Kırılacak Kargo Nasıl Paketlenir?

Kırılacak eşyalar nasıl paketlenir? Kargo ile gönderilecek eşyalar mutlaka baloncuklu naylon ile sarılarak gönderilmelidir. Kolinin içine ambalaj kağıdı veya gazete ile çevresi tamamen tampon oluşturularak kapanmalıdır. Koli zorla bantla kapatılmamalıdır.
Eşyalar koliye konulmadan önce kolinin içine kumaş benzeri koruyucu bir malzeme serilebilir. Eşyalar koliye konulduğunda arada kalan boşluklar mutlaka ama mutlaka hava kabarcıklı ambalaj malzemesi ya da kağıtla doldurulmalıdır. Bu sayede koli içindeki kırılabilir ürünler desteklenmiş olur.

Kırılacak kargo nasıl gönderilir?

Çalıştığınız kargo şirketi ve ürününüzü taşıyan görevlinin, gönderinizin “kırılabilir” olduğunu bilmesi gerekiyor. Bu amaçla; siyah bir keçeli kalemle, kutunun belirli yerlerine, belirgin bir biçimde “kırılabilir” yazabilir veya “kırılabilir” yazan bir sticker satın alarak ambalajınızın üzerine yapıştırabilirsiniz.

Kırılacak eşyalar nasıl taşınır?

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

  1. Orta boyda çift oluklu koliler kullanın.
  2. Tabakları ve bardakları ayrı ayrı gazete kağıdı gibi kağıtlara sarın.
  3. Kolinin iç tabanına tampon görevi görmesi için kağıtları buruşturarak yereştirin.
  4. Bu tamponun üzerine tabakları yatay değil dik bir şekilde yerleştirin.

Kargo nasıl sarılır?

Tozlar ve ince taneler sağlam plastik torbalara yerleştirilerek, sıkıca kapatılmalı ve sert bir elyaf karton kutu içinde paketlenmelidir. Sıvılar sızdırmaz kaplarda, strafor gibi güçlü, hafif bir iç malzeme ile paketlenmiş ve plastik bir torba ile kapatılmalıdır ki yolculuk sırasında akmaların önüne geçilebilsin.

You might be interested:  Mng Kargo Müşteri Temsilcisi Ne Iş Yapar?

Kargo şirketi paketleme yapar mı?

Kargoyu, alıcısına ulaşana kadar en az dört ayrı hizmet biriminden geçiriyoruz. Hasarlı olup olmadığına, doğru tartılıp tartılmadığına bakıyoruz. Ayrıca Yurtiçi Kargo şubelerinden gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi yapabilirsiniz.

PTT kargo paketleme yapıyor mu?

Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli /​​ ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

Hassas ürünler nasıl kargolanır?

Hava kanallı ambalaj, akıllı telefon, kavanoz, notebook gibi kırılma riski bulunan pek çok ürünün korunmasını sağlayan bir paketleme yöntemidir. Sağlam kargo paketleme içerisinde yer alan hava kanallı ambalaj, hassas ve kırılgan pek çok ürün için en güvenilir kargolama yöntemi olduğu söylenebilir.

Porselen nasil paketlenir?

3- Bardakların içlerine değil daha çok dışlarına kağıt sarmaya özen gösterin. 4- Koliye bu eşyaları yerleştirmeden önce kolinin altına kırıştırdığınız kağıtları tampon olarak yerleştirin. Ardından önce büyük tabak ve porselenleri yerleştirin. İlk sıra dolduktan sonra her kat ve boşluklara kağıt sıkıştırın.

Cam ürünler nasıl paketlenir?

Baloncuklu naylonlar özellikle cam ve seramik gibi malzemeleri korumakta çok işe yarar. Gerekirse birkaç kat sarabilirsiniz, hafif olması sebebiyle kutu ağırlığını da çok etkilemeyecektir. Havalı torbalar kutu içerisindeki boş yerleri doldurarak ürünün savrulmasını engeller.

Yatak nasıl paketlenir?

Taşınırken yatak nasıl paketlenir? Yatak, yorgan, battaniye, yastık vb. eşyalar sıkıştırıldığından hacim olarak küçülen eşyalardır. Bu sebeple yastık, yorgan, battaniye ve mümkünse yataklarınızı vakumlama yöntemi ile en uygun hacme getirerek paketliyoruz.

