Kargo Gönderirken Adres Nasıl Yazılır?

Zarfın üzerine göndericinin adı, soyadı, adresi ve alıcının adı, soyadı, adresi yazılmalı. Bunlar dışında imzanıza, telefon numaranıza veya başka herhangi bir bilgiye gerek yoktur. Yurtiçi kargo nasıl yazılır? Türk Dil Kurumundan bu sözcüğün doğru yazılışını öğrenmek mümkündür.
* Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.
Kargo gönderirken üzerine ne yazılır? Gönderiler üzerine adres ve varış yerinin önüne posta kodunun, doğru, tam ve okunaklı yazılması, gönderilerin vaktinde ve sağlıklı ulaşmasının ilk şartıdır. Tam ve doğru adres şu bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.

Kargo gönderirken üzerine ne yazılır?

Yeni Gönderi hazırlanırken Alıcı Bilgilerinde; “Kişi/Kurum”, “Adres”, “İl”, “İlçe”, Kargo Bilgilerinde; “Ödeme Tipi”, “Kargo İçeriği” ve “Adet” bilgisi doldurulması zorunlu alanlardır.

Adres nasıl yazilir örnek?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır. Papatya mahallesi kısaltılmışı Papatya mah. olacaktır. Fenerciler sokak kısaltılması Denizciler sok. olacaktır.

You might be interested:  Hopa Mng Kargo Nerede?

Adres nasıl yazılmalı?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır.

Aşağıda yer alan sıralamayı sırasıyla uygulayın:

 1. Alıcı adı ve soyadı
 2. Varsa kurum ve şirket adı
 3. Mahalle veya köy ismi.
 4. Cadde ve sokak ismi.
 5. Bina ve daire numarası
 6. İlçe ve il bilgisi.

Adreste kat nasıl yazılır?

Alıcının adıyla soyadından sonra sırasıyla mahalle adını, cadde/sokak adını, apartman adını, apartman ve kapı numarasını yazmak gerekir. Çok katlı bir mesken söz konusuysa kat numarasını yazmak postacı için kolaylık olacaktır. Son olarak posta kodu, ilçe, il adını ve ülke adını yazmak gerekir.

Kargo gönderirken hangi bilgiler gerekli?

Kargoyu gönderen kişinin; kimlik numarası, telefon numarası, açık adresi, sistem üzerinde doğrulanır. Kargoyu alacak kişinin adres ve iletişim bilgilerinin sisteme yansıtılması sağlanır. Kargonun, ağırlık ve hacmi sonucunda çıkarılan ücret ile vergi eklenmiş total ücret halinin bildirilmesi sağlanır.

Kargoda gönderici adresi zorunlu mu?

Maddesi 2.bendinde gönderici kendi adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketlerine bildirmek zorundadır, madde 43/12’ye göre ise kargo şirketleri gönderiyi teslim ederken alıcının kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdür.

Adres yazarken neler büyük harfle yazılır?

15. Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb.

Açık adres nasıl yazılır?

Bir evin ya da iş yerinin tam olarak nerede bulunduğunun ayrıntılı olarak belirtildiği adreslere, açık adres denir. Açık Adres Nasıl Yazılır? Açık adreslerin en üst kısmına mahalle, cadde ve apartman isimleri yazılır. Bunun dışında kat ve daire numarası da mutlaka yazılmalıdır.

You might be interested:  Dolap Uygulamasında Kargo Nasıl Oluyor?

Adres Nasıl Yazılır büyük harf?

5) Adresler için her sözcüğün ilk harfi büyük harfle başlar.

Önce il mi ilçe mi?

Adres yazarken önce il sonra ilçe, ondan sonra mahalle yazmak gerekir. Mektup yazıyorsanız posta kodunu yazdığınız takdirde PTT açısından büyük kolaylık olacak, il, ilçe sıralaması zaten bir fark yaratmayacaktır.

Kargo adres başlığı ne demek?

Ürünü geleceği yerin neresi olduğu kısmı adres başlığı olarak bilinmektedir. Böylece kargo şirketi ürünü nereye göndermesi gerektiğini bilir ve buna göre işlem yapar. Örneğin eğer sipariş eve gelecek ise mutlaka başlığı ev olarak nitelemek gerekir.

Adres kısa adı ne demektir?

WordPress’te, adres kısa adı, bir sayfanın URL’sinde alan adınızdan sonra görünen bir metin bitidir. Temel olarak, sitenizdeki URL’lerin, sitenizdeki her bir sayfayı tanımlayan bölümüdür ( ana sayfa hariç ).

Adres yazılırken ilk ne yazılır?

EV ADRESİ NASIL YAZILIR? Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır.

Kısaltmalı adres nasıl yazılır?

 1. Dilekçede adres metnin hizasından başlar ve sol alta yazılır.
 2. Adres yazılırken kısaltmalar kullanılabilir.
 3. Adres yazımında mahalle için (Mah.)
 4. Sokak için (Sok.)
 5. Numara için (Nu., No.)
 6. Apartman (Apt.)
 7. Telefon (tel.) şeklinde kısaltma yapılarak yazılabilir.

Adres başlığı nasıl oluyor?

Satın aldığımız ürün veya ürünlerin gönderilmesi amacıyla girdiğimiz adres bilgisi evimize ait ise adres başlığı kısmına ‘ev’, iş yerimize ait ise adres başlığı kısmına ‘iş yeri’ veya ‘iş adresi’ yazabiliriz. Böylece söz konusu internet sitesine girdiğimiz adres, başlıkta yazılı olan isimle kaydedilir.

Kargo gönderirken nasıl paketlenir?

Tozlar ve ince taneler sağlam plastik torbalara yerleştirilerek, sıkıca kapatılmalı ve sert bir elyaf karton kutu içinde paketlenmelidir. Sıvılar sızdırmaz kaplarda, strafor gibi güçlü, hafif bir iç malzeme ile paketlenmiş ve plastik bir torba ile kapatılmalıdır ki yolculuk sırasında akmaların önüne geçilebilsin.

You might be interested:  Yurtiçi Kargo Kapıda Ödeme Nasıl Yapılır?

Kargo teslimi nasıl yapılır?

– Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir.

Yurtiçi Kargo Nasıl kargo gönderilir?

Birimimiz iş planına göre talebinize dair bilgilendirme yapacaktır. Kargo görevlimiz adresinize gelecek, yetkili belgesini gösterip ‘Ambar Tesellüm’ fişi vererek kargonuzu teslim alacaktır. Gönderilerinizi 18.00’e kadar Türkiye genelindeki 900’den fazla birimimizden size en yakın olanına teslim edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.