Kontrollü Kargo Nasıl Oluyor?

1- ürününüz geldiği zaman kargo görevlisinden teslim almayın. 2- dilerseniz sipariş esnasında ‘kargo şubesinden alacağım’ yazabilirsiniz. 3- ürün şubeye geldiği zaman bilgilendirilirsiniz. 4- şubeye geçtiğiniz zaman şube görevlisine ‘kargom için tutanak tutar mısınız, içeriğini görmem gerekiyor’ demeniz yeterli.

Kargo kontrollü teslim nedir?

Gönderici talebine istinaden teslim esnasında gönderi kapsamının alıcı tarafından kontrol edilerek teslim alınması hizmetine ‘Kontrollü Teslim’ özel hizmeti denir.

PTT kontrollü kargo nasıl gönderilir?

İşte PTT Kargo, tüm bu endişelerinizi bir kenara atmanızı istiyor ve size Kontrollü Teslimat Hizmeti’ni sunuyor. Bu hizmeti kullanabilmek için göndericinin gönderiyi Kontrollü Teslim Ek Hizmeti Seçeneği ile göndermesi gerekiyor. Bu sayede alıcı, adına gelen kargoyu kontrol ettikten sonra teslim alabiliyor.

Kapıda Kontrollü Ödeme nasıl oluyor?

Kapıda ödeme, kredi kartı ya da internet bankacılığı kullanmayan müşteriler için e-ticarette kullanılan ödeme yöntemidir. Kapıda ödeme ile, müşteriler kredi kartı bilgisi girmeden ürünü satın alır. Daha sonra kargo firması tarafından ürünün teslimi sırasında ödemesini gerçekleştirir.

You might be interested:  Kargo Takip Numarası Nerede Yazar?

Kargo kapıda kontrol edilir mi?

– Ürün geldiğinde kutusunu gözle muayene edin. Dış kutusunda hasar varsa bunu kargo görevlisine göstererek kutuyu açmadan fişi imzalamayacağınızı ve ürünü teslim almayacağınızı bildirin. Bu durumda kargo görevlisi çok büyük bir olasılıkla kutuyu açmanıza izin verecektir.

PTT kargo evde bulamazsa tekrar getirir mi?

Kargonuz size teslim edilemediyse dağıtıma çıktığı şubeye geri getirilir. Aynı gün içerisinde tekrar evinize bir servis yapılmaz.

Şeffaf kargo ne anlama geliyor?

Şeffaf Kargo Poşeti Nedir? Satıcı ile alıcı arasında güvenilir alışveriş açısından günümüzde kullanılan en çok tercih edilen şeffaf kargo poşeti, Sağladığı şeffaflığı sayesinde alınan ürünün poşet açılmadan önce gözle görülür olması müşterinin rahat alışveriş yapması açısından oldukça önemli yere sahiptir.

En ucuz kargo hangisi 2022?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

PTT kargo neler yasak?

Yasaklı Ürünler:

 • Aerosol.
 • Traş Kremi/ Losyonu.
 • Hava Yastığı
 • Alkollü İçecekler.
 • Cephane.
 • Hayvan (Canlı veya Ölü)
 • Petrol (Sıvı veya Gaz halde)
 • Aromaterapi Yağı
 • PTT kargo Evden alma ücreti ne kadar?

  Bu doğrultularda PTT kargo firması sizlere evde alım hizmeti sağlayacaktır. Bu hizmetin bedeli yaklaşık 10 tl civarlarında olduğu bilinmektedir.

  Kapıda ödeme ile gelen kargoyu almazsak ne olur?

  Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

  Kapıda ödeme alınmazsa ne olur?

  Tüketiciler kapıda ödemeli olarak ödemek üzere sipariş verdikleri ürünleri teslim almak zorunda değildir. Bu konuda bir zorlama yapılamayacak, müşteri dilerse siparişi satın almaktan vazgeçebilecektir. Sonuç olarak, tüketici ürünü teslim almadığında kargo ücretini ödemek zorunda değildir.

  You might be interested:  Converse Hangi Kargo Ile Çalışıyor?

  Kargo hasarlı gelirse ne yapmak lazım?

  Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.

  Kargo içeriği kontrol ediliyor mu?

  Bunun da önüne geçilmesi için mektup gibi haberleşme gönderileri hariç diğer bireysel gönderilerin gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilmesi şartı getirildi. Kargo içeriği kargoyu gönderenin huzurunda yetkililer tarafından açılarak kontrol edilecek.

  Gelen kargo açılır mı?

  Vatandaşlara şu uyarılar yapılıyor: “Gelen kargoyu açıp kontrol etmeden, kargo görevlisinin uzattığı, teslim aldığınızı gösteren tutanağı imzalamayın. Bu kâğıdı imzaladıktan sonra ürünü resmi olarak teslim almış oluyorsunuz ve kargo şirketinin rolü bu noktada bitiyor.” BU MESAJLARI SAKIN AÇMAYIN!

  Kargo şirketi aramak zorunda mı?

  Kargo firmaları telefonla bildirim yapmak zorunda değiller

  Kargo firmalarının, alıcıya önceden ulaşarak, siparişin ne zaman teslim edileceğine dair bilgi verme zorunluluğu yok.

  PTT kargo en hızlı nasıl gönderilir?

  APS PTT’ye ait olan özel bir hizmettir. Uzun adıyla acele posta servisi olarak ifade edilir. Özellikle alıcısına en hızlı şekilde ulaşılması istenen gönderiler adına kurulmuş olan bir servistir.

  Kargo gönderirken nasıl paketlenir?

  Tozlar ve ince taneler sağlam plastik torbalara yerleştirilerek, sıkıca kapatılmalı ve sert bir elyaf karton kutu içinde paketlenmelidir. Sıvılar sızdırmaz kaplarda, strafor gibi güçlü, hafif bir iç malzeme ile paketlenmiş ve plastik bir torba ile kapatılmalıdır ki yolculuk sırasında akmaların önüne geçilebilsin.

  Her PTT’den kargo gönderilir mi?

  PTT işyerlerinde kargo göndermek oldukça kolaydır. TC Kimlik Numarasını gişe görevlisine söylemek yeterlidir. Kargo, aynı gün veya ilk posta ile sevk edilir. Varış adresi Türkiye’nin diğer ucu olsa dahi kargo, en hızlı ve güvenli şekilde alıcısına teslim edilir.

  You might be interested:  Bingöl Yurtiçi Kargo Nerede?

  Kargo göndermek için T.C gerekli mi?

  Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.