Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir kuryesi olmak için Getir uygulamasının kurye bölümündeki başvuru formunu doldurarak ya da bulunduğunuz ildeki getir bürolarında bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze iş başvurusunda bulunabilirsiniz.
Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Getir kurye iş başvuruları insan kaynakları departmanına ait https://getir.breezy.hr/ sitesinden de gerçekleştirilebilir. Kişiler başvurularını internette online olarak yaptığı gibi getir bürolarında bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze başvuru da bulunabilir.

Getir de çalışmak için ne gerekli?

Getir’de çalışmak isteyen kişilere sunulmuş ola çalışma koşulları, güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

 • A1 ya da A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • En az 1 yıllık ehliyet tecrübesinin olması
 • Sabıka kaydının temiz olması
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • İş kıyafeti standartlarına uymak.
 • Getir de çalışanlar ne kadar maaş alıyor?

  2022 yılı getir kurye maaşları, ortalama 4.000 TL ile 6.000 TL civarındadır. Çalıştıkları saat başına ücret alırlar. Getir kurye çalışanları yaklaşık 12–15 saat arası çalışırlar.

  Getir kuryeleri ne kadar maaş alıyor?

  sözlükte çoğu başlıkta rastladığım bilgi. motoru olanlar ayda 10 bin tl maaş alıyor, ayrıca bahşişler ile falan ayda 15 bini rahat buluyor şeklinde yazıyorlar. motoru olmayan ne kazanıyor bilmiyorum.

  You might be interested:  Sefamerve Hangi Kargo Şirketi?

  Getir kurye hangi ehliyet gerekli?

  Kimler Başvurmalı: Aktif araç kullanımı engeli olmayan. En az 2 yıl motorlu kurye ya da restoran/mağaza mavi yaka ekip yönetimi yapmış, tercihen A sınıfı ehliyet sahibi aktif motosiklet kullanıcısı

  Getir kurye kaç yaş sınırı?

  Getir kuryesi olabilecek kişiler sahip olunması gereken tüm şartlara uyan kişilerdir. Getir kuryesi olacak kişilerde 18 yaş sınırı aranıyor. Bu kişiler, 18 yaşını doldurdukları takdirde Getir kuryesi olabilir. Ayrıca A1 ehliyet sahibi olunması ve bu ehliyet üzerinden en az 2 yıllık tecrübe sağlanması gerekiyor.

  Getir kurye kaç saat çalışıyor?

  Genelde 15 saat çalışılır.

  Getir kuryesine bahşiş verilir mi?

  Bahşiş Müşteri memnuniyetine bağlıdır ve tamamıyla Müşteri’nin isteği üzerine uygulanır. Bahşiş tutarının tamamı Müşteri’nin bahşiş vermeyi seçtiği kuryeye ödenecektir. Getir bu tutarı sadece bir aracı olarak tahsil etmektedir.

  Kuryeler saat kaça kadar açık?

  Esnaf kuryelerin kazancı ise 10-12 bin lira ancak tüm masraflar kendilerine ait. Yakıt ve bakım masrafları düşünüldüğünde bu kazancın ancak yarısı ellerinde kalıyor. Üstelik bu geliri elde etmek için 13-14 saat çalışmaları gerekiyor.

  Getir nasıl işe girilir?

  Getir kurye başvurusunda bulunmak isteyenler uygulamaya ait https://getir.com/hakkimizda/iletisim/ sitesinde bulunan Getir kurye iş başvurusu formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.

  Trendyol GO Motor veriyor mu?

  İnsanlar Trendyol uygulamasını indirerek, market alışverişlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar. Yapılan alışverişlerin teslimlerini Trendyol Go kuryeleri gerçekleştiriyor. Trendyol Go bünyesinde bir çok motorlu kurye var. Sizin de motosikletiniz ve ehliyetiniz varsa, başvuru yapmayı düşünebilirsiniz!

  B sınıfı ehliyet ile kurye olunur mu?

  A1 ehliyeti 125 cc’lik motosikletleri kullanmak için verilmektedir. A2 ehliyet ise 125 cc ve üzerindeki motosikletleri kullanmak için verilmektedir. Fakat sadece A1 ehliyeti de yeterli olmaktadır. Ülkemizde kurye firmaları genellikle 125 cc motor kullanmakta ve ehliyet grubu olarak A1 tercih etmektedirler.

  You might be interested:  Kitapseç Hangi Kargo Şirketi Ile Çalışıyor?

  Moto kurye maaşları ne kadar?

  Bu bağlamda bir motorlu kurye aylık ortalama 4 bin 250 TL ile 17 bin TL arasında para kazanıyor.

  Getirde sigorta var mı?

  Pandemi sürecinde binlerce kişiyi istihdam etmekle övünen Getir şirketinin çalıştırdığı motokuryelerin neredeyse yarısı ‘esnaf kurye’ adı verilen sistemle çalışıyor. Bir nevi taşeron sistemini anımsatan bu sistemde kurye kendi motoruyla çalışıyor, saatlik ücret alıyor, sigortası ve güvencesi de bulunmuyor.

  Getir nasıl işe girilir?

  Getir kurye başvurusunda bulunmak isteyenler uygulamaya ait https://getir.com/hakkimizda/iletisim/ sitesinde bulunan Getir kurye iş başvurusu formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.

  Getir eleman alıyor mu?

  Getir duyurduğu işçi alımı ilanlarına göre pozisyonların bazı özel şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını yaparken özel şartlara uymaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar, her pozisyonların başvuru tarihleri farklı olduğu için başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmektedir.

  Kurye olmak için lise mezunu olmak şart mı?

  En az ilkokul mezunu olup ehliyeti olan herkes kurye olarak çalışabilir. Bazı iş yerleri ise en az lise mezunu olma şartını koymuştur. Kuryeler kargo, posta ya da mektup gibi iletilerin alıcıya ulaştırılmasını sağlar ve ulaştırılan iletilerin kaydını tutar. Kuryeler motosiklet veya otomobil ile taşımacılık yapabilir.

  Getir çalışma sistemi nasıl?

  ‘ Getir, ‘talebe dayalı gelişen uygulama’ kategorisinde yer aldığı için kullanıcıdan aldığı geri dönüşler ile kendini yeniliyor. Uygulamada istediğiniz ürünü bulamazsanız öneride bulunabiliyorsunuz ve satış şartları uygunsa ürün 1-2 hafta içinde depoya alınıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.