Kargo Gönderirken Adres Nereye Yazılır?

-Alıcının adresi zarfın sağ alt kısmına yazılmalıdır. -Gönderenin adı ve adresi zarfın sol üst köşesine yazılmalıdır. -Tam ve açık adres yazılmalıdır.
* Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.

Adres yazarken önce cadde mi mahalle mi?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır.

Kargo bilgilerine ne yazılır?

Yeni Gönderi hazırlanırken Alıcı Bilgilerinde; “Kişi/Kurum”, “Adres”, “İl”, “İlçe”, Kargo Bilgilerinde; “Ödeme Tipi”, “Kargo İçeriği” ve “Adet” bilgisi doldurulması zorunlu alanlardır.

Alıcı ve gönderen nereye yazılır?

Zarf üzerinde gönderici ve alıcı bilgilerinin tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Gönderici adresinin evrak sayısı ile birlikte sol üst köşeye, sağ alt köşeye ise açık alıcı adresini ilçe posta kodu ile birlikte ilçe / il şeklinde yazılmalıdır.

Adres yazarken nasıl yazılır?

Bu doğrultuda her birimizin bu adres bilgilerini eksiksiz şekilde biliyor olması gerekmektedir. Adres yazımı şu şekilde yapılmaktadır, – Mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, Ilçe / Il şeklinde yazılmaktadır.

You might be interested:  Fransa'Ya Kargo Ne Kadar?

Örnek adres nasıl yazılır?

Adres sıralaması mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, İlçe/İl şeklinde olmalıdır. Papatya mahallesi kısaltılmışı Papatya mah. olacaktır. Fenerciler sokak kısaltılması Denizciler sok. olacaktır.

Adreste cadde ne demek?

Bir evin ya da iş yerinin tam olarak nerede bulunduğunun ayrıntılı olarak belirtildiği adreslere, açık adres denir. Açık Adres Nasıl Yazılır? Açık adreslerin en üst kısmına mahalle, cadde ve apartman isimleri yazılır.

Kargoda gönderici adresi zorunlu mu?

Maddesi 2.bendinde gönderici kendi adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketlerine bildirmek zorundadır, madde 43/12’ye göre ise kargo şirketleri gönderiyi teslim ederken alıcının kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdür.

Kargoda gönderenin adresi yazar mı?

Alıcı, göndericiyi bilmeyecek. Kargo şirketinin bilmesinde sıkıntı yok. O bilgileri kargonun üzerinde yazıyorlar yalnız kargo öyle düz kutu olarak gitmiyor kutunun üzerinde ya da zarfın üzerinde gönderenin bilgileri yazıyor.

Kargoya TC vermek zorunlu mu?

Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

Alıcı Gönderen nasıl yazılır?

1) Gönderici adı, soyadı, adresi mektup zarfının sol üst kısmına yazılmalı. 2) Alıcı adı, soyadı, adresi mektup zarfının sağ alt kısmına yazılmalı. 3) Zarfın sağ üst kısmını boş bırakmaya özen gösterin. Çünkü sağ üst kısma posta pulu eklenecektir.

Posta nasıl gönderilir?

Öncelikle yazdığınız mektubu bir mektup zarfına koymalısınız. Zarfınızın üzerine alıcı ve gönderen kişi bilgilerini, adreslerini yazdıktan sonra mektubunuzu size en yakın PTT şubesine götürebilirsiniz. Zarf üzerine hangi bilgileri nasıl ve nereye yazacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

You might be interested:  Sürat Kargo Takip No Nerede Yazar?

Adres yazılırken il ilçe nasıl yazılır?

Adres yazarken önce il sonra ilçe, ondan sonra mahalle yazmak gerekir. Mektup yazıyorsanız posta kodunu yazdığınız takdirde PTT açısından büyük kolaylık olacak, il, ilçe sıralaması zaten bir fark yaratmayacaktır.

Adres yazarken neler büyük harfle yazılır?

15. Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb.

Kargo adres başlığı ne demek?

Ürünü geleceği yerin neresi olduğu kısmı adres başlığı olarak bilinmektedir. Böylece kargo şirketi ürünü nereye göndermesi gerektiğini bilir ve buna göre işlem yapar. Örneğin eğer sipariş eve gelecek ise mutlaka başlığı ev olarak nitelemek gerekir.

Adres yazarken sokak nasıl yazılır?

  1. Dilekçede adres metnin hizasından başlar ve sol alta yazılır.
  2. Adres yazılırken kısaltmalar kullanılabilir.
  3. Adres yazımında mahalle için (Mah.)
  4. Sokak için (Sok.)
  5. Numara için (Nu., No.)
  6. Apartman (Apt.)
  7. Telefon (tel.) şeklinde kısaltma yapılarak yazılabilir.

Adres formatı nedir?

Alıcının adıyla soyadından sonra sırasıyla mahalle adını, cadde/sokak adını, apartman adını, apartman ve kapı numarasını yazmak gerekir. Çok katlı bir mesken söz konusuysa kat numarasını yazmak postacı için kolaylık olacaktır. Son olarak posta kodu, ilçe, il adını ve ülke adını yazmak gerekir.

Mahalle adları nasıl yazılır?

Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb.

Leave a Reply

Your email address will not be published.