmelidir. ePttAVM.com üstünden bir ürünü satın alırken Ptt Kargomat’a Teslimat için uygun olan ürünleri seçerek evinize en yakın Kargomat’a sipariş verebilirsiniz. 1.

PTT Kargomat a teslimat ne demek?

Tesliminde ücret tahsilatı gerekmeyen, kontrollü teslim, alma haber özel hizmeti içermeyen ve nitelikli gönderiler hariç kayıtlı yurtiçi gönderilerinin alıcının talep etmesi veya adresinde bulunmaması durumunda tesliminin sağlanması adına bırakıldığı elektronik dolap sistemidir.

Kargomatta kaç gün kalır?

Gönderimi kaç gün içinde almalıyım? Cevap: Gönderinizi Kargomat’a bırakıldıktan sonra 3 gün içinde almanız gerekmektedir. 3 gün içinde alınmayan kargonuz göndericisine iade edilmektedir.

Temassız kargo Nasıl Alınır PTT?

2791183026731 barkodlu gönderinizi 7413 kodu ile temassız teslim alabilirsiniz. TCKN ve kodunuzu PTT görevlisi dışında kimseyle paylaşmayınız.

You might be interested:  Aras Kargo Harmandere Şubesi Nerede?

PTT Kargomat hangi illerde var?

Hayatı kolaylaştırmayı ve dünya standartlarında iş yapmayı amaçlayan şirket, söz konusu cihazları ilk olarak Ankara’da hizmete sundu. Cihazın daha sonra İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya’da kullanıma sunulmasıyla ülke genelindeki PTT Kargomat sayısı 217’ye ulaştı.

Kargomatik ne demek?

Kargomatik ile alıcılar şifre yoluyla mesai saatleri dışında da kargolarını alabilecek. PTT kargoda yeni dönem başladı. Kargomatik ile alıcılar şifre yoluyla mesai saatleri dışında da kargolarını alabilecek. PTT Genel Müdürü Osman Tural düzenlediği basın toplantısı ile “kargomatik”i tanıttı.

Kargo otomatı nedir?

Trendyol’un Kasım ayında açıkladığı “kargo otomatları” ve Hepsiburada’nın bugün duyurduğu “Hepsimat teslimat dolapları” hem temassız teslimatı hem de müşterilerin istediği zaman seçtiği lokasyondan kargosunu teslim alabilmesini sağlayacak.

PTT Kargomat hangi günler açık?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren PTT, 7 gün 24 saat kargo teslim avantajı sağlayan yerli ve millî Kargomat 7/24 cihazlarının kullanım alanını genişletti.

Kargomat hafta sonu açık mı?

Tüm bunlarla birlikte, cihaz sayesinde kargo bekleme derdi ortadan kalkmaktadır. İstenen her an kargo, Kargomat 7/24’ten teslim alınabilmektedir. Cihaz, tamamen yerli ve millî imkanlarla geliştirilmiştir.

PTT teslim edilmeyen kargo kaç gün bekler?

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün? Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil üç (3) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Temassız kargo teslimi nasıl yapılır?

Gönderileriniz size teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığında telefonlarınıza SMS ile 6 haneli bir kod gönderilecek. Kargo görevlimiz adresinize geldiğinde sadece sizde olan SMS kodunu söyleyerek kargonuzu teslim alabileceksiniz.

Kargo dağıtıma çıktıktan sonra ne zaman gelir?

Gönderinizi 0-600 km arası mesafeler için 1 günde, 600 km ve üstü olan mesafelere ise 2 gün içinde teslim etmekteyiz. Operasyonel olarak standart hizmet alanları dışında kalan, haftanın belirli günlerinde teslimat yapılan mevkii ya da yerleşim birimleri mobil alan olarak tanımlanmaktadır.

You might be interested:  Carrefour Kargo Ücreti Ne Kadar?

Temassız olarak teslim edilecektir ne demek?

Yemeksepeti, Banabi, Dominos gibi platformların sunduğu bu özellik ile kullanıcılar sipariş notlarında temassız teslimatı seçerek; siparişlerinin kapıya asılmasını, kapıya bırakılmasını ya da talep edecekleri farklı bir şekilde teslim edilmesini tercih edebiliyorlar.

Trendyol Kargomat nedir?

Trendyol yeni teslimat modeliyle evde kargo bekleme dönemini bitirmeyi hedefliyor. Markanın müşterileri siparişlerini anlaşmalı noktalardan ve kargo otomatlarından teslim alabilecek.

Trendyol kargo otomatı nasıl alınır?

* Gel Al Kargo Otomatları 7/24 hizmet vermektedir.

Siparişinizi Gel Al şubesinden teslim almak için:

  1. Ürünlerinizi sepete ekleyin ve ‘Sepeti Onayla’ butona basın.
  2. Ödeme sırasında teslimat adresiniz olarak ”Gel Al Noktası” seçin.
  3. Karşınıza çıkan haritadan Gel Al şubesi seçin ve ödeme işlemini tamamlayın.

PTT kargo Nasıl Çalışır?

PTT KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT Kargo çalışma saatleri hafta içi her gün sabah tam 08.30’da başlar ve 12.30’a kadar devam eder. Bu saatten sonra ise bir saatlik bir mola veren Kargo daha sonra öğlen 13.30’da mesaiye başlar. Kapanış saati olan 17.00’a kadar hizmet vermeye devam eder.

PTT as ne demek?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir.

PTT teslim edilmeyen kargo kaç gün bekler?

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün? Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil üç (3) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

PTT şubesine teslimat ne demek?

ePttAVM.com üzerinden, desi bilgisi ve ürün tipi Kargomat teslimatına uygun olan siparişleriniz için, evde veya işyerinde kargo beklemek zorunda kalmadan Kargomat’tan Teslimat seçeneğini kullanarak, paketlerinizin ilgili Kargomat’a bırakılmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.