Kargo Teslimi Nasıl Yapılır?

Kargo Teslimi Nasıl Yapılır? Gir-in hesabına giriş yapmak için linki tıkla. Hesabına giriş yaptıktan sonra lokasyona tıkla. Resimde görüldüğü gibi kargo seçeneklerine tıkla ve açılan bölümden ‘Kargo’ya tıkla.

Kargo yaparken nelere dikkat edilmeli?

Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kargo Yollamak İçin Hangi Bilgiler Gerekli.
 • Alıcı ve Gönderici İletişim Bilgilerini Tam ve Doğru Yazın.
 • Kargo Ücretinin Kimin Ödeyeceğini Belirleyin.
 • Sağlam Paketleme Gerçekleştirin.
 • Ürünün Varış Zamanını Hesap Ederek Kargolama Yapın.
 • Kargo eve gelince aramak zorunda mı?

  Kargo firmaları telefonla bildirim yapmak zorunda değiller

  Kargo firmalarının, alıcıya önceden ulaşarak, siparişin ne zaman teslim edileceğine dair bilgi verme zorunluluğu yok.

  Kargo teslim Nasıl Alınır?

  Gönderinizin doğrudan alıcının adresine teslim edilmesini istemişseniz, kargo görevlimiz kimlik ibrazı karşılığında gönderiyi alıcıya teslim eder. Eğer görevlimiz, alıcının adresinde kimseyi bulamazsa, ‘Kargo İhbar Notu’ bırakır ve gönderiyi şubeye geri getirir.

  Kargo teslim alırken T.C Kimlik No vermek zorunlu mu?

  Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

  You might be interested:  Kamyon Akü Takviye Nasıl Yapılır?

  Kargo kutusu nasıl hazırlanır?

  Gelelim kargo paketi nasıl hazırlanır sorusunun cevaplarına:

  Gönderinin içine konulacağı kutunun boyutu ürün için doğru olmalı. Kutu/koli ürünün ağırlığını tam anlamıyla taşıyabilecek kadar dayanıklı olmalı. Mümkün mertebe oluklu, karton oluklu ve kaliteli dış kaplamaya sahip kutular seçilmeli.

  Kargo ücreti ne kadar?

  Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

  Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
  Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL

  18 Yaş Altı kargo teslim alabilir mi?

  Kargo da bana ait ve araştırmalarıma göre 18 yaşından küçüklerin kargo alması yasak diye de bir kanun/kural yok.

  Evde olmayınca kargo nereye gider?

  yoksa atar kapının önüne gider. Aras kargo arayıp müsaitseniz şu saatte kargonuzu teslim edelim diyor. Ben genelde dışarda olduğumdan şubeden gelip alacağım diyorum. Diğer firmalar özellikle ptt önüne gelene veriyor kargoyu.

  Kapıya gelen kargo alınmazsa ne olur?

  Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

  Bana gelen kargoyu başkası alabilir mi?

  Eğer kargo gönderisi alıcının kendisine teslim şeklindeyse hayır. Ama normal gönderi ailendenden biri kimlikleri ile ürünü teslim alabilir. Ailen alabilir.

  Kargo kapıda kontrol edilir mi?

  – Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir.

  You might be interested:  Ucuz Kargo Nasıl Gönderilir?

  Kargo teslim süresi ne kadardır?

  Hata

  Ürün ve Hizmetler Kapsam Hedeflenen Teslim Süresi*
  Minimum
  Şubeden Kapıya 600 – 1200 km arası 2 İş Günü
  1200 km üstü 3 İş Günü
  Kapıdan Kapıya 600 km altı 1 İş Günü

  Kargoya TC vermek tehlikeli midir?

  belirli bir tarihe kadar (ilk entry’nin girildiği tarih) kargolara zorunlu tutulmuştu. ancak bu madde sonradan kaldırılmıştır. yani karayolları taşıma yönetmeliğinde kargoların kimlik bilgileri alması isteniyordu. bu sonradan kaldırıldı. ancak kimlik numaranızı verdiğinizde de başınıza bir şey gelmez zaten.

  Kargo kime teslim edilir?

  Kargolarınız, kimlik ibraz etmesi karşılığı alıcısına faturada belirtilen adresinde kuryelerimiz tarafından teslim edilir. Adreste alıcının olmaması durumunda, adrese kargoyu getirdiğimize dair ihbar notu bırakılır ve kargo şubeye geri getirilir.

  Kargo gönderirken üzerine ne yazılır?

  Yeni Gönderi hazırlanırken Alıcı Bilgilerinde; “Kişi/Kurum”, “Adres”, “İl”, “İlçe”, Kargo Bilgilerinde; “Ödeme Tipi”, “Kargo İçeriği” ve “Adet” bilgisi doldurulması zorunlu alanlardır.

  Kargo gönderirken üzerine ne yazılır?

  Yeni Gönderi hazırlanırken Alıcı Bilgilerinde; “Kişi/Kurum”, “Adres”, “İl”, “İlçe”, Kargo Bilgilerinde; “Ödeme Tipi”, “Kargo İçeriği” ve “Adet” bilgisi doldurulması zorunlu alanlardır.

  Kargoda zarar gören üründen kim sorumlu?

  Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.

  Kargo içeriği kontrol ediliyor mu?

  Bunun da önüne geçilmesi için mektup gibi haberleşme gönderileri hariç diğer bireysel gönderilerin gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilmesi şartı getirildi. Kargo içeriği kargoyu gönderenin huzurunda yetkililer tarafından açılarak kontrol edilecek.

  Kargo gönderme üstüne ne yazılır?

  Gönderiler üzerine adres ve varış yerinin önüne posta kodunun, doğru, tam ve okunaklı yazılması, gönderilerin vaktinde ve sağlıklı ulaşmasının ilk şartıdır. Tam ve doğru adres şu bilgileri içerecek şekilde yazılmalıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.