Kargo Tipi Ne Demek?

Kargo tipi dosya ne demek? Dosya: 0-500 gr. arası dokümanlara verilen addır. Gelen kargo: Alıcı müşteriye gelen kargodur.

Kargo tipi dosya ne demek?

Dosya ve Mİ paketlerin, fatura vb. evrakların gideceği hatlara / birimlere göre ayrılarak bir arada taşınması amacıyla yerleştirildikleri ağzı mühürlenebilen torbadır.

Kargo ödeme tipi po at ne demek?

N: Kargo ücretinin nakit ödendiği/ödeneceği anlamına gelir. MH: Kargonun ücretinin gönderici tarafından ödendiğini belirtir. PO: Kargo ücreti peşin ödendi demektir. UA: Kargo ücretinin teslim edilecek kişiden alınacağını belirtir.

Ödeme tipi Üa at ne demek?

ÜA (Ücret Alıcıdan) : ÜA kısaltmasının faturanızda işaretli olduğunu ya da yazılı olduğunu gördüğünüzde, taşıma bedelinin alıcı tarafından ödeneceğini belirtmiş olduğunuzu söyleyelim. AT (Adrese Teslim) : Genellikle en çok tercih edilen adrese teslim gönderilerde faturanızda AT kısaltmasını görürsünüz.

Ödeme tipi gönderici ödemeli ne demek?

Gönderici Ödemeli (G.Ö) : Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir. Şube’den yapacağınız gönderilerde kargo ücretini gönderi esnasında nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

You might be interested:  Kargo Alıcı Öder Ne Demek?

Kargo ücreti ne kadar?

Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL

Kurye dağıtıma ne zaman çıkar?

Hata

Ürün ve Hizmetler Kapsam Teslimat Hizmet Günleri (gün x saat)
Şubeden Şubeye 600 – 1200 km arası Pazartesi – Cuma // 09:00 – 18:00 Cumartesi // 09:00 – 17:00
1200 km üstü
Kapıdan Şubeye 600 km altı Pazartesi – Cuma // 09:00 – 18:00 Cumartesi // 09:00 – 17:00

Ödeme Tipi P ne demek?

Peşin Ödemeli (P.Ö.)

Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir.

PTT kargo ücreti ne kadar?

PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

MNG kargo Üa ne demek?

İsterseniz taşıma ücretini alıcı ödesin. (Ücret Alıcıdan) Kısaltma: ÜA.

PTT kargo ödeme tipi pp ne demek?

ptt kargoda gönderi ücretinin gönderirken peşin alındığını gösteren ifade.

Kargo kaç kiloya kadar taşıyor?

ya şunu da ekleyeyim bilindik kargo firmaları tek parça yük limiti olarak 100 kg belirtmiştir. (yurtiçi, aras, mng vs) yani 100 kg üründen fazlasını taşımamaktadırlar ki zaten forklift, transpalet gibi kaldırma araçları kullanma zorunlulukları da yoktur

MNG kargo kaç günde gelir hesaplama?

Normal şartlar dahilinde (olağan üstü haller, olumsuz hava ve ulaşım şartları, mücbir sebepler, vb. haricinde) 600 km’ye kadar mesafesi olan gönderiler il merkezlerine 1 (bir) iş günü; 600-1000 km arası mesafesi olan gönderiler 2 (iki) iş günü; 1000 km’den daha fazla mesafesi olan gönderiler ise 3 (üç) iş günü

You might be interested:  N Kolay Kurye Ne Zaman Gelir?

En ucuz kargo şirketi hangisi?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

Gönderi tipi standart alıcı ödemeli ne demek?

YURT İÇİ TAŞIMACILIKTA ALICIDAN ÖDEMELİ PAKET GÖNDERİM KURALLARI. 1-) GÖNDEREN tarafından yapılacak navlun ücreti alıcı tarafından ödenecek gönderimlerde, alıcı kargo ücretini ödemez ise teslimat yapılmaz. GÖNDEREN, talimatı olmaksızın teslimat yapılsa dahi kargo ücretini ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Alıcı ödemeli kargo nasıl gönderilir?

Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Yurtiçi Kargo’ya tahsil edilecek tutar, İş Bankası/Diğer Banka kredi kartı ve İş Bankası kartı ise taksit sayısı bilgileri ile direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir.

PTT kargo ödeme tipi pp ne demek?

ptt kargoda gönderi ücretinin gönderirken peşin alındığını gösteren ifade.

Adli Tıp posta kargoları veya kargolar nasıl alınıp verilir?

ç) Adli tıp gönderileri değer gösterilmeden postaya verilse dahi, değer konulmuş veya sigortalı gibi tertip ve ambalaj edilerek emniyete alınır ve değer konulmuş veya sigortalı gibi işleme tabi tutulur.

Kargo işlem durumu ne demek?

Ürünlerinizin kargo firmasına teslim edildiğini bildiren aşamadır. Kargo takip bilgisi size ayrıca gönderilecektir.

Kargo bilgileri nasıl yazılır?

Gönderi üzerine tam, doğru ve okunaklı adres ve posta kodu yazma örneği yukarıdaki gibidir. * Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.