Yurtdışından Kargo Ne Zaman Gelir?

Yurtdışına Kargo Ne Zaman Ulaşır? Yurtdışı kargo teslim tarihleri bazı değişkenlere göre fark edebilmektedir. Bu değişkenlerin başında ürün mesafesi ve kargo gönderi tipi gelmektedir. Fakat genel anlamda yurtdışı kargo teslim tarihlerine baktığımızda sürenin 1 hafta ile 2 ay arasında değiştiğini görmekteyiz.
Ancak genel olarak teslim aldığımız yurtdışı kargo paketlerinizi; Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine 1 ila 2 iş günü içerisinde, Amerika’ya 2 ya da 3 gün içerisinde, diğer ülkelere ise ortalama 1 ila 5 gün içerisinde teslim etmekteyiz.

Yurt dışından Türkiye’ye kargo nasıl gelir?

DHL’nin Türkiye’de PTT ile kargo antlaşması bulunuyor. Eğer DHL ya da Deutsche Post şubelerinden birine giderek kargo gönderimi yaparsanız, Türkiye’ye gelen kargolar gümrükte PTT’ye teslim edilir. PTT gümrük işlemlerini hallettikten sonra kargo PTT tarafından dağıtıma çıkartılarak gönderdiğiniz adrese teslim edilir.

Yurt dışından kargo ile para gelir mi?

Kargoyla paraya yasak

Yurt dışından gelen çek veya paranın posta ve hızlı kargo tarafından alıcıya teslim edilmesine izin verilmeyecek. Bu gibi gönderiler, rezerve odasında muhafaza altına alınacak.

You might be interested:  Etimesgut Aras Kargo Nerede?

Yurt dışından gelen kargolar nereye gelir?

Peki gönderiler nasıl işleme alınıyor? Şöyle ki, yurt dışından gönderilen paketler ülkemize İstanbul’da teslim edilmekte. Paket Avrupa’dan gönderilmişse Avrupa Posta İşleme Merkezi (AVPİM), diğer ülkelerden gönderilmişse Uluslararası Posta İşleme Merkezi (UPİM)’ne teslim edilir.

Almanyadan Türkiyeye kargo ne kadar sürede gelir?

UPS ile Almanya’dan kargo gönderimi yapılacaksa kargo 2 ila 5 iş günü içerisinde Almanya’dan Türkiye’ye gönderilirken UPS Express gönderimlerin kargo 1 ila 3 iş günü içerisinde Türkiye’ye gelmektedir.

Yurt dışı en hızlı kargo hangisi?

Fast Express Kargo şirketimiz; tüm yurtdışı gönderilerinizi en güvenli ve en kısa sürede ve uygun fiyatlandırma seçenekleri ile Yurtdışı kargo en iyisi sorusunun cevabıdır.

Yurtdışından kargo nasıl alınır?

Adres alındıktan sonra yurt dışından bağlantıya geçilerek karşı tarafla iletişime geçilir ve adres teyidi yapılır. Adres teyidi yapıldıktan sonra alınacak adrese randevu verilerek adresten kargo teslim alınır. Alınan kargo kapı teslimi olarak hizmet verilmektedir.

Kaç dolar üstü gümrüğe takılır 2022?

Kaç euro veya kaç dolardır? Yurt dışından Amazon, Ebay, Aliexpress, Alibaba gibi e-ticaret sitelerinden alınan ürünlerde 22 euro ve bunun dolar karşılığı olan yaklaşık 25 $ (dolar) ve üstü ise gümrük vergisi alınmaktadır. Ayrıca aldığınızı ürünler ticari miktar arz etmemelidir.

Gümrükten en fazla kaç para geçer?

Birlikte seyahat edenlerden her bir kişi için 10.000 avroya kadar nakit para bulundurma hakkı vardır. Ancak; 10.000 avroyu geçmeyecek kadar paranın her bir kişinin kendi üzerinde ya da kendi kişisel eşyası arasında bulunması gerekir. Aksi halde para kimin üzerinde bulunursa o kişiye ait kabul edilmektedir.

Hangi ürünler gümrükten geçmez?

Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022

 • Tütün ve tütün ürünleri,
 • Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
 • Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
 • Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
 • Et ve süt ürünleri,
 • Silah ve tüfek gibi ürünler,
 • Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
 • Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları…
 • You might be interested:  Alıcı Ödemeli Kargo Nasıl Gönderilir?

  Gönderi gümrükten ne zaman çıkar?

  Ürünün gümrüksüz olduğu düşünülürse, adresinize gönderilmek üzere postalanır ve muhtemelen 3-4 gün içinde paketinize kavuşursunuz. Ürünün gümrük işlemleri varsa veya ürünün gümrüklü olduğu düşünülüyorsa bulunduğunuz ildeki Gümrük Müdürlüğü’ne sevk edilir.

  Yurt dışından gelen ürün gümrükte kaç gün bekler?

  Aliexpress, Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitesi kullanıcıları, yurt dışından ürün sipariş ettiklerinde 15 ila 40 gün arasında söz konusu ürünün eline ulaşması gerekiyor. Bu sürede ürün ya gümrükten geri gönderiliyor ya da PTT Kargo’ya veriliyor.

  Gümrük işlemleri kaç gün sürer?

  Gümrüğe veya incelemeye takılırsa, 5 günde Türkiye’ye ulaşan bir ürünün Türkiye içinde size teslim edilmesi 15-20 günü bulabilir.

  Almanyadan Türkiyeye kargo kac euro?

  Almanya’dan Türkiye’ye kargo, paket veya posta gönderimi için DHL kargo ücreti ve 2022 yılı için geçerli ücret tarifesi şu şekildedir; 2 kg 8,89 Euro (maks. boyut 35 x 25 x 3 cm) 2 kg 15,89 Euro (maks. boyut 90 x 90 x 90 cm) 5 kg 29,99 Euro (maks. boyut 120 x 60 x 60 cm)

  Almanyadan Türkiyeye hangi kargo?

  Almanyadan Türkiyeye kargo gönderimi; gönderileriniz ister ticari amaçlı olsun, ister bireysel gönderim amaçlı olsun mesafe ve şehir fark etmeksizin kolaylıkla Türkiye’nin her bölgesine her şehrine en kısa zamanda, güvenli bir şekilde Fast Express Kargo ile ulaştırılır.

  DHL yurtdışı kargo kaç günde gider?

  DHL Express kargo, yurtdışına gönderilmek istenen kargonun en hızlı gitme yollarından biridir. DHL Express kargo hizmeti ile 1-3 iş günü içinde dünyanın hemen her noktasına gönderim yapılabilir.

  Yurt dışından para gelirse ne olur?

  Yurt dışı ve yurt içinde bulunan bazı varlıkların (para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ile taşınmazlar) 30 Haziran 2021 tarihine kadar milli ekonomiye kazandırılması durumunda vergi alınmayacak ve vergi incelemesi yapılmayacaktır.

  You might be interested:  Dolap Ürünleri Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

  Kargo ile para gelir mi?

  Fakat kargonun içinde para olduğunu kargocular biliyorlar. Çünkü, daha önce para koyarken gördüler. Kimse ‘Kargonun içinde para olmadığını bilmiyorduk’ demesin. Kargoyla para göndermek meşru değil, ama kargonun da zarf ve poşetinin açılması doğru değil.

  Yurt dışından en fazla kaç para gönderilir?

  Yurtdışı Para Transferinde Üst Limit Nedir? Paranın gönderilmiş olduğu ülkenin kurallarına göre gönderilebilecek en fazla tutar belirlenir. Türkiye’den yurtdışı para gönderimlerinde en fazla 7.500 USD ya da karşılığı Euro ve TL’ye kadar işlem yapılabilir.

  Vergi ödemeden yurt dışından neler getirilebilir?

  Yurtdışından Getirilebilecek Ürünler

 • Tütün ve Tütün Ürünleri.
 • Alkollü İçecekler.
 • Kozmetik Ürünler.
 • Gıda Ürünleri.
 • Tekstil Ürünleri (Giyim)
 • Spor ve Oyun Aletleri.
 • Sağlık Malzemeleri.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.