Kargo Paketi Nasıl Hazirlanir?

Paketinizi Hazırlamak için Dört Kolay Adım

 1. İçindekileri taşıyabilecek kadar sağlam bir kutu seçin. Kutunun delik, yırtık, eğik veya başka bir hasarının olmaması gerekir.
 2. Paket içindeki öğeye uygun koruyucu malzemeler seçin ve kullanın.
 3. Paketinizi sağlam bir biçimde kapatın.
 4. Paketinizi uygun bir şekilde etiketleyin.

Gelelim kargo paketi nasıl hazırlanır sorusunun cevaplarına: Gönderinin içine konulacağı kutunun boyutu ürün için doğru olmalı. Kutu/koli ürünün ağırlığını tam anlamıyla taşıyabilecek kadar dayanıklı olmalı.

Kargo paketleme malzemeleri nelerdir?

Kargo paketi hazırlarken içindeki ürünün zarar görmemesi için ürünün kutu ya da kolinin içinde kullanılan malzemelerin genel adı olarak kabul edilen kargo paketleme malzemelerine ambalaj malzemeleri de denir.

PLASTİK AMBALAJ MALZEMELERİ NELERDİR?

 • Balonlu rulolar.
 • Streç filmler.
 • Balonlu torbalar.
 • Kargolar nasıl paketlenir ve araçlara nasıl yüklenir?

  Şubeye teslim edilen kargolar, kargo şirketi tarafından ölçüm, tartım ve içerik kontrolleri yapılarak barkodlanır. Bu işlemden sonra gönderi adrese ulaştırılmak üzere kargo aracına yüklenir. Kargolar gideceğe şehrin kargo araçlarına yüklenmeden önce transfer merkezinden birbirleri ile ayrılır.

  Kargo şirketi paketleme yapar mı?

  Kargoyu, alıcısına ulaşana kadar en az dört ayrı hizmet biriminden geçiriyoruz. Hasarlı olup olmadığına, doğru tartılıp tartılmadığına bakıyoruz. Ayrıca Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi yapabilirsiniz.

  You might be interested:  Tozlu Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

  Kargoya ne verilmez?

  Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları. Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar. İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.

  Ürün paketleme nasıl yapılır?

  Gönderilerinizi paketlerken ihtiyaç duyacağınız paketleme malzemeleri arasında ambalajlar, zarflar ve koli kalemleri de yer alır. Ambalaj ve zarf ürünleriyle gönderdiğiniz ürünün zarar görmeden karşı tarafa ulaşmasını sağlayabilir, koli kalemleri ile de geniş çaplı sevkiyat işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz.

  Paketleme nedir nasıl yapılır?

  Paketleme işlemi ise tüm ekipmanın, malzemenin ve parçaların taşıma yöntemini ve araçların belirlenmesini, uygun şekilde depolanmasını, ambalajlanmasını, muhafazasını ve sevkiyat faaliyetlerini düzenler. Ürün paketlenirken ürüne has özellikler ve ihtiyaçlar unutulmamalıdır.

  Kargo kırılmaması için ne yapılmalı?

  İşte, “kırılabilir” ürünleriniz konusunda herhangi bir kargo sorunu yaşamamanız için önemli ipuçları…

  1. Sert ama hafif bir kutu veya ambalaj seçin.
  2. Dolgu malzemesiyle destekleyin.
  3. 3. Ambalajınız üzerine “kırılabilir” yazın.
  4. Posta kodunun doğru olduğundan emin olun.
  5. Ürününüzü sigortalatın.
  6. İade adresinizi mutlaka yazın.

  Paketleme türleri nelerdir?

  Paketleme Çeşitleri

 • Modifiye atmosfer içermeyen ambalajlar. Bu paketleme türünde modifiye atmosfer teknolojisi kullanılmamaktadır.
 • Vakum ambalajları Ambalajın havasının alınmasından dolayı ürünün mikrobakteriyel bozulması yavaşlamakta, dolayısıyla ürünlerin raf ömrü uzamaktadır.
 • Shrink ambalajlar.
 • Kargo kaç kiloya kadar alıyor?

  ya şunu da ekleyeyim bilindik kargo firmaları tek parça yük limiti olarak 100 kg belirtmiştir. (yurtiçi, aras, mng vs) yani 100 kg üründen fazlasını taşımamaktadırlar ki zaten forklift, transpalet gibi kaldırma araçları kullanma zorunlulukları da yoktur

  Kargo ücreti ne kadar?

  Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

  You might be interested:  Aras Kargo Köroğlu Şubesi Bolu Nerede?
  Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL

  PTT kargo paketleme yapıyor mu?

  Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

  En ucuz kargo ne kadar?

  Yurtiçi kargo şehir içi kargo fiyatı: 0 – 1 kg aralığındaki kargolar 16,95 TL – 24,66 TL arasında değişmektedir. Yurtiçi kargoda 1 kg gönderi ücreti: 24,66 TL – 43,65 TL arasında değişmektedir. Yurtiçi kargoda 2 kg gönderi ücreti: 26,62 TL – 55,95 TL arasında değişmektedir.

  Kargo kutu verir mi?

  Yurtiçi Kargo Şubelerinde gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo’da her ihtiyaca yönelik farklı ebatta gönderileriniz için tam 24 çeşit ambalaj var.

  PTT kargo fiyatı ne kadar?

  PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

  PTT kargo paketleme yapıyor mu?

  Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

  Kargo içeriği kontrol ediliyor mu?

  Bunun da önüne geçilmesi için mektup gibi haberleşme gönderileri hariç diğer bireysel gönderilerin gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilmesi şartı getirildi. Kargo içeriği kargoyu gönderenin huzurunda yetkililer tarafından açılarak kontrol edilecek.

  PTT kargo neler yasak?

  Yasaklı Ürünler:

  You might be interested:  Kargo Paketlendi Ne Demek?
 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • Gönderilen kargonun üzerine ne yazılır?

  Gönderi üzerine tam, doğru ve okunaklı adres ve posta kodu yazma örneği yukarıdaki gibidir. * Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.