Zimmet Alinan Kargo Ne Zaman Gelir?

Kargonuzun teslim edilmek üzere hazırlandığını dolayısıyla en kısa zamanda size teslim edileceği anlamına gelir. Zimmete alınan kargolar 1 veya 2 gün içinde elinizde olacaktır.
PTT kargo zimmete alınan kargonun çok geç bir zamanda ulaşmayacağı belirtilebilir. Bu durumda bireyin endişe etmemesi ve ürünün bireye ulaştırılacağı bilinmelidir. PTT kargo zimmete alınan kargo, en fazla iki gün içerisinde ulaştırılmaktadır.

Zimmet Alındı pim ne demek?

”PTT zimmet alındı tabiri, ürünü gönderen firma, kargo şubesi veya dağıtımcı tarafından zimmete alınması, dağıtım için ürünün hazırlık aşamasına geçtiği durumu anlatır.”

PTT iş yerine teslim edildi ne demek?

Alıcının adresi gösterilmeyerek, alıcının adı ve soyadından sonra, sadece ‘PTT iş yerinde teslim’ ibaresi ile varış PTT iş yeri adını taşıyan ve alıcılarının başvurusu üzerine, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmesine ‘PTT iş yerinde teslim’ özel hizmeti denir.

Zimmetle teslim ne demek?

Zimmete geçirmek ise; bir kamu görevlisinin görevi dolayısıyla kendisine devredilmiş olan ya da koruma ya da gözetimi ile yükümlü olduğu şeyi mal edinmesidir.

PTT kargo hafta sonu gelir mi?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz.

You might be interested:  Vfs Global Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

PTT kargo evde bulamazsa ne olur?

Eğer siz evde yokken kargo görevlisi gelir de sizi bulamazsa kapınıza kargonuzun geldiğini ve sizi bulamadığını belirtir bir not bırakır. Bazı firmalar bu durumu sms ile de bildirebiliyor. Kargonuz size teslim edilemediyse dağıtıma çıktığı şubeye geri getirilir. Aynı gün içerisinde tekrar evinize bir servis yapılmaz.

PTT kargo is yerinde kaç gün bekler?

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün? Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Zimmet edilen kargo şubeden alınır mı?

Zimmete alındıktan sonra kargolar ayrıştırılıyor. Eğer ayrıştırma olduysa alabilirsiniz ama olmadıysa kargo şubede olmasına rağmen vermiyorlar. Ayrıca tam kapanma da PTT muaf. Yani kargonuz getirilir.

Zimmetli ne anlama gelir?

Zimmet, bir kamu görevlisinin görevi dolayısıyla kendisine devredilmiş olan veya koruma ya da gözetimi ile yükümlü olduğu şeyi mal edinmesidir. Kullanma zimmeti ise, failin malı geçici bir süre kullanıldıktan sonra, iade etme düşüncesi ile uhdesinde tutması halidir.

Zimmet düşmek ne demek?

Sağlık Bakanlığı zimmete düşme ataması yapılan ve görev yeri belli olan personeller için kullanılan bir terimdir. Zimmete düşen personeller göreve başlayabilirler.

Zimmet suçu ağır ceza mı?

ZİMMET SUÇU CEZASI. Suçun basit hali 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasını gerektirir. Suçun, zimmetin açığa çıkmamasını sağlamaya yönelik hileli davranışlarla işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

Zimmet cezası paraya çevrilir mi?

Zimmet Suçu Cezasının Adli Para Cezasına Çevrilmesi

Suçun unsurları oluşmamışsa sanık hakkında beraat kararı verilir. Ancak somut olay bazen öyledir ki bir çok ceza indirimi sebebi vardır. Bu durumda 1 yılın altına düşen ceza hükmü adli para cezasına çevrilebilir.

You might be interested:  Trendyol Teslimat Numarası Ne Demek?

Zimmet nedir kimlere verilir?

Kamu görevi sebebiyle zilyetliği kendisine verilmiş olan ya da gözetiminde bulunan mallar üzerinde görev sorumluluklarına aykırı biçimde tasarrufta bulunması, söz konusu malları kendisinin ya da ilişkisi olduğu başka birinin zimmetine geçirmesidir.

PTT iş yerine gelen kargo ne zaman gelir?

Kargo bulunduğunuz şehirdeki dağıtım merkezine geldi ise en fazla yarın elinizde olur.

PTT işyerine sevk edildi istanbul kim?

” PTT İşyerine Sevk Edildi ” ifadesi kargonuzun en yakın PTT şubesine ulaştığını ve ertesi gün dağıtıma çıkacağı anlamına gelmektedir. Kargonuz ertesi gün size teslim edilmek üzere bulunduğunuz adrese en yakın PTT Şubesine teslim edilmiştir.

Kargoya teslim edildi ne demek?

Alıcısına gelen kargonun adresinde teslim edilmesi hizmetidir. Müşteri adresinden kargosunun alınması hizmetidir. Alıcının gelen kargo bilgisine sahip olarak kargosunu ilgili Şube’ ye gelerek aldığı teslim şeklidir.

PTT teslim edilebilir ne demek?

E-Devlet teslim edilebilir ibaresini gören başvuru sahipleri, başvurularının olumlu sonuçlandığını, eğer maddi yardımlara başvuru yapıldıysa E-Devlet’te tanımlı hesap numaranıza ya da herhangi bir hesap numarası tanımlı değilse PTT şubelerine kimlik ile gidilerek yardımınızı alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.