Uçak Kargo Nasıl Yapılır?

Geleneksel kargo yöntemleriyle benzer bir şekilde çalışan uçak kargo hizmetini geleneksel yönteme göre farklılaştıran, karayolunun yerine havayolunun kullanılmasıdır. Gönderici tarafından kargo firmasına bildirilen teslim edilecek paket, firma tarafından teslim alınır ve aynı şehirdeki havalimanına götürülür.
Uçaklar ile oldukça güvenli bir şekilde kargo taşımacılığı yapılmaktadır. Bütün kargo gönderimlerinde, taşınan ürünlere güvence olarak sigorta yapılır ve herhangi bir durumda firmamız tarafından taşınan ürünün bedeli verilebilmektedir. Hava Kargo Yurt Dışı Kargo Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Uçakla kargo gönderilir mi?

Uçak kargo nasıl gönderilir konusunda öncelikli olarak kargo ürününüzü anlaşmalı uçak kargo noktalarına götürmeniz gerekmektedir. Gönderilemeyecek bir ürün olmaması gerekmektedir. Bunun ardından gerekli hesaplamaların yapılması ile fiyat oluşturulmaktadır. Sonrasında ise kargonuz kabul edilmektedir.

THY Uçak Kargo nasıl yapılır?

Kargomu nasıl gönderebilirim? Türk Hava Yolları direkt uçuşu olan noktalardan kamyon veya uçak aktarmalı olarak kargonuzu istediğiniz noktaya sevk etmektedir.

Kargo uçağı ne işe yarar?

Kargo uçağı veya nakliye uçağı, yolcudan çok malzeme taşımak için tasarlanmış sabit kanatlı bir uçaktır. Yolcu uçaklarında bulunan konfordan yoksun olan kargo uçakları, mal indirme ve yükleme işlemleri için bir ya da daha fazla devasa kapıya sahiptirler.

You might be interested:  Turgutlu Aras Kargo Nerede?

Uçak kargo kaç günde gelir?

Gümrük dahil transit süre 1-2 gündür. Aktarmalı servislerde kendi içerisinde gruplara ayrılır. 2-3 günlük transit süresi olan ve 4-5 gün transit süresi olan havayolları. Servislerin kalitesi fiyatlarla parallel olmaktadır.

Yurt dışına hangi kargo ile çalışıyor?

Bunlar arasında;

 • PTT kargo.
 • FEDEX.
 • UPS.
 • Aras kargo.
 • MNG kargo.
 • Yurtiçi kargo.
 • THY kargo bölümü ne iş yapar?

  Dünyanın 132 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları’nın 1933 yılından beri hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.

  Özel kargo nedir?

  Özel kargolar, taşınması ve depolanmasında özel işlem gerektiren kargolardır. Bu kargoların taşınması için kabul, etiketleme, yükleme ve istif edilmelerinde özel bir takım kurallar uygulanması gerekir. Gönderici sertifikaları bulunmayan özel kargolar taşınmak için kabul edilmezler.

  THY çalışanları ne kadar maaş alıyor?

  Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde görev yapan kaptan pilotlara aylık ortalama 60.000 lira maaş ödenmektedir. Ayrıca üçer aylık periyotlar halinde ikramiye de verilmektedir. THY bünyesinde görev yapan ikinci pilotlara da ortalama 44.000 lira maaş ödemesi yapılmaktadır.

  Türkiyede kaç tane kargo uçağı var?

  Türk Hava Kuvvetleri envanterinde 41 adet CASA CN 235, 17 adet Lockheed C-130 Hercules, 10 adet de Airbus A400M Atlas kargo uçağı bulunmaktadır.

  Kargo uçağı kaç kişi alır?

  İlk geliştirme ve üretim safhalarında Airbus A3XX kodu altında tanınmıştır. Normal kabinde 555 yolcu kapasitesine sahip olan uçak, toplam 800 yolcu taşıyabiliyor. Kargo bölümlerinin toplam kargo hacmi 178 m3 tür. Uzunluğu 73, yüksekliği 24,1 ve kanat genişliği 79,8 metredir.

  Bir kargo uçağı kaç ton alır?

  Uzunluğu 84 metre

  250 ton maksimum yük kapasitesine sahip uçak, saatte 850 kilometre hıza ulaşabiliyor ve 12 bin metreye yükselebiliyor. An-225, 200 ton ağırlıkla 4 bin kilometreye kadar mesafe alabiliyor.

  You might be interested:  Dörtyol Aras Kargo Nerede?

  Aras Kargo uçağı var mı?

  Şehir dışına acil kargo gönderilerinizin hızlı teslimi için ARAS UÇAK hizmetimizi tercih edebilirsiniz. Dosya ve paketler için teslimat sürelerinin 48 saat olduğu, hava taşımacılığına müsait illerimizde, Aras Uçak hizmetimizle bu süreyi sizin için 24 saate indiriyoruz.

  Amerikadan Türkiye’ye kargo kaç TL?

  Amerika PTT Yurt Dışı Kargo Fiyatları 2021

  5 kg: 371 TL. 10 kg: 741 TL. 20 kg: 1481 TL.

  Çinden Türkiyeye kargo kaç TL?

  0.5 kg: 467 TL. 10 kg: 822 TL. 20 kg: 1532 TL.

  Yurtdışı uçak kargo kaç günde gelir?

  Ancak genel olarak teslim aldığımız yurtdışı kargo paketlerinizi; Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine 1 ila 2 iş günü içerisinde, Amerika’ya 2 ya da 3 gün içerisinde, diğer ülkelere ise ortalama 1 ila 5 gün içerisinde teslim etmekteyiz.

  Yurt dışı kargo ücreti ne kadar?

  0.5 kg PTT yurt dışı kargo için 162.50 TL. 10 kg’lık bir yurtdışı kargo için 561 TL. 20 kg’lık bir PTT yurtdışı kargo içinse 1051 TL.

  THY kargo bölümü ne iş yapar?

  Dünyanın 132 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları’nın 1933 yılından beri hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.

  Kargo gönderimi ne kadar?

  Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

  Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.