Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Genel olarak KP ile başlayan PTT kargo takip numarası sorgulama alanındaki kutucuğa eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir. PTT kargo takip barkod ile kısa sürede gerçekleştirilebilir. Barkod, gönderi sorgulama alanındaki yere girildikten sonra arama tuşuna basılmalıdır.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kargo şirketlerinin kargoyu yollamanız ardından size verilen kağıtta kargo takip numarası yer almaktadır. Kargo takip numarasını bir yere kaydederek internet üzerinden hangi kargo şirketiyle gönderim yaptıysanız sitesine girerek takibini gerçekleştirebilirsiniz.
“PTT kargo takibi nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayan müşteriler için bir başka takip yöntemi ise e-devlet uygulaması üzerinden yapılandır. E-devlet şifresi ve T. C. kimlik numarası ile sisteme giriş yapan bireyler, adına kayıtlı PTT kargo gönderilerini görebilmekte ve son durumu hakkında bilgi edinebilmektedir.

Kargo takip numarası nasıl?

Kargo takip numaranız, kargoyu gönderen şubeye teslim ettiğinizde size verilen etikette bulabilirsiniz. Eğer bu etiketi bulamıyorsanız şubeyi arayarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Sizden isminizi soy isminizi ve kargoyu nereye gönderdiğiniz bilgisini isteyeceklerdir.

You might be interested:  Dağıtıma Çıkarılan Kargo Ne Zaman Gelir?

Kargo takip numarası kaç haneli olur?

Gönderim Nerede? Lütfen 12 haneli gönderi takip numaranızı ya da 8 haneli fatura numaranızı giriniz. Gönderi kaydı yapılan kargonun sistemde takibi için oluşturulan numaradır.

Kargo takip kodu nerede yazar?

Eğer kargo gönderiyorsanız şubedeki güzel insan size bir irsaliye veya fatura verecektir. Bu faturanın sağ üstünde bir yerlerde bulunan kodlardan biri kargo takip numaranızdır. Büyük ihtimalle de irsaliyenin köşesindeki barkodun altında yazan rakamlar sizin takip kodunuzdur.

Kargo takip numarası ne zaman gelir?

Kargo firmalarının takip numarası oluşturması bir kaç saat sürmektedir. Gün içinde 15:00’e kadar verilen siparişlerin kargo takip numaraları çoğunlukla ertesi sabah görülebilmektedir.

Kargonun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Kargomun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

 1. Web sitemizin “Gönderi Takibi”) modülü üzerinden.
 2. Çağrı Merkezimizi (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
 3. Mobil Servislerimiz ‘den faydalanarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargo takip numarası olmadan kargo alınır mı?

Kargo takip numarası olmadan kargonuzun nerede olduğunu internet üzerinden sorgulamanız mümkün değildir.

Kargo hangi şubede?

Ptt kargom hangi şubede, kargom hangi Ptt şubesinde? diye soruyorsanız, telefon numarası ile sorgulamak en doğru yol olacaktır. Telefon ile kargo takip öğrenmek için sadece 444 1 788 numaralı hattı aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli olacaktır.

PTT kargo nasil takip ederim?

PTT gönderi takip için;

PTT Kargo Takip linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede sizden 13 haneli barkod numarası istenecek. Kargo gönderimi esnasında size verilen evrakta kargo numarası yazıyor olacaktır. 13 haneli barkod numarasını tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız.

Aras Kargo Takip No nasıl başlar?

Aras kargo sitesinden 13 haneli içinde rakamlar olan numaralarla takip edebilirsiniz.

You might be interested:  Temassız Teslimat Ne Demek?

Yottapat!

 • AB yazılan yere örnekte olan ilk 2 harfi yazın.
 • 123456 yazan 1. kısma sizdeki 6 haneli 1. numarayı yazın.
 • 123456 yazan 2. kısma sizdeki 6 haneli 2. numarayı yazın.
 • Kargo Takip Sistemi Nedir?

  İnternet üzerinden ürün alındığında hem satıcının hem de alıcının ürün kargoya verildikten sonraki takip sürecini anlatan bir kavramdır. Kargonun gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlar. Alıcı ve satıcı arasında teslimat açısından koordineyi oluşturur.

  Kargo takip numarası ne demek?

  Takip numarası nedir? Takip numarası, her bir pakete gönderilmeden hemen önce atanan belirli bir numaradır. Bu numara benzersiz bir kimlik kodu olarak çalışır ve insanların paketlerini kalkıştan (depo, depolama merkezi…) ulaşması gereken son varış noktasına kadar takip etmelerine ve takip etmelerine olanak tanır.

  Ürünün kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

  Bir ürünü satın almadan önce ürün sayfasındaki “Kargo Bilgileri” bölümünden ürünün hangi şehirden, ne zaman, hangi kargo şirketi ile gönderileceğini öğrenebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra satıcı ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü adresine gönderir ve kargo bilgilerini sisteme girer.

  Kargo saat kaçta yola çıkar?

  Hata

  Ürün ve Hizmetler Kapsam Teslimat Hizmet Günleri (gün x saat)
  Şubeden Şubeye 600 – 1200 km arası Pazartesi – Cuma // 09:00 – 18:00 Cumartesi // 09:00 – 17:00
  1200 km üstü
  Kapıdan Şubeye 600 km altı Pazartesi – Cuma // 09:00 – 18:00 Cumartesi // 09:00 – 17:00

  1 günde kargo gelir mi?

  Türkiye genelinde *geçerli olan illerde şehir içi acil kargo gönderileriniz için geçerli olan bu hizmetimiz de gönderilerinizi aynı gün alıcısına ulaştırıyoruz. Tek yapmanız gereken kargonuzu en geç saat 11.00’a kadar şubemize teslim etmiş olmanızdır.

  Kargo gece yola çıkar mı?

  Kargolar gündüz şubelerde toplanır gece Tır ve Ucaklar ile gideceği yere gönderilir. Evet.Kargolar gece nakliye islemine devam eder.

  You might be interested:  Pazarium Hangi Kargo Ile Calisiyor?

  Kargo takip numarası ne demek?

  Takip numarası nedir? Takip numarası, her bir pakete gönderilmeden hemen önce atanan belirli bir numaradır. Bu numara benzersiz bir kimlik kodu olarak çalışır ve insanların paketlerini kalkıştan (depo, depolama merkezi…) ulaşması gereken son varış noktasına kadar takip etmelerine ve takip etmelerine olanak tanır.

  PTT kargo takip numarası nerede yazar?

  İnternetten http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresine giriş yapın. Açılan sayfada kargo takip bölümü gelerek PTT takip numarasını (barkod numarası) yazarak kargo takibi yapabilirsiniz. Kargo takip kodunu büyük ve küçük harflere dikkat ederek hatasız yazmaya özen gösterin.

  Aras Kargo takip numarası nerede yazıyor?

  ARAS KARGO TAKİP NO

  Bu numara, gönderi işlemi gerçekleştirilirken oluşturulan belgenin üzerinde yer almaktadır.

  Kargo takip kodu ne işe yarar?

  Satışı yapılan ürünün kargoya verilip verilmediğini, eğer verildiyse o anda nerede olduğunu, tahmini teslim zamanını müşterinin online olarak takip edebilmesini sağlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.