Kargo Üstüne Adres Nasıl Yazılır?

Gönderi üzerine tam, doğru ve okunaklı adres ve posta kodu yazma örneği yukarıdaki gibidir. * Posta pulu zarfın sağ üst köşesinde, * Gönderici adresi ve posta kodu zarfın sol üst köşesinde, * Alıcının adresi ve posta kodu, zarfın sağ alt kısmına ve zarfın alt kenarında 2- 2,5 cm boşluk kalacak şekilde olmalıdır.

Örnek adres nasıl yazılır?

Aşağıda yer alan sıralamayı sırasıyla uygulayın:

 • Alıcı adı ve soyadı
 • Varsa kurum ve şirket adı
 • Mahalle veya köy ismi.
 • Cadde ve sokak ismi.
 • Bina ve daire numarası
 • İlçe ve il bilgisi.
 • Doğru adres nasıl yazılır?

  Doğru adres nasıl yazılır? Bu doğrultuda her birimizin bu adres bilgilerini eksiksiz şekilde biliyor olması gerekmektedir. Adres yazımı şu şekilde yapılmaktadır, – Mahalle, cadde, sokak, mevki, apartman numarası / daire numarası, Ilçe / Il şeklinde yazılmaktadır.

  Açık adres nasıl yazılır?

  Bir evin ya da iş yerinin tam olarak nerede bulunduğunun ayrıntılı olarak belirtildiği adreslere, açık adres denir. Açık Adres Nasıl Yazılır? Açık adreslerin en üst kısmına mahalle, cadde ve apartman isimleri yazılır. Bunun dışında kat ve daire numarası da mutlaka yazılmalıdır.

  You might be interested:  Mng Kargo Ipekböceği Şubesi Nerede?

  Kargo göndermek için hangi bilgiler gerekli?

  Kargoyu gönderen kişinin; kimlik numarası, telefon numarası, açık adresi, sistem üzerinde doğrulanır. Kargoyu alacak kişinin adres ve iletişim bilgilerinin sisteme yansıtılması sağlanır. Kargonun, ağırlık ve hacmi sonucunda çıkarılan ücret ile vergi eklenmiş total ücret halinin bildirilmesi sağlanır.

  Kargo adres başlığı ne demek?

  Ürünü geleceği yerin neresi olduğu kısmı adres başlığı olarak bilinmektedir. Böylece kargo şirketi ürünü nereye göndermesi gerektiğini bilir ve buna göre işlem yapar. Örneğin eğer sipariş eve gelecek ise mutlaka başlığı ev olarak nitelemek gerekir.

  Adres yazarken neler büyük harfle yazılır?

  15. Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb.

  Iç kapı dış kapı no nasıl yazılır?

  Nasıl Yazılır

  Eğer pozisyon, şirket vesaire söz konusu değilse ilk satıra alıcının adıyla soyadını yazmak yeterlidir. Alıcının adıyla soyadından sonra sırasıyla mahalle adını, cadde/sokak adını, apartman adını, apartman ve kapı numarasını yazmak gerekir.

  Alıcı ve gönderen nereye yazılır?

  Zarf üzerinde gönderici ve alıcı bilgilerinin tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Gönderici adresinin evrak sayısı ile birlikte sol üst köşeye, sağ alt köşeye ise açık alıcı adresini ilçe posta kodu ile birlikte ilçe / il şeklinde yazılmalıdır.

  Önce il mi ilçe mi?

  Adres yazarken önce il sonra ilçe, ondan sonra mahalle yazmak gerekir. Mektup yazıyorsanız posta kodunu yazdığınız takdirde PTT açısından büyük kolaylık olacak, il, ilçe sıralaması zaten bir fark yaratmayacaktır.

  Kargoda gönderici adresi zorunlu mu?

  Maddesi 2.bendinde gönderici kendi adres ve kimlik bilgilerini tam ve doğru olarak kargo şirketlerine bildirmek zorundadır, madde 43/12’ye göre ise kargo şirketleri gönderiyi teslim ederken alıcının kimlik bilgilerini almak ve kaydetmekle yükümlüdür.

  You might be interested:  Dragos Aras Kargo Nerede?

  Kargo verirken nelere dikkat etmeliyiz?

  Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kargo Yollamak İçin Hangi Bilgiler Gerekli.
 • Alıcı ve Gönderici İletişim Bilgilerini Tam ve Doğru Yazın.
 • Kargo Ücretinin Kimin Ödeyeceğini Belirleyin.
 • Sağlam Paketleme Gerçekleştirin.
 • Ürünün Varış Zamanını Hesap Ederek Kargolama Yapın.
 • Kargoya TC vermek zorunlu mu?

  Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

  Adres yazarken no nasıl yazılır?

  1. Dilekçede adres metnin hizasından başlar ve sol alta yazılır.
  2. Adres yazılırken kısaltmalar kullanılabilir.
  3. Adres yazımında mahalle için (Mah.)
  4. Sokak için (Sok.)
  5. Numara için (Nu., No.)
  6. Apartman (Apt.)
  7. Telefon (tel.) şeklinde kısaltma yapılarak yazılabilir.

  Adres yazarken neler büyük harfle yazılır?

  15. Mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak adlarında geçen mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak kelimeleri büyük harfle başlar: Halit Rifat Paşa Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Karaköy Meydanı, Zafer Meydanı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Ziya Gökalp Bulvarı, Nene Hatun Caddesi, Cemal Nadir Sokağı, İnkılap Sokağı vb.

  Adres başlığı nasıl yazılır örnek?

  Satın aldığımız ürün veya ürünlerin gönderilmesi amacıyla girdiğimiz adres bilgisi evimize ait ise adres başlığı kısmına ‘ev’, iş yerimize ait ise adres başlığı kısmına ‘iş yeri’ veya ‘iş adresi’ yazabiliriz. Böylece söz konusu internet sitesine girdiğimiz adres, başlıkta yazılı olan isimle kaydedilir.

  Kat daire nasıl yazılır?

  Alıcının adıyla soyadından sonra sırasıyla mahalle adını, cadde/sokak adını, apartman adını, apartman ve kapı numarasını yazmak gerekir. Çok katlı bir mesken söz konusuysa kat numarasını yazmak postacı için kolaylık olacaktır. Son olarak posta kodu, ilçe, il adını ve ülke adını yazmak gerekir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.