Haberleşme Aps Kurye Ne Demek?

APS PTT’ye ait olan özel bir hizmettir. Uzun adıyla acele posta servisi olarak ifade edilir. Özellikle alıcısına en hızlı şekilde ulaşılması istenen gönderiler adına kurulmuş olan bir servistir.

APS kurye alma haberi nedir?

Bu hizmet APS Kurye Taathütlü gönderileri için istenebilir, ancak ödeme şartlı özel hizmeti ile birlikte istenemez. Gönderilerin alıcısına ya da alıcı adına gönderiyi alabilecek kişilere imza karşılığı teslim edildiğinin, göndericiye bildirilmesine ‘Alma Haber Özel Hizmeti’ denir.

APS posta ücreti ne kadar?

PTT kargo ile 1 KG ağırlığında gönderi ücreti 26,00 TL olarak belirlenmiştir. PTT kargoda 1 kg olan gönderinin ücreti ( 1 kg dahil olmak üzere) 26,00 TL’dir. PTT kargoda 2 kg olan gönderinin ücreti ( 2 kg dahil olmak üzere) 30,00 TL’dir. PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 32,00 TL’dir.

APS sorgulama nasıl yapılır?

Telefonla PTT APS sorgusu yapmak için 444 1 778 nolu hattı aramanız gerekmektedir. işlem için sadece kargo takip numaranızı söylemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kargo takip numarasını unutmanız halinde de bu şekilde kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Acele posta Servisi kaç günde gider?

APS: Gönderilerin alıcılarına çabuk ulaşması için kurulmuş güvenli, ekonomik, ayrı ve özel bir servistir. APG yurt içinde postaya verildikleri günün ertesi günü veya uçak olmayan uzak yerlerde en geç ikinci günü +1 gün alıcılarına ulaştırılır.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Keykubat Şubesi Nerede?

APS kaç gün sürer?

APS Kargo ile paketler 1 günde adrese teslim edilebilir. APS kargo en uzak noktaya ise 3 gün içinde ulaşır.

APS ne anlama gelir?

APS, PTT’ye ait olan çok özel bir hizmettir. Uzun adı ile acele posta servisi şeklinde ifade edilir. Özellikle de alıcısına en hızlı şekilde ulaşılması amaçlanan gönderiler için kurulan bir servistir.

APS iadeli taahhütlü ne demek?

İadeli taahhütlü mektup, barkod numarasıyla takibi yapılabilen gönderim türüdür. Ayrıca iadeli taahhütlü postaların kaybolma ihtimali, kayıtsız postalara göre çok daha düşüktür. Gönderilen adreste hata veya herhangi bir farklı durum oluştuğunda (alıcıya ulaşılamaması vs.) mektup size ait adrese geri dönecektir.

En ucuz kargo hangisi 2022?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

Adıma gönderilmiş mektup var mı?

PTT resmi sitesine ya da E-devlet sistemi üzerinden mektup sorgulama sekmesine girilmesinin ardından arama butonuna barkot numarasının yazılması gerekmektedir. Numaranın yazılmasının ardından arama işareti olarak bilinen işarete tıklanarak mektubun hangi konumda bulunduğu görüntülenebilmektedir.

PTT hesabına para yatmış mı?

T.C. KİMLİK NO İLE PTT PARA SORGULAMA

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

PTT kargo hafta sonu gelir mi?

PTT CUMARTESİ ÇALIŞIYOR MU? Merkez PTT şubeleri dışında Cumartesi günü tüm PTT’ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

You might be interested:  Kurye Ler Ne Kadar Kazanıyor?

Hangi kargo daha hızlı?

En hızlı kargo şirketi, hiç şüphesiz DHL oluyor. DHL, dünyanın en büyük kargo şirketlerinden biri ve yaklaşık 200 ülkede teslimat yapıyor. Üstelik kilometrelerce uzak bir ülkeden gelen belge ve paketleri dahi 1 – 2 iş günü içinde teslim edebiliyor.

Yurtiçi APS kaç günde gider?

Şubeden Kapıya Teslim Gönderiler:

0-600 km mesafeye kadar taşınacak gönderilerin minimum 1, maksimum 3 iş gününde müşteri adresine ulaştırılması hedeflenmektedir. 600-1200 km mesafe arası taşınacak gönderilerin minimum 2, maksimum 4 iş gününde müşteri adresine ulaştırılması hedeflenmektedir.

Kimlik PTT’de kaç gün bekler?

Yeni kimlik kartı PTT kargo tarafından teslim edilmektedir. Yaklaşık olarak teslim süresi 7 ile 10 gün sürebilmektedir.

APG ne demek?

APG. Acele olarak alıcısına teslim edilmesini istediğiniz yurt dışı gönderileriniz için yararlanabileceğiniz ve varış posta idareleri ile imzalanan ikili anlaşmalar çerçevesinde 110 ülkeye verilen öncelikli hizmetimizdir.

Gönderi tipi haberleşme ne demek?

Haberleşme Maddeleri

Kitap, katalog, gazete ve süreli yayınlar hariç herhangi bir fiziksel araç üzerine yazılan veya elektronik ileti şeklinde hazırlanan, gönderici tarafından gönderi üzerinde belirtilen adrese sevk ve teslim edilmesi gereken telgraf da dahil her türlü gönderiyi ifade eder.

Taahhütlü posta ne anlama gelir?

* Taahhütlü mektup : Kayba uğramadan yerine ulaştırılması posta idaresi tarafından kayda alınarak üstlenilmiş olan mektup.

Leave a Reply

Your email address will not be published.