Hangi Kargo Şirketi Canlı Hayvan Taşıyor?

Canlı Hayvan Taşıyan Kargo Şirketleri: Turkısh Cargo (Türk Hava Yolları)

Evcil hayvan kargosu var mı?

Yolcusuz Evcil Hayvan Taşımacılığı Yolcu beraberi olmadığı durumlarda evcil hayvanlarınız ancak kargo olarak taşınabilmektedir. Tek fark evcil hayvan taşıcılığı kargo olarak biraz daha masraflıdır. Aşı belgelerinin tam ve eksiksiz olması gerekir.

Kargo ile hayvan nasıl gönderilir?

Evcil hayvan kafesiyle birlikte tartılarak 8 kg ve altındaysa yolcu kabininde, 8 kg’ın üzerindeyse kargo bölümünde taşınır. Evcil hayvan ve kafesin toplam ağırlığı 8 kg’ın altındaysa, yolcu kabininde taşınır. Evcil hayvan ve kafesin toplam ağırlığı güzergâh için geçerli olan fazla bagaj ücretiyle çarpılır.

Hayvan kargosu ne kadar?

Evcil Hayvan Taşıma Maliyetleri / Canlı Hayvan Gönderimi Masrafları Kargo olarak taşınan evcil hayvanların maliyetleri zannedilenden fazladır. En küçük evcil hayvan için bile yurt içine kargo olarak 200,00 tl, yurtdışına kargo olarak 1.000,00 usd masraf oluşmaktadır.

Canlı hayvan nasıl taşınır?

Belirli kurallar içerisinde canlı hayvan taşımacılığını gerçekleştirebilirsiniz tehlike oluşturabilecek canlı hayvanlar genellikle belirli bir kafes veya kilitli taşıma kapları ile taşınması önerilmektedir. Canlı hayvan taşımacılığı için taşıma belgesi alınması şarttır. Bu belgeye nakliyeci yetki belgesi denilmektedir.

You might be interested:  1 Kamyon Mıcır Ne Kadar?

Şehir dışına evcil hayvan nasıl gönderilir?

“Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak şartıyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilir.

Pegasus hayvan alıyor mu?

Evet, taşıyabilirsiniz. Öncelikle 0888 228 12 12 numaralı Pegasus Çağrı Merkezi’ni arayarak beraberinizde taşımayı planladığınız evcil hayvan için rezervasyon yaptırmalısınız. Uçuşlarımızda sadece kedi, köpek ve kuş (sadece iç hatlarda) taşımacılığı yapılabilmektedir.

Kedimi şehirler arası nasıl taşırım?

Yeni karara göre aşı karnesi bulunan kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlar, özel kafeslerde kilitli bulunmak koşuluyla hayvan sahibinin kucağında ya da oturduğu koltuğun önünde taşınabilecek.

Kamil Koç evcil hayvan alıyor mu?

Kamil Koç, yolcuların ve diğer hayvanların güvenliğini tehlikeye atma riski olan evcil hayvanları kabul etmeme hakkına sahiptir. Evcil hayvan, ancak yolcunun evcil hayvanın sağlık raporu ve aşı kağıdı gibi gerekli belgelere sahip olması halinde taşınabilir.

THY evcil hayvan taşıma ne kadar?

Evcil hayvan ve kafesin toplam ağırlığına göre sabit ücretlendirme yapılır. Söz konusu ağırlık 8 kg ve altındaysa 150 TRY, 0-15 kg aralığında ise 250 TRY, 16-22 kg aralığındaysa 350 TRY, 23-28 kg aralığındaysa 375 TRY, 28 kg ve üzeri ise 450 TRY yolcudan tahsil edilir.

Pet Taksi ne demek?

Pet taksi adı altında olan taksiler ile 7/24 istenilen yere evcil hayvanlar götürülebilmektedir. Pet taksi araçlarında aslında en önemli özellik temiz olmasıdır. Arabaların her zaman içinin temizliği, mantar ya da bakteri oluşumunun engellenmesi için özel spreyler kullanılması can dostlar için önemli bir detaydır.

Hangi otobüs firmaları kedi alıyor?

EVCİL HAYVAN İLE OTOBÜS YOLCULUĞU

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Takip No Ile Sorgulama Nasıl Yapılır?
 • Nilüfer. “Sadece kedi, köpek ve ötücü kuşlar (muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan olarak taşınabilmektedir.
 • Kamil Koç
 • Pamukkale.
 • Ulusoy.
 • Otobüs Yerine BlaBlaCar.
 • Muhabbet kuşu kargo ile gönderilir mi?

  Tavşan, Kuş Gibi Evcil Hayvanımı Gönderebilir Miyim? Tavşan, kuş gibi birçok evcil hayvanın kargo ile gönderilmesi yasaklıdır.

  Hayvan sevkiyatı nasıl yapılır?

  A) Canlı hayvan nakledenler “NAKLİYECİ YETKİ BELGESİ” almak zorundadır.

  D- 8 Saatten Uzun Yolculuklarda Nakil Yapacak Karayolu Aracı Onay Belgesi için

  1. İzole edilmiş çatı
  2. Uygun altlık.
  3. Beslenme ihtiyacını karşılamak için yem ve yem donanımı bulunmalı
  4. Tek tırnaklılar ayrı bölmelerde nakledilir.

  Ido hayvan alıyor mu?

  *Salon içerisinde taşınacak evcil hayvan kafes ölçüleri azami 23x40x55 cm’dir. Kafes içerisindeki evcil hayvan, sahibinin yanında (kucağında, koltuğunun yakınında zeminde vb.) diğer misafirlerimizi rahatsız etmeyecek ve koridor geçişlerini kapatmayacak şeklide uygun bir yere konulur.

  Hayvanlar kargo ile gelir mi?

  Tavşan, kuş gibi birçok evcil hayvanın kargo ile gönderilmesi yasaklıdır. Kargo şirketlerinin prosedüründe de yer alan bu durum birçok hayvan severi kızdırsa da, bu hayvanların sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat hayvanlarınızı belirli prosedürler altında hava taşımacılığı ile gönderebilmeniz mümkündür.

  Kargolar kedi alıyor mu?

  Evcil hayvanların kargo bölümünde taşınması

  Kafesin kabin için belirtilen boyutlara uymaması, ağırlığının 8 kg’dan fazla olması gibi nedenlerle kabine alamadığımız evcil hayvanlarınızı, özel kafeslerinde uçaklarımızın kargo bölümünde taşıyabiliyoruz.

  Türk Hava Yolları köpek alıyor mu?

  Evcil hayvan ücretsiz bagaj hakkına dahil değildir ve ücrete tabidir. Dış hat noktası içeren seyahatlerde evcil hayvan ücretlendirmesi aşağıdaki şekilde hesaplanır. Kabinde Taşınan Evcil Hayvan Ücretlendirmesi (KG Konsept / PETC): Evcil hayvan serbest bagaj hakkına dahil olmayıp ücrete tabiidir.

  Evcil hayvan uçak bileti ne kadar?

  8 kg’dan daha ağır köpek ve kediler, uçağın kargo bölümünde taşınacaktır. Taşıma hizmetimiz, dış hat uçuşlarımızda 74,99 Avro / yön ve iç hat uçuşlarımızda 269,99 TL/yön olarak ücretlendirilmektedir. Yolcular, evcil hayvan dükkânlarından özel konteyner satın alabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.