Kargo Şirketi Nasıl Açılır?

Kargo firması açmak, son zamanlarda gelirleri artan kargo firmalarının bir şubesini açarak gerçekleştirilebilir. Bunun dışında eğer sıfırdan bir kargo şirketi açmak istiyorsanız bunun için birkaç milyar TL’yi gözden çıkarmanız ve profesyonel bir çalışma gerçekleştirmeniz gereklidir.
Kargo şubesi açmak için resmi işlemleri tamamlamak için çatı şirketinizin yetki belgelerine ihtiyacınız olacak. İlgili belgeler ile birlikte dükkan için aldığınız çalışma ruhsatını da birleştirerek bir mali müşavir veya muhasebeciden yardım alarak işletmenizi kurmanız gerekir.
Kargo Firması Nasıl Açılır 2022 Bayilik ve Franchising Aras Kargo Bayilik Alma 2022 Şartları Aras kargo bayiliği almanın şartlarını maddeler halinde sıralamamız gerekirse; Aras kargo isim hakkı almak için ortalama 30 Bin TL ve 60 Bin TL arasında ücret ödenmesi gerekmektedir.

Kargo şirketi kurmak ne kadara mal olur?

Şahıs şirketiniz için ticaret odasına kayıt olmanız gerekli olur ise, Ticaret odası kayıt ücreti yaklaşık 1.600 – 1.800 TL civarı olacaktır. 2021 yılındaki minimum gereksinimler dikkate alındığında, tek ortaklı bir Kargo LİMİTED ŞİRKETİNİN KURULUŞ MALİYETİ 2.300 TL ‘den başlamaktadır.

Kargo Şubeleri ne kadar kazanıyor?

2-Kargo firmaları, bayilik usulü ile açılan işletmeler için, gönderimlerden yüzde 13, gelen gönderiler için ise yüzde 18 kâr marjı vermektedir. 3-Örneğin bedeli 20 TL olan bir kargo, şubeye geldiğinde 3,60 TL kar edersiniz. Bedeli 20 TL olan bir kargo, sizin şubenizden çıktığında ise 2,60 TL kar elde edersiniz.

You might be interested:  N11 Kargo Iade Nasıl Yapılır?

Kargo şirketleri nasıl çalışır?

Şubeye teslim edilen kargolar, kargo şirketi tarafından ölçüm, tartım ve içerik kontrolleri yapılarak barkodlanır. Bu işlemden sonra gönderi adrese ulaştırılmak üzere kargo aracına yüklenir. Kargolar gideceğe şehrin kargo araçlarına yüklenmeden önce transfer merkezinden birbirleri ile ayrılır.

MNG Kargo bayilik veriyor mu?

Ticaretin kapılarını kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimcilere açıyoruz. Güçlü, güvenli ve karlı bir yatırım yapmak isteyenleri MNG Kargo acentesi olmaya davet ediyoruz. Seçim yaptığınız il / ilçe için şu an başvuru kabul edemiyoruz.

Kaç tane kargo var?

 • MNG Kargo. MNG Kargo 2003 yılında hizmet hayatına başlamıştır.
 • Aras Kargo. Aras Kargo, 1979 yılında Celal Aras tarafından Aras Dağıtım ve Pazarlama olarak kurulmuştur.
 • Sürat Kargo. Sürat Kargo 2003 yılında kurulmuş, 2015 yılı itibariyle TMSF çatısı altına girmiştir.
 • Yurtiçi Kargo.
 • PTT Kargo.
 • Vatan Kargo.
 • UPS Kargo.
 • İyi Kargo.
 • Kurye şirketi nasıl kurulur?