Kargoya ne verilmez?

Para, çek, senet vb. kıymetli evrak ile altın, gümüş gibi değerli taşlar ve ziynet eşyaları. Kısa sürede bozulabilecek; et, tavuk, balık, bağırsak, ham deri, mutfak yağları ve yumurta, sıvı deterjan, makine yağları, plastik ve yağlı boyalar. İnce ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler.

You might be interested:  Ptt Kapıda Ödemeli Kargo Alınmazsa Ne Olur?

Bıçak kargoya verilir mi?

Kesici ve patlayıcı kargolar götürmüyor. Bıçağı patlayıcı aletler sınıfına sokmuşlar.

Kargo ücreti ne kadar?

Ortalama Kargo Ücretleri – Örnekler

Ürünler Sürat Kargo Aras Kargo Diğer İller
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. 25 desiyi aşmayan. 89,70 TL 90,28 TL
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 30 desiyi aşmayan. 104,33 TL 105,36 TL
Klasik, Elektro, Bas Gitar vb. + Harici ürünler. 35 desiyi aşmayan. 112 TL 119,84 TL

Kargo kutu verir mi?

Yurtiçi Kargo Şubelerinde gönderi ebatlarına göre hazırlanmış kutulardan birini seçerek kolayca paketleyip gönderinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yurtiçi Kargo’da her ihtiyaca yönelik farklı ebatta gönderileriniz için tam 24 çeşit ambalaj var.

En ucuz kargo ne kadar?

Yurtiçi kargo şehir içi kargo fiyatı: 0 – 1 kg aralığındaki kargolar 16,95 TL – 24,66 TL arasında değişmektedir. Yurtiçi kargoda 1 kg gönderi ücreti: 24,66 TL – 43,65 TL arasında değişmektedir. Yurtiçi kargoda 2 kg gönderi ücreti: 26,62 TL – 55,95 TL arasında değişmektedir.

18 yaşından küçük biri kargo gönderebilir mi?

tc kimlik yeter bazen istemiyolar bile acele işleri varsa direk koliyi verip gidiyolar. Eskiden böyle değildi. Eskiden 18 yaşından küçükler veremiyordu. Şimdi para kazanmak için yaş gözetmeksizin alıyorlar.

En ucuz kargo nasıl gönderilir?

Bu nedenle şube teslim kargoların fiyatları daha uygundur. Hem adresten alım hem de adrese teslim bir kargo ile şube teslim kargo arasında; desi (ağırlık), mesafe gibi birçok etken olmakla birlikte 5 lira ile 50 lira arasında fiyat farkı oluşabilir. En uygun fiyatlı gönderi şekli ‘şubeden şubeye’ olanıdır.

Karşı ödemeli kargo nasıl yapılır?

Alıcının ilettiği sipariş bilgileri Tahsilatlı Gönderi Hizmeti müşterisi Gönderici (Satış yapan) tarafından Yurtiçi Kargo’ya direkt web entegrasyonu veya SELF-SERVİS hizmeti içinden iletilir. Gönderi, entegrasyon aracılığı ile satıcının ilettiği bedel için nakit tahsilat yapılması sonrası alıcıya teslim edilir.

You might be interested:  Ajans Press Kurye Kimin?

Ürün Paketleme nasıl yapılır?

Gönderilerinizi paketlerken ihtiyaç duyacağınız paketleme malzemeleri arasında ambalajlar, zarflar ve koli kalemleri de yer alır. Ambalaj ve zarf ürünleriyle gönderdiğiniz ürünün zarar görmeden karşı tarafa ulaşmasını sağlayabilir, koli kalemleri ile de geniş çaplı sevkiyat işlemlerinize hız kazandırabilirsiniz.

PTT kargo gönderim ücreti ne kadar?

PTT’den alınan bilgilere göre genel fiyatlandırılma şöyle; PTT kargoda 1 kg olan gönderinin ücreti ( 1 kg dahil olmak üzere) 16,25 TL’dir. PTT kargoda 2 kg olan gönderinin ücreti ( 2 kg dahil olmak üzere) 18,25 TL’dir. PTT kargoda 3 kg olan gönderinin ücreti ( 3 kg dahil olmak üzere) 20 TL’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.