Kamyon Muayene Ücreti Ne Kadar?

Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 507,40 TL Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 685,58 TL
Bu kapsamda araç cinslerine göre muayene ücreti aşağıda belirtilmiştir: Otomobil, kamyonet, minibüs, römork ya da yarı römork araçlar için 507,40 TL. Kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 685,58 TL. Traktör ve motosikletler için 258,42 TL.

Kamyonet araçların muayene ücreti ne kadar?

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile söz konusu ücretlere 2022 yılı için 36.2% geldiği açıklandı. Gelen zamların ardından otomobil, minibüs ve kamyonetlerin muayene ücreti 372,88 TL’den 507,40 TL’ye yükseldi.

Egzoz muayene ücreti ne kadar oldu?

Egzoz muayene ücreti her araç için aynıdır. Egzoz muayene ücreti yıldan yıla değişir. Bu bağlamda her araç için egzoz emisyon ölçümü fiyatı 2021 yılında 90 TL iken bu oran 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 110 TL olarak açıklanmıştır.

You might be interested:  Torbalı Sürat Kargo Nerede?

Araç muayene ücreti 2022 kredi kartıyla ödeniyor mu?

15 Ocak 2021 tarihinden itibaren motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebilecek.

Muayene ne kadar?

KDV dahil muayene ücretleri; otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerde 503,86 liradan 685,58 liraya, otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 372,88 liradan 507,40 liraya, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletlerde 189,98 liradan 258,42 liraya yükseldi.

2022 egzoz muayenesi ne kadar?

2022 yılı için egzoz muayene ücreti 110 TL şeklinde belirlenmiştir. İlgili şubelere giderken 110 TL’lik ücreti ödedikten sonra aracınızın egzoz emisyon ölçümü işlemini yaptırabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir sorun olmadan aracınızı hem yasalara uygun hem de çevreye zarar vermeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

TÜVTÜRK Araç Muayenesi ne kadar?

Buna göre 2022 yılında araç muayene ücretleri şu şekildedir: Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 258,42 TL. Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 507,40 TL.

Egzoz emisyon 1 gün gecikirse ne olur?

Araçlar muayene süreleri geçtikten 1 gün sonra bile muayeneye girerlerse mutlaka muayene gecikme cezası öderler. Yani aracınızın muayenesini 1 gün bile geciktirmeniz cezai işleme tabii tutulmanıza sebep olacaktır.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2022?

Muayene tarihiniz geçtiği halde trafiğe çıkarsanız 427 TL trafik cezası yazılır ve size verilen ek 7 gün içerisinde aracınızı muayene ettirmek durumunda kalırsınız. Aksi takdirde çekici vasıtasıyla muayeneye götürülür ve 888 TL ödemek zorunda kalırsınız.

Ticari araçlarda egzoz muayenesi kaç yılda bir yapılır?

Sıfır temin edilen araçlarda 3 yıl sonunda ilk egzoz emisyon muayenesi gerçekleştirildikten sonra yine her 2 yılda bir muayene tekrarlanmalıdır. Ticari araçlar açısından ise ilk 1 yılın tamamlanmasında muayene yapıldıktan sonra yine her yıl yeniden egzoz gazı kontrol ettirilmelidir.

You might be interested:  Küçükyalı Sürat Kargo Nerede?

TÜVTÜRK muayene ücreti nakit mi?

Motorlu araç sahipleri, TÜVTÜRK’ün Türkiye’nin 81 ilindeki sabit ve gezici araç muayene istasyonlarında araç muayene ve egzoz gazı emisyon ölçüm ücretini banka kartı veya kredi kartı ile ödeyebiliyor.

Araç muayene ücreti egzoz dahil mi?

Her ne kadar araçların cinsine bağlı olarak genel araç muayene ücretleri değişkenlik gösterse bile, egzoz emisyon ölçümü ücreti sabit olarak ele alınmaktadır. Tabii zaten otomobil ile beraber kamyonet aynı kategoride yer aldıkları için, muayene ücretleri de eşit olarak 2021 yılı kapsamında öne çıkar.

TÜVTÜRK kredi kartı hizmet bedeli ne kadar?

Tüvtürk Kredi Kartına %2 Komisyon

Kredi kartıyla ödeyince %2 komisyon alıyorlar.

Plakadan Muayene ne kadar?

Araç muayene ücreti Ulaştırma Bakanlığı ve TÜVTÜRK tarafından kamuoyuyla paylaşılıyor. 2022 yılı zorunlu araç muayene ücreti 507,40 TL olarak uygulanıyor.

Kamyonet muayene kaç yılda bir yapılır?

Aracınız otomobil sınıfında değerlendirilir ise muayene periyodunuz ilk 3 yıl sonunda ve devamında 2 yılda bir olarak, kamyonet sınıfında değerlendirilir ise ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir kez olarak periyodunu sürdürecektir.

Kamyonet egzoz Muayene kaç yılda bir yapılır?

Egzoz Emisyon Kaç Gün Geçerli? Binek araçlarda ve resmi araçlar 3 yılda bir yaptırılması gereken bu muayene, ticari araçlarda her yıl yaptırılmalıdır.

Egzoz muayenesi gecikme cezası ne kadar?

Bununla ilgili bir diğer konu ise egzoz muayene cezasıdır. Egzoz muayenesi gecikme cezası 2022 yılı itibariyle 2067 lira olarak belirtiliyor. Bu ceza kesildikten sonra ilk 15 gün içinde ödendiği takdirde %25 ceza indiriminden faydalanılarak 1.550,25 lira olarak ödeme imkânı sunuluyor.

Egzoz muayenesi 1 gün geçerse ne olur?

Egzoz muayene ücretini kaçıranlara kötü bir haberimiz var. Gecikmeler durumunda gecikme cezası ödemektesiniz. Standartlara uymayan araçlara 5.633 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.