Ptt Kargo Barkod Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Tebligat barkod numarasını nasıl öğrenebilirim? PTT KARGO TEBLİGAT BARKOD NUMARASISORGULAMA İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasınıaçılan pencerede gerekli boşluğa yazın.
PTT KARGO TEBLİGAT BARKOD NUMARASI SORGULAMA İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan ‘Sorgula’ sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.
PTT Kargo Takip numarası veya ptt kargo barkod numarasını kullanarak yukarıdaki PTT Kargo Sorgulama başlığı altındaki Kargo Sorgulama alanından kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ptt Kargo Gönderinizi takip etmek için herhangi bir yazılım kurulumuna gerek yoktur.

PTT barkod no nasıl öğrenilir?

PTT BARKOD DOSYA NO SORGULAMA NASIL YAPILIR? PTT barkod dosya numarası sorgulama, sadece 444 1 788 hattı üzerinden yapılabilir. PTT gönderinizi barkod ve dosya numarasını bilmiyorsanız PTT müşteri hizmetlerini arayarak detaylı tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

PTT kargo takip numarası ile sorgulama nasıl yapılır?

PTT gönderi takip için;

PTT Kargo Takip linkine tıklayın. Karşınıza gelen pencerede sizden 13 haneli barkod numarası istenecek. Kargo gönderimi esnasında size verilen evrakta kargo numarası yazıyor olacaktır. 13 haneli barkod numarasını tıkladıktan sonra sorgula butonuna tıklayınız.

You might be interested:  Aras Kargo Dağıtıma Çıkarıldı Ne Demek?

Tebligat barkod no nasıl öğrenilir?

l İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. l 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. l Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan ‘Sorgula’ sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.

Barkod numarası nasıl sorgulanır?

Barkod Numarası ile Sorgulama

Perakende olarak satılan ürünlere ait bir barkodları tanımlamakta kullanılan GTIN(Global Trade Item Number) ile sorgulama yapacaksanız, ticari ürünün üzerinde yazan ve GS1 sistemine göre oluşturulan barkod numarasını, arama alanına girip “Ara” butonuna basarak sorgulayabilirsiniz.

Kargo takip numarasını nasıl alabilirim?

Kargo takip numaranız, kargoyu gönderen şubeye teslim ettiğinizde size verilen etikette bulabilirsiniz. Eğer bu etiketi bulamıyorsanız şubeyi arayarak kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Sizden isminizi soy isminizi ve kargoyu nereye gönderdiğiniz bilgisini isteyeceklerdir.

PTT gönderi takip numarası nerede yazar?

Eğer kargo gönderiyorsanız şubedeki güzel insan size bir irsaliye veya fatura verecektir. Bu faturanın sağ üstünde bir yerlerde bulunan kodlardan biri kargo takip numaranızdır. Büyük ihtimalle de irsaliyenin köşesindeki barkodun altında yazan rakamlar sizin takip kodunuzdur.

PTT takip numarası nasıl alınır?

Eğer gönderinize ait barkod numarasını bilmiyorsanız; gönderinizin durumu hakkındaki bilgileri PTT kargo takip isimle sorgulama hizmeti sayesinde elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 1 788 numaralı PTT müşteri hizmetlerini aramak.

PTT takibi kodu nedir?

PTT Kargo takip sorgulama işlemini sitemizden tek tuşla yapılmaktadır. Ayrıca PTT kargo takip numarası öğrenme adımını tamamladıysanız, sadece sitemize kargo takip numarasını girmeniz yeterlidir. Sistemden müşterilere gelen PTT Kargo takip numarası KP ile başlamaktadır ve genellikle 14 haneli olmaktadır.

Ürün barkod numarası nasıl alınır?

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

You might be interested:  Çiçeksepeti Hangi Kargo Şirketi?

PTT adıma kargo var mı nasıl öğrenebilirim?

PTT Adıma Kargo Var mı? Karşı taraf size üzerinden kargo gönderdiyse 444 1 788 PTT müşteri hizmetleri numarasını arayarak isimden kargo sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT kargo Takip nerede?

Ptt Kargom Nerede

Ptt Kargo takip numarası ile yaptığınız sorgulamalarda bir sonuç alamıyorsanız yada numaranızın yanlış olduğunu düşünüyorsanız Ptt kargo müşteri hizmetleri (444 1 788) yada en yakın kargo şubesini arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Barkod numarası kaç haneli olur?

EAN-13 barkodu (özgün adı European Article Number ama kısaltma değişmediği halde artık International Article Number olarak adlandırılıyor) 13 haneli (12 hane + kontrol hanesi) barkodlama standardıdır.

Barkod okuma nasıl yapılır?

Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Ardından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar.

Barkod numarası nasıl oluşur?

Barkodların ilk üç rakamı “EAN Tarafından Verilmiş Ülke Numarası”dır. Sonra gelen 4 rakam “Numaralama Teşkilatı Tarafından Verilmiş İşletme Numarasıdır.” Sonra gelen 5 rakam ise “İşletme Tarafından Verilmiş Mamul Numarası”dır. Son rakam ise “Kontrol Sayısı”dır.

PTT barkod numarası nedir?

PTT Kargo ile gönderilen kargoların sorgulaması barkod numarası sayesinde yapılabilmektedir. Bunun için sistem üzerinden barkod numarası ve güvenlik kodu ile sorgulama yapılması gerekmektedir. Kısmi olarak devlet bünyesinde posta ve kargo hizmeti veren bir kurum olan PTT, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur.

Ürün barkod numarası nasıl alınır?

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

PTT kargo takip numarası kaç haneli olur?

PTT Kargo Takip işlemi için aşağıdaki sorgulama alanına, PTT kargo takip barkod numaranızı yazarak işleminizi yapabilirsiniz. Kargo takip barkod numaranız KP ile başlar ve toplamda 13 hanelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.