Getir Kurye Nasıl Başvurulur?

Getir kuryesi olmak için Getir uygulamasının kurye bölümündeki başvuru formunu doldurarak ya da bulunduğunuz ildeki getir bürolarında bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze iş başvurusunda bulunabilirsiniz.
Getir kurye olmak için iki alternatif bulunur. Birincisi getir mobil uygulaması kurye başlığından başvuru formuna ulaşıp gerekli şekilde doldurarak dijital şekilde ikincisi ise yaşanılan bölgedeki getir bürosunda insan kaynağı bölümünden yüz yüze başvuru seçeneğidir.

Getirde çalışmak için ne gerekli?

2022 yılında güncel olarak Getir çalışma şartları şu şekildedir:

 • A1-A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak.
 • En az yıllık ehliyet tecrübesi.
 • Temiz sabıka kaydı
 • En az ilköğretim mezunu olmak.
 • Gerekli olan tüm evrakları eksiksiz bir şekilde iletmek.
 • İş kıyafeti standartlarına uymak.
 • Dakik olmak.
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak.
 • Getir kurye paket başı ne kadar?

  Getir kuryeleri, saat başı yaklaşık 30 TL ücret kazanırlar. Yaklaşık olarak asgari ücret tutarında ücret alırlar. Aldıkları ücrete ek olarak yemek parası da ödenir.

  Getir kurye hangi ehliyet gerekli?

  Kimler Başvurmalı: Aktif araç kullanımı engeli olmayan. En az 2 yıl motorlu kurye ya da restoran/mağaza mavi yaka ekip yönetimi yapmış, tercihen A sınıfı ehliyet sahibi aktif motosiklet kullanıcısı

  You might be interested:  Çiçek Sepeti Hangi Saatlerde Teslimat Yapıyor?

  Getir e nasıl girilir?

  Getir’e nasıl kayıt olurum? Getir; AppStore, Google Play ve Huawei App Gallery’den iPhone, Android ve Huawei telefonlara ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamayı indirdikten sonra GSM numaranızı ve diğergerekli bilgileri girerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

  Getir kurye kaç saat çalışıyor?

  Genelde 15 saat çalışılır.

  Getir kurye kaç para kazanıyor?

  keza türkiye’de getir depolarında çalışanlar deposuna göre değişmekle beraber asgari ücret veya asgari ücretin bir tık üstü maaş alıp dağıttıkları sipariş başına 50 kuruş-1 lira arasında prim kazanmaktadır.

  Getir saatlik ne kadar?

  Getir Saatlik Ücret Ne Kadardır? Getir çalışanlarının saat başı olarak aldıkları ücret, 30 TL olarak belirlenmiştir. Ancak Getir çalışanları, saatlik ücretlerine ek olarak teslim ettikleri siparişlere de ücret alırlar. Aylık alacakları maaşlar, saatlik ücretlerine ek olarak teslim ettikleri siparişlere göre de değişir.

  Getir kurye kaç yaş?

  18 yaşını doldurmuş, gerekli eğitim ve sertifikaları bulunan herkes getir kurye iş başvurusu yapmalarında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Getir kurye iş başvurusu için gerekli şartların sağlanmasın durumunda başvuru yapılabilmektedir.

  Getir kuryesine bahşiş verilir mi?

  Bahşiş Müşteri memnuniyetine bağlıdır ve tamamıyla Müşteri’nin isteği üzerine uygulanır. Bahşiş tutarının tamamı Müşteri’nin bahşiş vermeyi seçtiği kuryeye ödenecektir. Getir bu tutarı sadece bir aracı olarak tahsil etmektedir.

  B sınıfı ehliyet ile kurye olunur mu?

  A1 ehliyeti 125 cc’lik motosikletleri kullanmak için verilmektedir. A2 ehliyet ise 125 cc ve üzerindeki motosikletleri kullanmak için verilmektedir. Fakat sadece A1 ehliyeti de yeterli olmaktadır. Ülkemizde kurye firmaları genellikle 125 cc motor kullanmakta ve ehliyet grubu olarak A1 tercih etmektedirler.

  Kuryeler saat kaça kadar açık?

  Esnaf kuryelerin kazancı ise 10-12 bin lira ancak tüm masraflar kendilerine ait. Yakıt ve bakım masrafları düşünüldüğünde bu kazancın ancak yarısı ellerinde kalıyor. Üstelik bu geliri elde etmek için 13-14 saat çalışmaları gerekiyor.

  You might be interested:  Manisa Sürat Kargo Sanayi Şubesi Nerede?

  Getir eleman alıyor mu?

  Getir duyurduğu işçi alımı ilanlarına göre pozisyonların bazı özel şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını yaparken özel şartlara uymaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar, her pozisyonların başvuru tarihleri farklı olduğu için başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmektedir.

  Getir kaç saat çalışıyor?

  Getir Kaça Kadar Açık? Getir şubeleri hafta içi her gün 7/24 açıktır.

  Getir ek ücret alıyor mu?

  Webtekno’nun aktardığına göre; Getir’in getirme ücreti 6,99 TL olarak güncellenirken, alt sepet limiti de 30 TL olarak belirlendi. Aynı fiyatlar Avrupa’da minimum paket tutarı için 10 Euro iken, getirme bedeli içinse 1,99 Euro.

  Getir eleman alıyor mu?

  Getir duyurduğu işçi alımı ilanlarına göre pozisyonların bazı özel şartları bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar başvurularını yaparken özel şartlara uymaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar, her pozisyonların başvuru tarihleri farklı olduğu için başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekmektedir.

  Kurye olmak için lise mezunu olmak şart mı?

  En az ilkokul mezunu olup ehliyeti olan herkes kurye olarak çalışabilir. Bazı iş yerleri ise en az lise mezunu olma şartını koymuştur. Kuryeler kargo, posta ya da mektup gibi iletilerin alıcıya ulaştırılmasını sağlar ve ulaştırılan iletilerin kaydını tutar. Kuryeler motosiklet veya otomobil ile taşımacılık yapabilir.

  Getir çalışma sistemi nasıl?

  ‘ Getir, ‘talebe dayalı gelişen uygulama’ kategorisinde yer aldığı için kullanıcıdan aldığı geri dönüşler ile kendini yeniliyor. Uygulamada istediğiniz ürünü bulamazsanız öneride bulunabiliyorsunuz ve satış şartları uygunsa ürün 1-2 hafta içinde depoya alınıyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.