Fort Kurye Triger Kayışı Ne Zaman Değişir?

3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre gitmesi durumunda triger kayışı kontrol edilir ve genellikle değiştirilir. Ortalama 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde Ford Tourneo Courier triger kayışı değiştirilmelidir.

Ford Courier triger seti ne zaman değişmeli?

Triger Kayışı Değişimi Ne Zaman Yapılır? Triger kayışının değişimi sadece ömrünü doldurduğu zaman gerçekleştirilmez. 3 yıldan kısa süre içerisinde 90 bin kilometre katedildiyse triger kayışı kontrol edilir ve çoğunlukla değiştirilir. Kısacası 90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde kayış değiştirilmelidir.

Triger kayışının değişmesi gerektiğini nasıl anlarız?

Triger kayışı aşınmaya başladığında, motorun içinde bir tıkırtı sesi çıkarabilir. Bu sesi duyduğunuzda, en kısa sürede bir oto servisine uğramanız sizin için iyi olur. Tecrübeli bir motor ustası, sesin kaynağını ve sebebini size söylecektir. Çünkü motordan gelen her tıkırtı sesi triger kayışına işaret etmez.

Citroen triger kayışı kaç km de değişir?

Kitapçıkta 10 yıl ya da 180.000 km., servisten aldığım bilgiye göre de 165.000 km. ‘de triger setinin değişimi öneriliyor.

You might be interested:  Ptt Kargo Evde Bulamazsa Ne Olur?

Triger seti değişmezse ne olur?

Zarar gören tüm parçaların değişmesi veya işlem görmesi gerekir. Ve bu da dolayısıyla çok büyük bir maddi masraf anlamına gelir. Kısacası motorun rektefiye işlemi görmesi gerekir. Özetle triger kayışının kopması durumunda, otomobilin krank mili, supaplar, pistonlar ve diğer bunlara bağlı parçalar hasar görür.

Triger kayışı fiyatı ne kadar?

%17 indirimle CLİO / SANDERO 1.2 16V D4F-D7F 2001-ÜSTÜ DAYCO TRİGER SETİ KTB321 642 TL’ye, %14 indirimle FOCUS / C-MAX / C3 / C4 /307 1.6 TDCİ GATES TRİGER SETİ K015598XS 1.020 TL’ye, %14 indirimle HONDA CİVİC EJ 1.4 YIL 1996-01 ARASI GATES TRİGER SETİ K015409XS 809 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Triger kayışı aracın çekişini etkiler mi?

Triger kayışı arabanın çekişi etkilemez.

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Bu sebeple triger değişimi sırasında aracınızın soğutma sistemi elemanları ve kayışlarını da eğer gerekli ise değiştirmeyi ihmal etmeyiniz ve mutlaka bu konuya dikkat ediniz. Soğutma sistemi elemanları, devirdaim su pompası, termostat, radyatör ve bunların bağlantı borularıdır diyebiliriz.

Yolda giderken triger kayışı koparsa ne olur?

Motor çalışıyorken triger kayışı koparsa, motor aniden stop eder ve aynı zamanda supap mekanizması piston başına vuracağından piston başı ve supaplar hasar görür. Bu da ilk etapta yolda kalmanıza, sonrasında da ciddi masraflı bir tamirat masrafına sebep olacaktır.

Triger kayış mı zincir mi nasıl anlaşılır?

Araç Trigeri Zincir mi Kayış mı?

 • Yetkili servisler ve otomobil bayileri aracınızın motor ve şasi numaralarını ilettiğinizde size bilgi verir.
 • Kullanım kılavuzunda teknik detaylarda kayışın özelliği yazar.
 • Kendiniz birkaç alet edevat yardımıyla triger bölmesini açıp kontrol edebilirsiniz.
 • Yeni triger kayışı neden kopar?

  Triger kayışı aşırı gerilme ile zamanla çatlamaya başlayabilir. Malzeme çatladığında, kayışta kopma riski daha da yükselecektir. Devirdaim su pompası hareketini triger kayışından alır. Devirdaim sı pompası bir arıza durumunda kitlendiği zaman triger kayışını koparacak kadar güce ulaşır.

  You might be interested:  Kırmızı Kamyon Ne Zaman Başlayacak?

  V kayışı kaç km de değişir?

  Günümüzdeki araçlardaki v kayışı her 60 bin kilometrede bir değişmelidir. Yaklaşık 4 yılda bir v kayışının değiştirilmesi gerekebilir. V kayışı kauçuk bir parça olması nedeni ile kilometre dolmadan da değişimi yapılabilir.

  Triger kayışı tek satılır mı?

  Triger kayışları tek bir parça olarak satın alınabilir. Bununla birlikte, profesyonel teknisyenler, kasnaklar, contalar ve su pompasının da aynı anda değiştirilmesini önerir. Triger kayışı aşındığında genellikle bu parçalar da aşınmanın neden olduğu sorunlara maruz kalır.

  Ford 60000 bakımında neler yapılır?

  30.000 km / 45.000 km / 60.000 km Periyodik bakımı

 • Hava filtresi değişimi.
 • Yağ filtresi değişimi.
 • Polen (klima ya da kabin ) filtresi değişimi.
 • Motor yağı değişimi.
 • Karter tapa contası değişimi.
 • Yakıt filtresi değişimi (benzinli araçlarda)
 • Ford Courier yağ bakımı ne kadar?

  Ford Courier Yağ Bakım Seti 1.5 1.6 Tdci 10000 km Filtre Seti 1.141,19 TL OTOSAN.

  Triger zinciri değişimi ne kadar sürer?

  Triger kayışı değişim süresi ise kullanıma bağlı olmakla birlikte ortalama 5 yıldır. Triger zincirinin ömrü genellikle kayışa göre çok daha uzundur. Ancak o da kırılabilir ya da metal oksitlenmesi olabilir. Triger zincir değişimi için size en yakın Otopratik servisine uğrayabilirsiniz.

  Triger kayışı koparsa ne olur?

  Triger kayışı koptuğunda, kayışın tuttuğu dişli aksamların zarar görmesinin ardından motor tamamen durur. Bu durum sürüç güvenliği açısından oldukça tehlikelidir. Triger zinciri koptuğunda motor gürültülü bir şekilde çalışabilir veya aracın kaputunun altından siyah bir duman gelebilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.