  Kurye şirketi kurulum aşaması ve maliyet oranları

  1. Personel alımı
  2. Tek tip kıyafet satın alma ve markalaşma (gerekirse)
  3. Süreç otomasyonu.
  4. Yazarkasa alımı (ve daha fazla bakımı)
  5. Araç alımı veya kiralanması (gerekli)
  6. İletişim (mobil, şehir, İnternet)
  7. Ofis malzemeleri.
  8. Banka masrafları (çoğu vakit tahsilât)

  Kargocular ne kadar kazanıyor 2022?

  2022 Araç Takip Görevlisi (Kargo) Maaşları Araç Takip Görevlisi (Kargo) maaşı ortalama aylık 8385 _TL’dir. En düşük Araç Takip Görevlisi (Kargo) maaşı 6695 _TL, En yüksek ise 10075 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız

  Aras Kargo çalışanları ne kadar maaş alıyor?

  Aras Kargo’nun maaş politikasının merkezinde asgari ücret vardır. İşe yeni başlayan personeller asgari ücret tutarında yani 3 bin 200 TL civarında maaşla başlar. Yani en düşük Aras Kargo personel maaşı 3 bin 200 TL seviyesindedir.

  You might be interested:  Söğütlü Mng Kargo Nerede?

  Vatan kargo kime ait?

  Şirketin sahibi ve kurucu olarak Fas uyruklu Souad Bouaddi isimli bir kişi görünüyor. Bu kişinin 27 Temmuz 2020 tarihinde soyadını Kutlu olarak değiştirdiği yine resmi belgelerde yer alan bilgilerden biridir. Şirketin genel merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunuyor.

  Kargo araçları gece çalışır mı?

  Kargolar gündüz şubelerde toplanır gece Tır ve Ucaklar ile gideceği yere gönderilir. Evet.Kargolar gece nakliye islemine devam eder.

  GKN kargo bayilik veriyor mu?

  İSTANBUL(AA) – GKN Kargo yoğunlaşan iş hacmiyle yeni noktalara ulaşmak için Türkiye çapında bayilik vermeye başladı.

  PTT bayilik veriyor mu?

  T.C. Gerçek ve tüzel kişilere teminat alınmak suretiyle PTT işyeri bulunmayan yerleşim yerlerinde PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık PTT Acentelikleri verilecektir.

  MNG Kargo kime ait?

  2000 yılından bu yana Türkiye’ye 5 milyar dolardan fazla yatırım getirmeyi başaran Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılar ve başta Haydar Sancak ile Suat Sancak olmak üzere, Sancak Ailesi 2017 yılında MNG Kargo’yu satın almıştır.

  UPS yetkili servis sağlayıcı nedir?

  UPS, United Parcel Servise (Birleşik Paket Hizmeti) sözcüklerinin kısaltmasıdır. UPS taşımacılık, zaman içinde Amerika’daki eyaletlerlede ve daha sonra diğer kıtalarda hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizde yaygın olarak UPS kargo olarak bilinen firma, dünyanın en büyük paket teslimat şirketi olmayı başarmıştır.

  Lojistik şirketi kurmak kaç para?

  Şahıs şirketiniz için ticaret odasına kayıt olmanız gerekli olur ise, Ticaret odası kayıt ücreti yaklaşık 1.600 – 1.800 TL civarı olacaktır. 2021 yılındaki minimum gereksinimler dikkate alındığında, tek ortaklı bir Taşımacılık ve Lojistik LİMİTED ŞİRKETİNİN KURULUŞ MALİYETİ 2.300 TL ‘den başlamaktadır.

  Nakliye şirketi kurmak için ne gerekli?

  Lojistik, nakliye firması kurmak istiyorum.

  You might be interested:  Başakşehir Aras Kargo Nerede?
 • Üzerinde T.C Kimlik numarası bulunan noter tarafından onaylanmış Nüfus Cüzdanı Belgesi (Kuruluş aşamasında vergi Dairesine bizzat kendiniz müracaat edecek iseniz gerekli değil)
 • İmza Beyannamesi.
 • İkametgah adresi belgesi.
 • Kira sözleşmesi.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.