Kuryeye Zimmetlenen Kargo Ne Zaman Gelir?

Burada zimmet devri şöyle açıklanabilir; ilk dağıtan kurye üzerine zimmetlenen kargo paketi dağıtımın yetişmemesi nedeniyle ertesi gün ya da sonraki ilk dağıtım gününde görevli olan yeni dağıtıcı kuryenin zimmetine devredilir. Yani yeni kuryeye paket emanet edilir. Bu durumda şubede “ kargoda zimmet devri ” olarak geçer ve böyle tanımlanır.

Kurye zimmete aldı ne demek?

PTT zimmete alındı mesajı; kargo şubesi, şirket veya dağıtımcı açısından zimmete alınması, dağıtım adına hazırlanması anlamını taşımaktadır.

Kargo Kurye ne demek?

Kurye Ne Demek? Kurye; mektup, posta, paket ya da her türden iletinin ulaştırılmasında çalışan kişidir. Kuryeler, posta servislerinden farklı olarak daha hızlı teslimat, kolay takip ve güvenlik gibi nedenlerle kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Zimmet edilen kargo şubeden alınır mı?

Zimmete alındıktan sonra kargolar ayrıştırılıyor. Eğer ayrıştırma olduysa alabilirsiniz ama olmadıysa kargo şubede olmasına rağmen vermiyorlar. Ayrıca tam kapanma da PTT muaf. Yani kargonuz getirilir.

Zimmet Edildi ne anlama gelir?

Bir ticaret kuruluşunun borçlarının tümü, Zimmete Geçirmek Ne Anlama Gelir? Zimmete geçirmek ise; bir kamu görevlisinin görevi dolayısıyla kendisine devredilmiş olan ya da koruma ya da gözetimi ile yükümlü olduğu şeyi mal edinmesidir.

Pazar günü kargo dağıtımı var mı?

Pazar günü ise kargo dağıtımları ve alımları yapılmamaktadır. Ancak şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak diğer kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler. Kargolar hafta içi her gün sabah 09.00’da açılıp, 18.00’de kapanıyor.

You might be interested:  Ptt Kargo Fiyatı Ne Kadar?

PTT kargo cumartesi günü çalışır mı?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece cumartesi günü hizmet vermektedir. Çalışma saati 09.00 ile 19.30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Kargolar dağıtıma çıkmaz, vatandaşlar şubeye gidip teslimatı yapılmış kargoları kendileri alırlar. Diğer PTT kargo şubeleri ise hafta sonu hizmet vermezler.

Torbaya Eklendi ne demek?

muhtemelen ptt’nin kullandığı uluslar arası bir kodlama standardında ingilizcesi ‘insert item into bag’ şeklinde olan statü açıklamasının türkçeye çevrilmiş hali. hayır bir şeye de itiraz etmeyin arkadaş, adam kargoyu sana getirmeden önce kendi bünyesinde neye koyuyorsa koyuyor, çanta olur, çuval olur, torba olur.

Zimmet ne zaman düşer?

Zimmete düşme süresi atama yapılması ardından yaklaşık 24 saattir. Bahsi geçen 24 saatlik sürenin tamamlanması ile birlikte personelin zimmet kaydı tamamlanır. Zimmet kaydı tamamlanması sonrasında zimmet sorgulama işlemi yapılabilir.

Zimmet eşya nedir?

Zimmet Nedir? Türk Dil Kurum’una göre zimmet ‘in birçok kelime anlamı vardır. Fakat hukuki boyutu da düşünüldüğü takdirde zimmeti “Kurum ve kuruluşlarda çalışanlara veya para işleri ile uğraşan görevliye imza karşılığı teslim edilen para veya eşya” şeklinde tanımlamak doğru olacaktır.

Tebligat zimmet alındı ne demek?

PTT tarafından, ürünün hazırlık aşamasına geldiğini belirten zimmet alındı uyarısı çoğu kullanıcıyı korkutmaktadır.

PTT iş yerine girdi ne demek?

PTT şubesinde. Yani kargonuzu size teslim edecek olan şubede.

Alıcı Şube ne demek?

Kargo alıcı şubede, gönderilecek olan paketin kargoyu teslim almak ile görevli olan kişi yerine ulaştırıcı olan şubede bulunduğunu ifade etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.