Bedford Kamyon Hangi Ülkenin?

Bedford 1930 yılında İngiltere’de kurulmuş bir markadır. Hizmet verdiği dönemde General Motors şirketi bünyesindeydi. Bedford, dünya çapında hafif, orta ve ağır kamyonların üretimini ve ihracatını yapmaktaydı.
Bedford Vehicles, Birleşik Krallık merkezli bir ticari araç üreticisiydi. Şirket, Nisan 1931 yılında kurulmuş olup Vauxhall Motors’un bir parçasıydı ve dünya çapında önemli miktarda hafif, orta ve ağır kamyon ihracatıyla önde gelen bir uluslararası kamyon markasıydı.

Bedford ne demek?

ingilizyapımı motorlu araç markası. türkiye’de genelde gördüğümüz tüpgaz, kola ve bira dağıtım kamyonetlerinin büyük çoğunluğunun markası. ithal olanlarinin haricinde genoto tarafindan 1994 yilina kadar turkiyede 34,000 adet uretilmistir.

Genoto kimin?

Arif Alp’in kurduğu Genoto satılana kadar sadece Bedford kamyonlarının üreticisi olarak biliniyor. Ancak Arif Alp, General Motors’un (GM) ne kadar markası varsa hepsinin Türkiye temsilciliğini almış ama hiç bir şey yapmamış.

Bedford nereye bagli?

Bedford, İngiltere’nin Bedfordshire kentinde,bulunan bir sivil pariştir.

Türkiye’ye gelen ilk araba kimin?

İstanbul trafiğine ilk benzinle çalışan otomobili sokan, Galata rıhtımının açıldığı 1895 yılında Basra eşrafından Züheyrzâde Ahmed Paşa oldu. İlk otomobilin halk arasında görücüye çıktığı yer ise Fenerbahçe semtidir.

Anadol neden kapandı?

Özellikle sahip olduğu fiberglas gövdenin hayvanlar tarafından yenildiğine dair dedikodular modeli karaladı. Dönemin Amerikan modelleri ile kıyaslanan Anadol belirli gruplar tarafından da küçümsenmekteydi. Anadol üretimi ise 1984 yılında toplam 93 bin 188 adet otomobil ile son buldu.

Reo kamyon ne malı?

REO Motor Car Company, ABD’de 1905, 1975 yılları arasında üretim yapmış otomobil, kamyon, otobüs üreticisi.

You might be interested:  Bershka Hangi Kargo Ile Anlaşmalı?

Bedford kamyon kaç beygir?

Benzinli motorlar 130(hp) – 151(hp) beygir gücü sunmaktaydı. Bedford TK ve çeşitli ABD üretimi diğer ağır kamyonlarda olduğu gibi, Ford D serisi kamyonların sürücü kabini düz burunlu üretilmişti ve motor kabinin altına koyulmuştu. Motora erişim için tüm kabin öne doğru yatırılabiliyordu.

Bedford nerede?

Bedford, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde yer alan ve Cuyahoga ilçesinde yer alan bir şehirdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.