Çinden Gelen Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

China Post ile tüm ulaşım yöntemleri, kayıtlı oldukları sürece Ship24 ile takip edilebilir. China Post gönderinizi takip etmek için Ship24 web sitesine takip numarasını girmeniz yeterlidir.
Çinden gelen kargo takibi nasıl yapılır? China Post ile tüm ulaşım yöntemleri, kayıtlı oldukları sürece Ship24 ile takip edilebilir. China Post gönderinizi takip etmek için Ship24 web sitesine takip numarasını girmeniz yeterlidir. Yurt dışından gelen kargo nasıl takip edilir? Uluslararası Kargo Takip Sistemi.

Çinden gelen kargo uçağı kaç günde gelir?

Aktarmalı Çin hava kargo servisleri de vardır. Çin uçak kargo ithalat aktarmasız uçuşlarla uçuşların doluluğuna göre 1-2 günlük transit süre olmaktadır. Aktarmalı çin uçak kargoda ise 2-3 gün veya 4-5 gün olabilmektedir. Kargo vardığında gümrük işlemleri yapılacaktır.

Takipsiz kargo nasıl takip edilir?

cainiao.com/ adresine yazın. Hava limanına girdi mi Türkiye içi takip kodu çıkıyor. RQ3636363MY gibi ve bu PTT sisteminden takip edebilmemiz için kod oluyor. Ayrıca o site üzerinden de durumuna bakabiliyorsunuz.

You might be interested:  Ceva Kargo Kargom Nerede?

Yurt dışından gelen kargolar nasıl takip edilir?

YURTDIŞI KARGO TAKİP

KargomKolay ile 219+ ülkeden herhangi birine gönderdiğiniz kargonuzu takip etmek çok kolay. Bunun için öncelikle “Yurtdışı kargo takip” sayfamıza girmeniz gerekiyor. Sayfanın üst kısmında bulunan takip numaranızı giriniz alanına kargonuzun üzerindeki takip numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

AliExpress den kargo takibi nasıl yapılır?

Satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz ‘Siparişlerim’ kısmına giriş yaparak gönderi durumunu kontrol edebilirsiniz. Siparişim bölümünde yer alan ‘Gönderi Bilgisi’ seçeneğine tıklayarak AliExpress kargo takip sürecini izleyebilirsiniz.

Çinden Türkiye’ye kargo nasıl gelir?

Çin’den Türkiye’de ürünlerin farklı şekilde getirilmesi söz konusudur. Tabii ki bu yöntemler arasında havayolu, tren ve denizyolu bulunmaktadır. Ancak hızlı ve pratik şekilde malları Türkiye’ye getirebilmek için uçak kargonun tercih edildiği görülmektedir.

Çinden Türkiyeye kargo kaç TL?

0.5 kg: 467 TL. 10 kg: 822 TL. 20 kg: 1532 TL.

AliExpress hangi kargo şirketi ile çalışıyor?

Çinli e-ticaret devi Aliexpress.com, dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerine tüm siparişleri kapısına kadar ulaştırmaktadır. Türkiye üzerinden de yüzbinlerce müşteriye sahip site, anlaşmalı kargo firması PTT tarafından yurt dışı gönderimi olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Takipsiz kargo gelir mi?

Takipsiz kargo seçeneğinde rastgele zamanlarda belli başlı hareketleri giriyorlar ve kargonun tam olarak nerede olduğunu bilemiyorsun. Eğer ufak tefek şeyler alıyorsan takipsiz olması pek önemli değil çat kapı geliyor kargolar.

Takipsiz kargo ne zaman gelir?

örneğin bazı takipsizlerde türkiyeye 10 ocakta ulaştı bilgisi görünür. ancak pttnin ürünü size getirmesi bu tarihten sonra 2 ila 4 haftayı bulabilir. (takiplilerde yurda girişten sonra önemli bir gümrük sorunu yoksa genelde bu süre 1 hafta civarıdır).

Yurt dışından gelen ürün gümrükte kaç gün bekler?

Aliexpress, Amazon, Alibaba gibi e-ticaret sitesi kullanıcıları, yurt dışından ürün sipariş ettiklerinde 15 ila 40 gün arasında söz konusu ürünün eline ulaşması gerekiyor. Bu sürede ürün ya gümrükten geri gönderiliyor ya da PTT Kargo’ya veriliyor.

You might be interested:  Ptt Kargo Arnavutköy Kim?

Yurtdışından gelen posta nerede?

PTT kargonun resmi sitesi olan ptt.gov.tr’ye girdikten sonra gönderi takip bölümünü bulmalısınız. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan online işlemler bölümüne tıkladığınızda, yapabileceğiniz işlemler arasında gönderi takibi var. Bu sekmeye tıklayıp PTT yurtdışı kargo takip sayfasını açmalısınız.

Gümrük takip numarası nedir?

GTİP (ya da gtip, veya G.T. İ. P./g.t.i.p.), Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu’nun kısaltmasıdır. Ülkemizde, GTİP Gümrük Tarife Cetveli’nde 12’li koda verilen isimdir.

AliExpress Çinden Türkiyeye kaç günde gelir?

AliExpress gönderilerinin tarafınıza ulaşması 3 ila 4 hafta sürmektedir ancak koruma süresi 60 güne kadar geçerli olup siparişin varış yerine bağlı olarak uzatılabilmektedir.

AliExpress kargo Türkiyede nerede?

Aliexpress uzerinden size verilen kargo takip kodunu gonderitakip.ptt.gov.tr’ye yazarak Turkiye ici kargo takibini yapabilirsiniz.

AliExpress kargomun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

AliExpress web sitesini açın. Siparişlerim bölümüne gidin, ihtiyacınız olan siparişi seçin ve ayrıntılar bağlantısını tıklayın. Siparişin detayları açılan sayfada gösterilecektir. Takip Numarasını bulup kopyalayın ve kutucuğa yapıştırın.

Çinden kargo kaç günde?

Çinden kargo kaç günde gelir pttax

PTT kargo yurtiçinde yaklaşık olarak 1-4 gün arasında teslimatları yapmaktadır.

Türkiye Çin uçakla kaç saat sürer?

İstanbul – Pekin uçuşu ortalama 9 saat 5 dakika sürmektedir.

Aliexpress Çinden Türkiyeye kaç günde gelir?

AliExpress gönderilerinin tarafınıza ulaşması 3 ila 4 hafta sürmektedir ancak koruma süresi 60 güne kadar geçerli olup siparişin varış yerine bağlı olarak uzatılabilmektedir.

Çin Türkiye arası gemi ile kaç gün?

Çin’den Türkiye’ye gemi ortalama 18-20 günde gelmektedir. Ancak pandemi koşulları nedeni ile limandaki gümrük işlemlerinin yavaşlaması ve konteyner sıkıntıları nedeni ile bu süre 1-1,5 ayı bulabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.