N11 Iade Kargo Ücreti Kim Öder?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır.

n11 de kargo bedelini kim öder?

n11.com’da kargo ücretleri alıcı ya da mağaza tarafından ödenir.

n11 kargo iade nasıl yapılır?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.

Kargo ücreti iade edilir mi?

İade sürecinde tüketicinin yaptığı tüm masrafların -bu masraflara kargo ücreti de dahil- tüketiciye iadesi zorunludur. Bu kapsamda tüketiciye, ürün bedelinin tamamı ve ürün iadesinin kargo ücreti satıcı tarafından eksiksiz olarak geri ödenmelidir.

n11 de kargo ücreti var mı?

Ayrı ayrı gönderimlerde her iki ürün toplam 10 TL + KDV, eğer birlikte gönderilirse 5,5 TL + KDV olacaktır. 3. Bu hizmet “Alıcı öder” ve “Şartlı Ödeme” durumundaki kargoları kapsamaktadır. Ücretsiz kargo tutarı, mağaza tarafından ödenmeye devam edecektir.

You might be interested:  Fransa'Ya Kargo Ne Kadar?

n11 ücretsiz kargo nasıl yapılır?

Mağaza Bazlı 75 TL ve üzeri alışveriş yaptığında ücretsiz kargodan yararlanacak, 75 TL’nin altında kalan alışverişi içinse Tek Kargo Ücreti ödemesi yapacaktır.

n11 Aras Kargo ücreti ne kadar?

n11 Anlaşmalı Kargo Ücretleri

Özel anlaşmadan faydalandığınızda gönderim ücreti, kümülatif olarak 10 kg üzerinden yani 29,75 TL olarak hesaplanacaktır.

N11 iade için fatura gerekli mi?

Faturanın ürün ile birlikte iade edilmemesinin malı veya başka yönden N11 veya satıcıya hiçbir problem yaratmayacaktır.

N11 den aldığım ürünü kaç gün içinde iade edebilirim?

Tarafınıza ulaşmayan iadeler için, Reddet > Ürün Ulaşmadı seçeneğini kullanıp ürünün ulaşmadığını belirterek iade talebini reddetmeniz gerekmektedir. İptal, iade ve değişim taleplerini cevaplamak için talebin açıldığı tarihten itibaren mağazaların 3 iş günü +24 saat süresi vardır.

Kargo bedeli kime ait?

Belki de kargo bedelleri toplamı ürün bedelini bile geçti. Korkmayın bu bedelleri alıcı yani siz değil, “satıcı ödeyecek”. Çünkü ilgili yönetmelikte açıkça belirtildiği gibi; “satıcı varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlü”.

Kargo ücretini kim öder?

Kargonuzu, gönderici ödemeli ya da alıcı ödemeli gönderebilirsiniz. Gönderici Ödemeli (G.Ö) : Kargo ücretinin gönderici tarafından ödenmesidir. Şube’den yapacağınız gönderilerde kargo ücretini gönderi esnasında nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Iade ücreti ne kadar?

Tüketici bu ürünleri iade etmek istediğinde şirket kargo ücretini kesip geri ödeme yapıyor. Yönetmelik çok açık: İadede ürün satılırken yapılan tüm masrafları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder.

Kaç tl üzeri ücretsiz kargo?

75 TL ve üzeri ücretsiz kargodan hariç tutulacak satıcılar

English Home 75 TL üzeri kargo bedava
MADMEXT 100 TL üzeri kargo bedava
Altınyıldız Classics 200 TL üzeri kargo bedava
Blackspade 150 TL üzeri kargo bedava
Civil 150 TL üzeri kargo bedava
You might be interested:  Mng Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

n11 şartlı ödeme nedir?

Depo adresinde tanımladığınız sipariş tutarının veya ürün miktarının üzerindeki kargoları siz, bu tutarın veya miktarın altındaki gönderimleri alıcı ödeyecekse Şartlı Ödeme seçeneğini işaretleyin. Kullanacağınız kargo şirketini seçin. İade değişim bilgileri için aynı adresi seçebilirsiniz.

En ucuz kargo hangisi 2022?

Kargo firmaları arasında en ucuz kargo ve taşımacılık hizmeti veren firma PTT’dir. PTT kargo firması, devlete ait olup taşımacılıkta vatandaşlara diğer özel firmalardan daha uygun fiyatlı hizmet vermektedir. Özel kargo firmalarına gelecek olursak sıralama şu şekilde devam ediyor; Yurtiçi kargo ve MNG kargo.

n11 kargolama nasıl yapılır?

1. Gelen siparişlerinizi onaylayın.

  1. Gelen siparişlerinizi onaylayın.
  2. Onayladığınız siparişlerin sağ kısmında bulunan “Kargo Şablonu” linkini tıklayıp çıktı alın.
  3. Siparişi, Kargo Şablonu veya kargo şablonundaki Kampanya Numarası ile birlikte ilgili firmaya teslim edin.

n11 kargoyu almazsam ne olur?

Siparişiniz, belirtilen süre içinde kargoya verilmediyse Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

n11 kaç günde ödeme yapıyor?

Sipariş ödemeleri banka hesaplarına ne zaman aktarılmaktadır? n11 sipariş bedeli, tam ve zamanında teslim edilen siparişin müşteri veya sistem tarafından onaylanmasından ( Tamamlandı Statüsü ) 7 gün sonra hesabınıza transfer edilir.

n11 kargoya verilen ürün ne zaman gelir?

Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 2 iş günüdür. Ancak posta yoluyla yapılan gönderimlerde bu süre 7 ila 10 gün sürebilir. Mağazanın ürünü kargoya verdikten sonra sisteme girdiği gönderi bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numarasına gönderilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.