Kayıtsız Kargo Ne Demek?

Kayıtsız kargo ne demek? Posta idaresinin normal tarifesi üzerinden gönderilen ayrıca özel kayıt hizmet ve işlemlere tabi olunmayan, normal sürelerde yerine ulaştırılan, ilave ücretler ödenmeyen normal gönderilere kayıtsız posta denir.
Kayıtsız küçük paket, yurt dışına gönderilen, 2 kilogramı geçmeyen ve PTT tarafından takip numarası verilmeyen paketlere verilen addır.

Kayıtsız Posta kaç günde gelir?

kargocuya baglıişini yapıyorsa takipli ile aynı zamanda geliyor, erkenden 10-15 günde getirdiyoksa kutuda bekliyor kargo,ne zaman canı isterse,önemsemiyor nasıl olsa takip edemiyor,yada yokediyor

PTT kayıtsız gönderi ne demek?

KAYITSIZ MEKTUP NEDİR? Kayıtsız mektup takip edilebilme özelliği olmayan diğer mektuplara göre biraz daha geç teslim edilen gönderim türüdür. Kayıtsız mektuplar gönderildikten sonra, alıcı adresine teslim edilene kadar mektubun nerede olduğunu sorgulanamayacaktır.

Takipsiz kargo nasıl takip edilir?

cainiao.com/ adresine yazın. Hava limanına girdi mi Türkiye içi takip kodu çıkıyor. RQ3636363MY gibi ve bu PTT sisteminden takip edebilmemiz için kod oluyor. Ayrıca o site üzerinden de durumuna bakabiliyorsunuz.

Takipsiz kargo gelir mi?

Takipsiz kargo seçeneğinde rastgele zamanlarda belli başlı hareketleri giriyorlar ve kargonun tam olarak nerede olduğunu bilemiyorsun. Eğer ufak tefek şeyler alıyorsan takipsiz olması pek önemli değil çat kapı geliyor kargolar.

You might be interested:  Zübeyde Hanım Aras Kargo Nerede?

PTT kargo ücreti ne kadar?

PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir. PTT kargoda 3 kg ile 30 kg olan gönderinin her 1 kg ücreti ( 30 kg dahil olmak üzere) 1,80 TL’dir. PTT kargoda 4 kg olan gönderinin ücreti ( 4 kg dahil olmak üzere) 21,80 TL’dir.

Cezaevine kargo kaç günde gider?

PTT’nin ise yurt içi ortalama 2-3 gün teslim süresi vardır. Bu süre içerisinde mektup size ulaşacaktır. Size gönderilen mektubu takip etme imkanı vardır ancak bunun için cezaevindeki mektup gönderen, mektubu APS Kargo yada APS olarak göndermeli ve kesinlikle size ait cep telefonunu adres içinde yazmalıdır.

PTT kargo adıma gelen kargo var mı?

Adıma Kargo Var Mı? Size en yakın olan PTT Kargo şubesine giderek ve ya 444 1 788 numarasını arayarak adınıza kargo olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden isim ile PTT kargo takip işlemi yapılamamaktadır.

PTT kayıtlı küçük paket ne demek?

Ticari değeri olsun veya olmasın, her türlü eşya kapsayan ve kapsamında haberleşme mahiyetinde yazı bulunmayan ve mektup postası ile gönderilmek üzere postaya verilen gönderilere ‘Küçük Paket’ denir. Gönderi üzerine ‘Petit Paquet’ veya ‘Small Packet’ ibaresi yazılır.

Takipsiz kargo ne demek?

ülkeye giriş ve gümrük aşamalarını göremediğiniz, signed olmayan, tracking yapılamayan, kim vurduya gitmesi yüksek, ptt mevzuatına göre kapıya, girişe bırakılması kafi, yüksek risk içeren ve teslimatının şans işi olduğu bir kargo/paket gönderim şekli.

AliExpress kargolarını kim dağıtıyor?

Çinli e-ticaret devi Aliexpress.com, dünyanın dört bir yanında bulunan müşterilerine tüm siparişleri kapısına kadar ulaştırmaktadır. Türkiye üzerinden de yüzbinlerce müşteriye sahip site, anlaşmalı kargo firması PTT tarafından yurt dışı gönderimi olarak tarafınıza gönderilmektedir.

You might be interested:  Ptt Kargo Ne Zaman Teslim Edilir?

LP ile başlayan kargo hangisi?

Büyük olasılıkla i-parcel kargo.

Çinden gelen kargo takibi nasıl yapılır?

China Post ile tüm ulaşım yöntemleri, kayıtlı oldukları sürece Ship24 ile takip edilebilir. China Post gönderinizi takip etmek için Ship24 web sitesine takip numarasını girmeniz yeterlidir.

AliExpress’ten gelen kargo nereye gider?

Öncelikle satın aldığınız ürünler satıcı tarafından kargoya teslim edilecektir. Sonrasında kargo Türkiye’ye teslimat yaparak aracı kargo şirketi PTT’ye teslim edilmektedir. Bulunduğunuz şehrin dağıtım merkezine gönderilen ürünleriniz, PTT aracılığıyla evinize kadar getirilmektedir.

PTT kargo nerede AliExpress?

Aliexpress uzerinden size verilen kargo takip kodunu gonderitakip.ptt.gov.tr’ye yazarak Turkiye ici kargo takibini yapabilirsiniz.

Mektup ne kadar sürede ulaşır?

Toplanan mektuplar komisyona gider. Sakınca görülmeyen mektuplar ‘Görülmüştür’ mührü vurularak PTT’ye teslim edilir. PTT’nin ise yurt içi ortalama 2-3 gün teslim süresi vardır.

Kimlik PTT’de kaç gün bekler?

Yeni kimlik kartı PTT kargo tarafından teslim edilmektedir. Yaklaşık olarak teslim süresi 7 ile 10 gün sürebilmektedir.

Teslim edilmeyen kargo kaç gün bekler?

Teslim edilemeyen kargoyu yasal olarak 3 gün şubede bekletmeleri gerekiyor.

PTT kargo kaç güne gider?

APS Kargo ile paketler 1 günde adrese teslim edilebilir. APS kargo en uzak noktaya ise 3 gün içinde ulaşır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.