Getir Kurye Hangi Ehliyet?

Kimler Başvurmalı: Aktif araç kullanımı engeli olmayan. En az 2 yıl motorlu kurye ya da restoran/mağaza mavi yaka ekip yönetimi yapmış, tercihen A sınıfı ehliyet sahibi aktif motosiklet kullanıcısı

Getirde hangi ehliyet?

Ülkemizde motorlu kurye olabilmek için A1 ve A2 ehliyet gereklidir.

Getirde çalışmak için ehliyet gerekir mi?

18 yaşını doldurmuş olmanız. En az ilkokul mezunu olmanız. Aktif olarak motor kullanmanız. A1 ve A2 sınıfı ehliyetinizin olması

Moto kurye olmak için hangi ehliyet gerekir?

Motosiklet ehliyetine sahip herkes moto kurye olabilir. Motosiklet ehliyeti A1 ya da A2 ehliyetleridir. Bu ehliyete sahip olmak trafikte motosiklet kullanmanın en önemli kuralıdır. Motosiklet ehliyeti almak için 18 yaşını geçmiş olmak gerekmektedir.

Getir de çalışmak için ne gerekli?

Getir’de çalışmak isteyen kişilere sunulmuş ola çalışma koşulları, güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

 • A1 ya da A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • En az 1 yıllık ehliyet tecrübesinin olması
 • Sabıka kaydının temiz olması
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • İş kıyafeti standartlarına uymak.
 • You might be interested:  Çanakkale Ups Kargo Nerede?

  Getir A1 ehliyet kabul ediyor mu?

  Getir kuryesi olabilecek kişiler sahip olunması gereken tüm şartlara uyan kişilerdir. Getir kuryesi olacak kişilerde 18 yaş sınırı aranıyor. Bu kişiler, 18 yaşını doldurdukları takdirde Getir kuryesi olabilir. Ayrıca A1 ehliyet sahibi olunması ve bu ehliyet üzerinden en az 2 yıllık tecrübe sağlanması gerekiyor.

  A1 ehliyet kaç cc sürer?

  A1 Ehliyet

  A grubu ehliyetler arasında en düşük yaş şartı A1 ehliyette bulunuyor. 16 yaşını dolduran sürücüler bu ehliyete sahip olarak motor hacmi maksimum 125 CC olan tüm motosikletleri kullanabiliyor.

  A1 ehliyet ile kurye olabilir mi?

  A1 ehliyet: A1 ehliyet, 125 cc’lik motosikletleri kullanmak için verilir. Bu özelliklerdeki motosikletleri kullanacak kişilerin kurye olabilmek için bu A1 ehliyeti alması gerekir.

  Getir paket başı kaç para?

  Getir kuryeleri, saat başı yaklaşık 30 TL ücret kazanırlar. Yaklaşık olarak asgari ücret tutarında ücret alırlar. Aldıkları ücrete ek olarak yemek parası da ödenir.

  A2 ehliyet yaşı kaç?

  Yeni sistemle birlikte sürücü belgesi almak için istenilen yaş şartları şu şekildedir. M, A1 ve B1 sınıfı ehliyetler istenen minimum yaş sınırı 16. A2, B, BE, C1, C1E, F ve G gibi en çok tercih edilen ehliyetler için 18 yaşını doldurmak gerekiyor.

  A2 ehliyeti ne kadar?

  A1 ehliyet alacak olanlar için bu ücret 1250 TL, A2 ehliyet alacaklar için 1500 TL A sınıfı ehliyet alacaklar için ise 1850 TL olarak belirlenmiştir. A1,A2 ve A sınıfı için ödenecek harç ücretleri ise 249,30 TL+200 TL +37=486,30 TL olarak belirlenmiş olup tüm motor sınıfları için aynı ücret geçerlidir.

  A1 A2 sınıfı ehliyet nedir?

  A1 sınıfı ehliyet; iki ve üç tekerlekli silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyen sepetli ve sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir. A2 sınıfı ehliyet; motor gücü 35 kilovatı geçmeyen iki tekerlekli ve 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli sepetli veya sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir.

  You might be interested:  Hepsijet Hangi Kargo Firması?

  Getir araba kurye nasıl olunur?

  Getir kurye başvurusunda bulunmak isteyenler uygulamaya ait https://getir.com/hakkimizda/iletisim/ sitesinde bulunan Getir kurye iş başvurusu formunu doldurarak iş başvurusunda bulunabilirler.

  Kurye olmak için lise mezunu olmak şart mı?

  En az ilkokul mezunu olup ehliyeti olan herkes kurye olarak çalışabilir. Bazı iş yerleri ise en az lise mezunu olma şartını koymuştur. Kuryeler kargo, posta ya da mektup gibi iletilerin alıcıya ulaştırılmasını sağlar ve ulaştırılan iletilerin kaydını tutar. Kuryeler motosiklet veya otomobil ile taşımacılık yapabilir.

  Getir kurye kaç para kazanıyor?

  keza türkiye’de getir depolarında çalışanlar deposuna göre değişmekle beraber asgari ücret veya asgari ücretin bir tık üstü maaş alıp dağıttıkları sipariş başına 50 kuruş-1 lira arasında prim kazanmaktadır.

  A A1 A2 ehliyet nedir?

  A1 sınıfı ehliyet; iki ve üç tekerlekli silindir hacmi 125 santimetreküpü geçmeyen sepetli ve sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir. A2 sınıfı ehliyet; motor gücü 35 kilovatı geçmeyen iki tekerlekli ve 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli sepetli veya sepetsiz motosiklet kullanıcılarına verilir.

  Ehliyette Kod 95 ne demek?

  Mesleki yeterliliğin bir işareti olarak alın profesyonel sürücüler ehliyetlerinde 95 kodlu. Kod 95, bir araç kategorisinden sonra yer alan sürücü belgesine ilişkin bir göstergedir. Bu kod, C1 (E), C (E), D1 (E) veya D (E) ehliyetinin gerekli olduğu bir aracın profesyonel sürüşü için zorunludur.

  A1 ehliyeti ne kadar?

  A1 sınıfı sürücü kursu fiyatı 2010 TL, sınav giriş ücreti 280 TL. harç ücreti 705TL. Toplam 2995 TL. A2 sınıfı sürücü kursu fiyatı 2400 TL, sınav giriş ücreti 280 TL, harç ücreti 705 TL, Toplam 3385 TL. A sınıfı sürücü kursu fiyatı 2900 TL, sınav giriş ücreti 280 TL harç ücreti 705 TL.

  You might be interested:  Indeks Kitap Kargo Ne Zaman Gelir?

  Yeni tip ehliyet hangi ülkelerde geçerli?

  Bahamalar, Almanya, Bahreyn, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Beyaz Rusya, Zimbabve, Birleşik Arap Emirlikleri, Venezuella, Bosna-Hersek, Vatikan, Brezilya, Şili, Bulgaristan, Uruguay, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Danimarka, Türkiye, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Tunus, Ekvator, Tayland, Endonezya, Tacikistan,

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.